1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Milletvekili Erdoğan AK Parti İlçe Teşkilatını ziyaret etti
Milletvekili Erdoğan AK Parti İlçe Teşkilatını ziyaret etti

Milletvekili Erdoğan AK Parti İlçe Teşkilatını ziyaret etti

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, AK Parti Araban ilçe teşkilatını ziyaret etti.

A+A-

Gaziantep caddesindeki Araban AK Parti ilçe teşkilatını ziyaret erden Erdoğan’ı Araban AK Parti Araban İlçe Başkanı Kamil Murat Kasney, ilçe teşkilatı üyeleri, Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, belediye meclis üyeleri, Araban Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Çobanoğlu, muhtarlar, partililer ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Erdoğan,’’Adalet ve Kalkınma Partisinden Milletvekili seçildiğim ilk dönemimde Araban’a geldiğimde ilçe büyük bir köy görünümündeydi, kanalizasyon hattı ile içme suyu hattı çok yerde iç içe geçtiği için kanalizasyon suyu ile içme suyu birbirine karışır ve bu karışımı da ilçe halkı içermiş. Bu yüzden ilçede o dönemlerde kanser hastalığı oldukça yaygındı. Hatta Gaziantep’teki bir hastanede görev yapan bir profesör dostum bana bölgedeki kanser vakalarının en çoğu Araban ilçesinde geliyor dedi.

Belediye Başkanımız Mehmet Özdemir’in yoğun çalışmaları ve kendisine verdiğim destekler neticesinde Araban’ı yeni ve sağlıklı içme suyuna kavuşturduk, ilçe merkezindeki tüm cadde ve sokaklara kilitli parke taşı döşeterek ilçeyi köy görünümünden çıkarıp yaşanılabilinir modern bir ilçe konumuna getirdik. İlçeye bağlı kırsal mahallelerimizin içme suyu, altyapı, sorunlarını çözdük, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Araban Belediyesinin iş birliğiyle kırsal mahallelerin sokaklarına kilitli parke taşı döşeme çalışmalarını aralıksız sürdüğünü, bölge tarımı için çok önemli olan Ardıl, Çat Boğazı, Harmancık ve Çetintepe Barajlarına ilişkin olarak da bilgiler veren Erdoğan, şimdi Araban Ovası ve bölgede kuru tarım yapıldığı için yılda bir ürün alan bölgedeki çiftçiler 4 projenin de hayata geçirildiğinde yılda iki ürün alınarak ilçe ve bölge ekonomisi önemli ölçüde kalkınacağını ifade etti.

Erdoğan, ilçe sınırları içerisindeki çökme tehlikesi ile karşı karşıya olan Elif, Hisar ve Hasanoğlu kırsal mahallelerindeki Roma dönemine ait tarihi Anıt Mezarlarda restorasyon çalışmalarını tamamlatarak tarih turizmine açtık. Gümüşpınar kırsal mahallesi sınırlarında geçen Sıtma Pınar çayı üzerindeki Roma dönemine ait tarihi Septimius Severus Köprüsünde restorasyon öncesi kazı çalışmalarının tamamlanmasını ardından da restorasyon çalışmasının başlatılmasını sağladık. İlçe merkezinde ilçenin sembolü halindeki tarihi Raban Kale-i Zerrin Kalesi üzerindeki tarihi İç Kale Camii ve çevresinde restorasyon öncesi kazı çalışmaları ve restorasyon çalışmalarının başlanması için verdiğim yoğun uğraşlar sonucunda tarihi camide restorasyon çalışması tamamlandı çevresinde de kazı çalışmaları devam etmektedir.

Ardıl (Köklüce) kırsal mahallesindeki yine çökme tehlikesi ile karşı karşıya kalan tarihi Yavuz Sultan Selim Camii ve Minaresinde Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven’in desteğiyle restorasyon çalışmalarını başlattık çalışmalarda sona yaklaşıldı. Bölge için hayal olan Gaziantep-Yavuzeli, Gaziantep-Araban karayolunu bölünmüş duble yol olarak yapılmasını için uzun uğraşlar verdim ve şu an bölge halkı can güvenliği olmayan eski bozuk yolda değil bölünmüş duble yolda can güvenliği içerisinde seyahat yapıyorlar. İki yıldan beri de Araban-Besni karayolunda bölünmüş duble yol çalışmaları tüm hızıyla devam etiğini belirten Erdoğan, ben ilk milletvekili seçildiğim dönemde bölge için kurduğum en büyük hayallerimi tek tek hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Milletvekilliğim devam ettiği sürece de yılmadan yorulmadan sizlere hizmet vereceğim. Ben her milletvekili adayı olduğumda sizler hep yanımda oldunuz Allah sizden razı olsun sizler hizmetlerin en iyisine laiksiniz. Ben sizlerin her zaman hizmetinizdeyim’’dedi.

Araban AK Parti İlçe Başkanı Kamil Murat Kasney, "Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan’ın sayesinde büyük bir köy görünümündeki ilçeye verilen hizmetler sayesinde köy görünümünden çıkan Araban modern bir ilçe konumuna geldi. İlçemiz sınırları içerisinde yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olan tarihi mekanlarımızda restorasyon çalışmaları başlatılması için uzun uğraşlar vermesinin ardından bir kısmında restorasyon öncesi kazı çalışmaları ve restorasyon çalışmaları tamamlatılarak tarih turizmine kazandırıldı, bir kısmında da restorasyon çalışmaları devam ediyor. İlçemiz hizmetlerle Milletvekili Erdoğan dönemlerinde tanıştı. Milletvekili Erdoğan’a ilçemize verdiği hizmetlerden dolayı şahsım, teşkilatım ve ilçe halkı adına teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, "2009 yılı yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Araban Belediye Başkanı olarak seçildiğimde ilçe belediyesinin geçmiş dönemlere ait astronomik rakamlarda borçları vardı. İlçenin içme suyu sorunu, yaz mevsimlerinde toz toprak kış mevsimlerinde ise çamur bataklığındaki cadde ve sokakları, ilçe merkezinde bir tek park bile yoktu. İlçemiz adeta büyük bir köy görünümündeydi, çevre il ve ilçelerden ilçemize gelen misafirlerimiz ‘Bu ne biçim memleket’ diye bizlere kötü sözler söyleyip ilçeden hiç durmadan çıkıp gidiyorlardı.

Milletvekili Erdoğan’ın destekleriyle hem geçmiş dönemlerden kalan astronomik rakamlardaki geçmiş dönemlerde borçları ödedik hem de ilçemizin içme suyu hattını baştan sona yenileyerek tüm cadde ve sokaklarımızı da kilitli parke taşı döşetip ilçe merkezine 4 adet park yaptırdık. İlçeye bağlı kırsal mahallelerimizde de Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Araban Belediyesi işbirliği içerisinde içme suyu, altyapı sorunlarını büyük ölçüde çözdük, sokaklarına kilitli parke taşı döşeme çalışmalarının da aralıksız sürdürüyoruz" dedi.

Özdemir, sosyal tesis konusunda çalışmaların sürdüğünü belirterek, Milletvekili Erdoğan’a ilçeye verdiği hizmetler nedeniyle teşekkür de etti. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.