1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP kendini ana muhalefet görüyor
MHP kendini ana muhalefet görüyor

MHP kendini ana muhalefet görüyor

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, öncelikli hedeflerinin yerelde iktidara gelmek olduğunu belirtirken, bunun için gerekli kadroları oluşturduklarını söyledi.

A+A-

Taşdoğan, "Gaziantep'in ana muhalefet partisiyiz. Gaziantep'in iktidarı olacağız. İktidarı oluşturacak kadroları oluşturduk. Gaziantep'te yerel idarelerde iktidara geleceğiz. 2019'dan sonra Cumhurbaşkanı ülkücü olacak" dedi. 

Taşdoğan, yeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte il binasında basın toplantısı düzenledi. Şehrin kalbinin MHP’de attığını söyleyen Taşdoğan, il ve ilçe kongrelerini tamamladıklarını belirterek, "Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Bey’e yol arkadaşı olacak Gaziantep’de MHP’yi iktidara taşıyacak kadroları oluşturduk. 

Gaziantep'in ana muhalefet partisiyiz, Gaziantep'in iktidarı olacağız. İktidarı oluşturacak kadroları oluşturduk. Öncelikle Gaziantep'te yerel idarelerde iktidara geleceğiz. Gaziantepli hizmetin en güzeline layık. Milletimizin önüne Gaziantep'e layık kadrolarla çıkacağız. Yerelde iktidar olacağız. Arkasından 2019'dan sonra Cumhurbaşkanı ülkücü olacak" dedi. 

BU SON ŞEHİT HABERİ OLSUN

Terörü lanetleyen Taşdoğan, "Şehitlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum. diledi. Bu mübarek günlerin Türk İslam dünyasını hayırlar getirmesini dileriz. Türk-İslam Dünyası’nda kan ve gözyaşının birbirine karıştığı bu zamanda zulümlerin durmasını, barış,  sükûnet, huzur, dirlik ve birliğin hâkim olmasını dileriz. Rabbim günahlarımızı af eylesin. Helikopterimizin düşmesi sonucu şehit olan 13 kahramanımıza ve operasyonlarda  şehit olan  3 kahramanımıza Allah’tan rahmet dileriz. Kederli ailelerine sabırlar temenni ederiz. Milletimizin başı sağ olsun.  Biz şunu hep biliriz ki; ..Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için .  Vatan sağ olsun.  Bunun son şehit  haberi  olmasını dilerim. Terörün her çeşidine,  adı ne olursa olsun her türüne ve onları destekleyenlere lanet olsun" dedi.

HENÜZ BUĞDAY FİYATLARI AÇIKLANMADI

Taşdoğan, buğday taban fiyatlarının açıklanmamasını eleştirdi. Taşdoğan, "Gazişehrimizin bazı köylerinde de de buğday hasadı başlamış durumdadır. Fakat henüz buğday fiyatları açıklanmamıştır. Fiyat açıklaması her yıl olduğu gibi bu yılda gecikmiştir.  Bu durum da çiftçilerimizi zor da bırakmaktadır. Hem taban fiyatları geç açıklanıyor, hem de hasat döneminde buğday ithalatına izin veriliyor. Bu iki yanlışın acilen düzeltilmesi çiftçimizin mağduriyetinin giderilmesi gerekmektedir. Çiftçilerin sesine, feryadına kayıtsız kalınmamalıdır. Biran önce gerekli açıklamalar yapılarak hasadını toplamakta olan çiftçilerimizi içerisinde bulundukları belirsizlikten kurtarmak gerekmektedir" dedi.

SORU ÖNERGESİ

MHP Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Mevlüt Karakaya'nın taban fiyatla ilgili soru önergesi verdiğini söyleyen Taşdoğan, "Sayın Karakaya, Gıda ve Tarım Bakanı’na  bazı sorular yöneltmiştir. Buğday taban fiyatının bu yıl zamanında açıklanabilmesi için bir çalışma yapılmakta mıdır? Buğday taban fiyatının hesabında girdi maliyetlerinin artışı dikkate alınacak mıdır? Her hasat döneminde buğday ithalatına neden izin verilmektedir? Sorularının cevabı çiftçimize rahat nefes aldıracaktır" dedi. 

ÇİFTİNİN KULLANDIĞI AKARYAKITTA ÖTV VE KDV KALDIRILMALI

'Hem taban fiyatları geç açıklanıyor hemde hasat döneminde buğday ithalatına izin veriliyor' diyen Taşdoğan şunları söyledi:"Bu durum çiftçilerimiz adına oldukça ciddi ve kaygı vericidir. Bu iki yanlışın acilen düzeltilmesi çiftçimizin mağduriyetinin giderilmesi gerekmektedir. Gerek üretim potansiyeli, gerek sağladığı katma değer ve gerekse tüm istihdamın yaklaşık yüzde 20’sini karşılayan, 5 milyon çalışan sayısı ile ülke ekonomisinin bel kemiği olarak görülen tarım sektörüne ivme kazandırmak için gereken her şey yapılmalıdır. Çiftçimize destek olarak bu konudaki önerimiz;  MHP’nin projesi olan esnafın ticari araç alımlarında ÖTV’yi,  gübrede KDV’yi kaldıran siyasi iktidar, yine MHP’nin projesi olan çiftçinin kullandığı akaryakıtta da ÖTV ve KDV’yi kaldırmalıdır." 

BÖYLE BİR SİSTEMDE FIRSATÇILIK KAÇINILMAZ OLUR

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte gıda fiyatlarının zamlanmasıyla ilgili bir soru üzerine Taşdoğan, "Böyle yönetilen bir sistemde hem  dışa bağımlılık ve hem de fırsatçılık kaçınılmaz olur. Daha iyi yöneteceğimizi en kısa zamanda bize milletimiz güç verdiğinde göstereceğiz" dedi. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.