1. YAZARLAR

  2. İsa Altun

  3. MOBİL HAYAT
İsa Altun

İsa Altun

Yazarın Tüm Yazıları >

MOBİL HAYAT

A+A-

Pazarlama için İlgi ve Dikkatin Anatomisi: Nörobilim

MMA Forum İstanbul 2017’in konuk konuşmacısı, birçok alanda olduğu gibi pazarlama dünyasında da önemi giderek artan Nörobilim (Neuroscience) konusunun önde gelen uzmanlarından Coen Olde Olthof oldu.

Olthof konuşmasına, beynin algı kapısının gözler olduğunu vurgulayarak başladı. Beyinsel aktivitenin ve karar verme süreçlerinin bilinç ve bilinçaltı düzeyinde gerçekleştiğini anlatan Olthof, bilinç ağırlıklı karar süreçlerinin daha yavaş, ardışık bir düzen içerisinde, zihinsel çabayla ve farkındalıkla işlediğini söyledi. Olthof, bilinçaltı ağırlıklı karar süreçlerinin de hızlı, anında, kontrol dışı ve farkındalık olmadan gerçekleştiğini, örneklerle anlattı.

Olthof, gözlerin özellikle mobil cihaz ekranlarında verilen pazarlama mesajlarında nerelere kilitlendiğini ve bunun beyinsel aktiviteye nasıl yansıdığını bilimsel araştırma verileri ve görsel kayıtlarla açıkladı. Ana kutupları görsel dikkat, çekicilik, ussal uyanıklık, akılda kalıcılık ve angajman olan bir harita üzerinde göz hareketlerinin önemini anlatan Olthof, mobil pazarlama uygulamalarında stratejilerin buna uygun geliştirilmesinin önemini vurguladı. Coen Olde Olthof, başarılı uygulamalardan örnekler aktardı ve planlama için tavsiyelerde bulundu.

 

puhu TV: “Türk draması, mobil ve dijital ile daha da büyüyor”

puhutv Pazarlama ve Strateji Direktörü Merve Naz Atmaca, veriye dayalı bir online televizyon olan puhutv’nin Türk draması içeriklerini, yüzlerce dizi ve filmi, yüksek görüntü kalitesiyle ve ücretsiz olarak sunduğunu dile getirdi ve “Dün akşam televizyonda kaçırdığınız en popüler yerli diziler, unutamadığınız, dünyaca ünlü Türk dizileri ve en sevilen Yeşilçam filmleri, ücretsiz olarak, puhutv ile webde, mobilde ve tablette yani siz neredeyseniz oradadır” şeklinde konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.