1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP'li Taşdoğan, "iyi ki var" dedirtiyor
MHP'li Taşdoğan, "iyi ki var" dedirtiyor

MHP'li Taşdoğan, "iyi ki var" dedirtiyor

MHP Gaziantep İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Muhittin Taşdoğan düzenlediği basın toplantısında yine gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

A+A-

 Taşdoğan, ölümlü kazaların yaşandığı Nizip Yolu ile ilgili proje ortaya konulana kadar konunun takipçisi olacaklarını belirtirken, kentimizde artan cinayet olaylarına da dikkat çekti. Taşdoğan, "2015-2016 yıllarında yaklaşık 87 cinayet olayı, bu yıl ise yüzde 20’lik artışla 99 öldürme olayı meydana geldi. Bunların 14’ü kadın. Kadın cinayetlerinde Gaziantep Türkiye’de ilk 10’un içinde”dedi. Taşdoğan, Panorama Müzesi'nin yapıldığı alanda ağaç kesimi, Gaziantep'te Barzani desteğiyle kurulan 250 şirket iddiaları ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'le ilgili iddialara da cevap verdi.

İSTİFAYA ÇAĞIRIYORUM

Toplantının başında geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Ak Parti Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel'i anarak başlayan Muhittin Taşdoğan, Allah'tan rahmet diledi. Taşdoğan, sürekli kazaların yaşandığı Nizip Yolu ile ilgili yetkililerce proje ortaya konulana kadar konunun takipçisi olacaklarını belirleterek, “Çünkü biz insanların hayatlarını bu ölüm yolunda kaybetmesini istemiyoruz. 47 kilometrelik bir yol için proje üretip faaliyete geçiremeyenleri buradan istifaya davet ediyorum. Eğer proje üretemiyorsanız o koltukta işiniz yoktur. MHP o konuda da proje üretir vatandaşına gereken hizmeti sunar. Yatıp kalkıp duble yol diyorsunuz. Ama insanların canını alan bu yola çare bulamıyorsunuz. O yüzden bırakın, sizin yapamadığınızı biz yaparız” dedi.

GAZİANTEP CİNAYETLER ŞEHRİ OLDU

Son günlerde Gaziantep’te artan cinayet olaylarına da dikkat çeken Taşdoğan,kadına yönelik şiddete de vurgu yaparak, “İncelediğimiz istatistiklere göre Güneydoğu’da en fazla cinayet işlenen şehir Gaziantep. 2015-2016 yıllarında yaklaşık 87 olay yaşandı. 2017 yılında ise bu sayı yüzde 20’lik artışla yaklaşık 99 öldürme olayı meydana geldi. Fakat günbegün artmaya da devam etmektedir. Bu cinayetlerin ise 14’ünün kadın olduğu belirtilmektedir. Kadın cinayetlerinin istatistiklerine bakıldığında da Gaziantep Türkiye’de ilk 10’un içindedir” diye konuştu.

BİREYSEL SİLAHLANMA

Taşdoğan, artan cinayetlerin en büyük sebeplerinden birinin de bireysel silahlanmanın çoğalması olduğunu kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü;“Türkiye’de 2017 yılının 22 Eylül’üne kadar ateşli silahlarla işlenen 2 bin 525 olayda bin 575 kişi öldü. Bireysel suçlarda ateşli silahların kullanımı yüzde 79.76’ya yükseldi. 2016 ile kıyaslandığında bireysel şiddette ateşli silahların kullanımında yüzde 3.08, 2015 ile kıyaslandığında da, 5.76’lık bir artış var. Bu konuda Emniyet Müdürlüğümüz gerekli önlem ve denetimleri sıkılaştırmalıdır. Aksi takdirde bu durum şehrimizde ve ülkemizde daha da kanlı günler yaşanmasına sebep olabilir. Kolay şekilde silah ya da tüfek temininin biran önce önüne geçilmelidir.”

ATAMALARA DİKKAT!

Sağlıkta tekrar müdürlük sistemine dönüldüğünü belirten Taşdoğan, "Onlarca Müdür ve Başhekim atanacaktır.İnşallah bu kadrolar atanırken hırsızlar ve arsızlar, FETÖ terör örgütü ile ilgili şahıslar veya onların referans olacağı kişiler; liyakatsız, tecrübesiz, böyle bir süreci yönetemeyecek metal yorgunu kişiler, sırf yandaş veya tanıdık olduğu için atanmaz da Sayın Cumhurbaşkanı’mızın ve devletimizin; devlet içinde yuvalanan teröristlerle mücadelesine destek verilmiş olur.” dedi.

BARZANİ, YEMEK YEDİĞİ KABA PİSLEMİŞTİR

Son günlerde ülke gündeminde olan ve Irak’ın Kuzey’inde yapılan gayrı meşru referandum hakkında görüşünü de dile getiren Taşdoğan, şunları söyledi: “Yıllardır Türkiye’nin desteği ile Kuzey Irak’a hükmeden Barzani, adeta yemek yediği kaba pislemiş, sahibinin elini ısırmaya teşebbüs etmiştir. Bin yıllık Türk yurdu Kerkük’ü de bir oldu bittiye getirip referandum bölgesine dahil eden Barzani haddini aşmıştır. Bir ulusal güvenlik sorunu haline gelmiştir.”

BELEDİYELERİ AĞAÇLARA SAYGIYA DAVET EDİYORUZ

Taşdoğan,Panorama Müzesi'nin yapılacağı alanda ağaç kesildiği yönündeki bir soruya ise şöyle cevap verdi:"Vatan çevredir. Bu nedenle her fırsatta özellikle belediyelerimizi imar planlaması yaparken ağaçlara saygı duymaya, Atalarımızın bize emanet bıraktığı bu ağaçlara saygı duymaya davet ediyoruz. Mustafa Kemal'in köşkünü bir ağaç için hareket ettirdiğini hatırlatmak istiyorum. Hangi makamda oturduklarını bilsinler diye biz yeşil alanla ilgili bir bilgi bize ulaştığında yetkilileri aradığımızda bize verilen cevap oradaki ağaçları zarar vermeden söküyor, başka yere götürüyor başka yerdede ağaçların hayatını devam ettirdiğini söylüyorlar. Buna inanmıyoruz, inanırıdcı bulmuyoruz" dedi. 

FATMA ŞAHİN DE VAR

Bir başka gazetecinin son günlerde bazı belediye başkanlarının istifaya zorlanacağı, bunlar arasında Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in de olduğuyla ilgili iddiası üzerine şunları söyledi:"MHP olarak FETÖ ile mücadelenin devamını, ucu kime dokunursa devam etmesini istiyoruz. Toplum vicdanında siyasetçilere dokunmadan, vicdanların rahat olmayacağını görüyoruz. MHP dahil, devletimizin itihbarat güçlerinin ya da emniyet istihbaratının elinde olan her bilgiyi değerlendirmesini her kişiye ulaşmasını, 15 Temmuzun boşuna yapılmadığını göstermesini, kim vatana ihanetle ilgili bir işin içerisinde bulunmuşsa, irtibat kurmuşsa, ilgisi olmuşsa. en ağır cezasını vermesini istiyoruz. Bu nedenle bu operasyonları yöneten yetkilileri. derhal siyasiler dahil kime ucu değiyorsa kim bu işe bulaşmışsa adalete teslim etmesini istiyoruz. Bu anlamda her kimin hakkında bilgi varsa İstanbul büyükşehir belediyesinden, Samsun, Yozgat belediyesine kadar farketmez kimin elinde bir bilgi varsa ve gereğini yerine getirmiyorsa millete karşı yapılan bu ihaneti görmüyor demektir. Gözlerinin içerisine her fırsatta sokacağız."

BARZANİ DESTEKLİ FİRMA SORUSU

Türkiye'nin belirli illerinde 400'den fazla firmanın doğrudan Barzani sermayesiyle hayata geçtiği, aynı kapsamda Gaziantep’te faaliyet gösteren işletme sayısının 250’den fazla olduğuyla ilgili başka bir soruya ise Taşdoğan şöyle yanıt verdi:"Gaziantep, Türkiye ihracat sıralamasında 5. sırada olan bir il. Ana lokomotif sanayi olan bir ilde, malum kişinin Gaziantep'te namuslu sanayicilerle adının anılması doğru değildir. Gaziantep, sanayicisi ülkesine saygılı, vergisini veren, namuslu insanların oluşturduğu bir kitledir. Bu tür iddialar varsa kimin elindeyse gereken yapılmalıdır. Gaziantep'in terörle, teröristlerle aşiret reisleriyle aynı cümlede kullanılmasından rahatsızız." Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum