1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ne dediler?
Ne dediler?

Ne dediler?

A Haber ekranlarında Latif Erdoğan’ın dile getirdiği ve büyük tepki çeken kaset iddialarının ardından Meral Akşener’e destek sürüyor. MHP...

A+A-

A Haber ekranlarında Latif Erdoğan’ın dile getirdiği ve büyük tepki çeken kaset iddialarının ardından Meral Akşener’e destek sürüyor. 

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, “Sayın milletvekilimize yapılanı kınamıyor lanetliyoruz” derken, CHP İl Başkanı Sait Köse, “Ne siyasi ahlak açısından, ne de siyasi etik açısından doğru değil” dedi. Celal Doğan, “Atılan çamur Meral Akşener’e bulaşmaz. Ama bunu yapanları da, yaptıranları bulmak da iktidarın görevidir” diye konuşurken, MHP Gaziantep Milletvekili Adayı Sermet Atay, “Akşener, Cumhuriyet kadınıdır, ona yapılan saldırı aynı zamanda aktif siyaset yapan tüm Türk kadın siyasetçilere yapılmıştır” dedi.

CELAL DOĞAN:AKŞENER SAYGIDEĞER BİR HANIMEFENDİ

HDP Gaziantep 1. Sıra Milletvekili Adayı Celal Doğan, Meral Akşener’in saygıdeğer bir hanımefendi olduğunu, atılan çamurun ona bulaşmayacağını söyledi. Celal Doğan, bu kaset meselesinin Türk siyasi hayatına Ak Parti iktidarı döneminde girdiğini belirterek, “İktidarların görevi bu iftira atanları ortaya çıkartmaktır. Birtakım adamları boş bırakmışlar onları sağa-sola saldırtıyorlar sonra da özür diliyorlar. Özür bu işi telafi etmez” dedi. “Vazo yere düşmüş ses duyulmuştur’ diyen Celal Doğan, “Vazo kırılmıştır. Özür dileyerek vazoyu yapıştıramazsınız. O nedenle Meral Akşener gibi saygıdeğer bir hanımefendiye bu iftarıyı atanı ortaya çıkartmak iktidarın görevidir. Ama maalesef hep ortada kalıyor. Atılan çamur Meral Akşener’e bulaşmaz. Ama bunu yapanları da, yaptıranları bulmak da iktidarın görevidir” diye konuştu.

TAŞDOĞAN:HUKUK ÇERÇEVESİNDE GEREKEN YAPILACAK

Muhittin Taşdoğan, artık bunlardan medet umanların insanların kişilik haklarına ve namuslarına dil uzatmaya başladıklarını belirterek, “İyice kontrolden çıktılar. Memleketin huzuru için derhal bunların başımızdan gönderilmesi gerekir. Din adına konuşanlar söylediklerinin din adına ne kadar ürkütücü söylemler olduğunun farkında değiller. Hukuk çerçevesinde gereken yapılacak. 

İFTİRA ATANLAR İFTİRA BULSUN

‘Bizimle özel uğraşıyorlar, hoş şeyler değil’ diyen Taşdoğan, “Bu bir akıl tutulması. İnanılacak şeyler değil. MHP’ye karşı kirli tuzak kuranlar beyhude işlerle uğraşmasınlar, çünkü yargı kendilerine bizden daha çok lazım olacak. Sayın milletvekilimize yapılanı kınamıyor lanetliyoruz. Milletvekilimize sahip çıkıyoruz. İftira atanlar iftira bulsunlar. Teşkilat kenetlendi. Vekilimize dil uzatılması teşkilatımızın çok hoşuna gitmedi. Bu yapılan siyaset değil” diye konuştu. 

KÖSE:AHLAK POLİSİ MİSİNİZ?

Sait Köse bu gelişmeleri ne siyasi ahlak açısından ne de siyasi etik açısından doğru bulmadığını belirterek, “Hiç kimsenin bu anlamda kimseyi rencide edici ifadede bulunmasını tasvip etmiyorum” dedi. ‘Siz ahlak polisi misiniz?’ diyen Köse, “Elinizde bilgi  belge varsa şimdiye kadar neredeydiniz? İnsanları kötüleyerek bir yere varılmayacağının bilinmesi lazım. Sonucun hiç kimseye faydası olmaz. İnsanların özel yaşamlarıyla siyaseti birbirine karıştırmamak lazım. Herkesin özel hayatı kişinin kendisini ilgilendirir” diye konuştu.

ATAY:AKŞENER’İN SONUNA 

KADAR YANINDAYIZ

Sermet Atay, Meral Akşener’in, MHP’nin kadınlara yönelik verdiği en önemli mesaj olduğunu belirtti. Atay, “Akşener, Cumhuriyet kadınıdır, ona yapılan saldırı aynı zamanda aktif siyaset yapan tüm Türk kadın siyasetçilere yapılmıştır. Belden aşağı ahlaksızca dedikodu yapanlar Akp’nin çöküş içerisinde olduğunu görüp son çırpınışlarını gerçekleştirmektedir. Biz Meral Akşener’in sonuna kadar partili olarak, parti olarak arkasındayız. İftira atanlar pislik çukurunda boğulacaktır” dedi.

AKŞENER:HASAN KALYONCU BENİ KIZI GİBİ GÖRÜRDÜ

Meral Akşener kendisine yönelik kaset iftirasına karşı mahkemeye de baş vurdu. Kendisinin üzerinden MHP’nin yıpratılmaya çalışıldığını söyledi. Akşener, kendisini asıl vuranın, kanal yöneticilerinin tepkisizliği olduğunu söyledi. Kanalın sahiplerinin, Hasan Kalyoncu’nun çocukları olduğunu hatırlatan Akşener, “Rahmetli Hasan Kalyoncu, beni kızı gibi görürdü. Ne yapacaklar diye diye bekledim ‘çıt’ yok. Sonra o kanalı yöneten Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’tı ve milletvekili adayı oldu. Arkasından onun ağabeyi Serhat Albayrak yönetici oldu. Hepsi alçakca, şerefsizce iftiraya zımmen onay verdiler. Beni asıl vuran budur’ şeklinde konuştu. 

Akşener ayrıca, ‘Bir kadın için hiç de yakışmayacak kasetleri var’ iddiasında bulunan Latif Erdoğan’a sert tepki göstererek, ‘İftiranın karşılığı, 80 adet değnek atmaktır’ dedi. RTÜK kanala 13 bin TL para cezası verdi. 

 

Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.