1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Muhtar bile olamaz dediler
Muhtar bile olamaz dediler

Muhtar bile olamaz dediler

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, biz dizi ziyaretlerde ve incelemelerde bulunmak üzere Gaziantep’e geldi. Bakan Kılıç, bakanlık olarak büyük...

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, biz dizi ziyaretlerde ve incelemelerde bulunmak üzere Gaziantep’e geldi. Bakan Kılıç, bakanlık olarak büyük yatırımlar içerisinde olduklarını, Gaziantep’teki yapılan çalışmalara da her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ilk olarak, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen ‘Türkiye İnovasyon Haftası’ etkinliklerine katıldı. Bakan Kılıç, Gaziantep Valisi Erdal Ata ve Ak Parti İl Başkanı Ahmet Uzer'i de ziyaret etti.

 

ZULMÜ REDDEDİYORUZ

 

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Gaziantep'e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ilk olarak İnovasyon Haftası'nın kapanış etkinliklerine katıldı. Bakan Kılıç, son günlerde Mescid-i Aksa’da meydana gelen olaylarla ilgili olarak, “Biz bu zulmü reddediyoruz, kabul etmiyoruz. Bir an önce bu zulmün durdurulması ve normal yaşam içerisinde bu insanların normal yaşamlarını sürdürmeleri için çağrımızı yapıyoruz. Yapılanları da kınıyoruz. Hiç kimsenin kutsalının değerlerini zedelemeyen bir medeniyetten geliyoruz. Bizim inancımız karşımızdakinin inancına saygı göstermeyi o inanca hürmet etmeyi emreder. Aynısını bekliyoruz. Aynısını talep ediyoruz ve aynısını istiyoruz. Bunu talep etmek bizim en doğal hakkımız. Türkiye olarak ne kadar Avrupalıysak o kadar Orta Doğu’nun da bir parçasıyız, Orta Asya’nın da bir parçasıyız, Afrika’nın da bir parçasıyız" dedi.

MUHTAR BİLE OLAMAZ DEDİLER

İnovasyon Haftası ile ilgili konuşan Kılıç, etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Kılıç, hayatta insanın önüne bir takım engeller çıkabileceğini size muhtar bile olamaz diyenlerin Cumhurbaşkanı olunca gelip önünüzde durabileceklerini belirterek “Geleceğin gençlikte olabilmesi için bugünden eğitilmeleri ve kendilerini geliştirmeleri gerekiyor. Hayat bazen kolay olmayabilir. Önünüze çok farklı engeller çıkabilir. Yeri gelir çok büyük hedeflerin peşinde koştuğun sırada sen artık muhtar bile olamazsın diyebilirler. İnancınız yerindeyse size muhtar bile olamazsın diyen o kişiler siz Cumhurbaşkanı olduğunuzda gelip önünüzde dururlar” dedi.

 

OTURARAK BAŞARI GELMEZ

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, oturarak başarı gelmeyeceğini, koşan, çalışan ve yenilik arayanların başarılı olacağını belirterek, "Biz bütün kademelerimizle oturarak başarı gelmeyeceğini biliyoruz. Halkımızla iç içe olduğumuz zaman başarı sağlayabileceğimizi bildiğimiz için, sürekli dolaşıyoruz. Doğduğumuz günden son günümüze kadar yaptığımız tüm çalışmalar inovasyon aslında. Burada şunu da dile getirmek gerekir. Toplumlara önderlik edenler ve siyaset anlamında ülkeyi yönetenler sizlerin önüne hedefler koymazsa özellikle gençlerimizin girişimcilerimizin hayallerini gıdıklamazsa çok faza çalışmalar da olmuyor. Vizyon gerektiren, hedef gerektiren bir yapıdayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ülkeye koyduğu hedefler vizyonlar peşinde koşuyoruz. İçinize kapanarak başarı elde edemeyiz. Ülkemizin geleceği için vatandaşımızın daha müreffeh olması için tabi ki gece gündüz çalışacağız. Ürettiklerimizin dünyaya tanıtılması ve pazarlanması için tabi ki çaba harcayacağız" diye konuştu.

ÇIKMAZ TEŞEKKÜR ETTİ
Törende konuşan Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz da, ‘Türkiye İnovasyon Haftası’nın son gününde yaptığı konuşmasında şunları söyledi:"Biliyorsunuz bu 3. günümüz 2 gündür çok güzel etkinliklerimiz oldu. Türkiye’mizin yetiştirdiği bilim adamları iş adamları bizlerle birlikte oldu. İnşallah bundan sonraki senelerde de daha önemli katılımcılarla birlikte olmak dileğiyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

ETKİNLİĞE 7 BİNE YAKIN KİŞİ KATILDI

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ise konuşmasında Gaziantep’teki konukseverlikten oldukça memnun olduklarını ve inovasyon haftası etkiliklerine Gaziantep’ten 7 bine yakın kişinin katıldığını belirtti. Büyükekşi, “ Ekonomi Bakanlığı ve TİM’in düzenlemiş olduğu GAİB’in organizasyonuyla düzenlenen inovasyon haftasının 3. günüde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Etkinliğimizi onurlandırdığı için Spor Bakanımıza teşekkür ediyorum. Sponsorlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bizlere değer katan tüm paydaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Bugün 3. Gün çok güzel bir konukseverlik var. Çok mutlu olduk. Gerek dünyada ve gerek Türkiye’de çok önemli uzmanları sizlerle buluşturmaya çalıştık. Anadolu’da inovasyona duyulan heyecan gerçekten bizleri umutlandırıyor” diye konuştu. 

 

KENDİMİ EVİMDE HİSSETTİM

Bakan Kılıç, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Uzer'i makamında ziyaret etti.Ziyarette konuşan Ahmet Uzer, Gaziantep'in sanayisi, ticareti, ekonomik gücü ve birlik beraberliği ile örnek bir şehir olduğunu söyledi. Uzer, "Siyasi olarak da güçlüyüz. Yüzde 40'larda başlayan oy oranı yüzde 60'ları geçti. Referandumda yüzde 70'leri bulduk. İlimizde 300 bin Suriyeli yaşıyor. Hiç bir problem olmadan onları misafir edecek kadar güzel bir şehrimiz var" dedi.

 

ZARARLARI KARŞILAYACAK KUDRETE SAHİBİZ

Bakan Akif Çağatay Kılıç ise, Gaziantep’te kendisini evinde hissettiğini belirtti. Kılıç, "Zalimlerin zulmü altında sıkıntı çeken kardeşlerimizi, ağırladığınız için teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'le uzun yıllar birlikte çalıştık. Gaziantep'e çok güzel hizmetler yapacağına inanıyorum.Gaziantep Türkiye'ye örnek illerden biri. Tabi son yaşanan sokak olaylarında Gaziantep'te zarar gören tesislerimiz oldu. Zarar gören tesislerimize sahip çıkacak gücümüzde kudretimiz de var. Gençlik ve Spor bakanlığı olarak büyük yatırımlar içerisindeyiz. Gaziantep’teki yapılan çalışmalara da elimizden geldiği kadar her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Ama teşkilatımızın birlik beraberlik içinde çalışıyor olması bizi gerçekten çok mutlu ediyor" diye konuştu.

KADIN KOLLARINA BÜYÜK İŞLER DÜŞÜYOR

 

Ziyaretin ardından AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, Bakan Kılıç’a el işlemesi bakır bir sürahi hediye etti. Daha sonra Kadın Kolları Üyeleri ile de ayak üstü sohbet eden Bakan Kılıç, seçimlerde kadın kollarına büyük işler düştüğünü, kadın kollarının iyi çalıştığı illerde başarılı sonuçlar aldığını söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.