1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mekanın Cennet olsun güzel insan
Mekanın Cennet olsun güzel insan

Mekanın Cennet olsun güzel insan

Geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel son yolculuğuna uğurlandı.

A+A-

Ailesinin ayakta durmakta zorlandığı, herkesimin gözyaşı döktüğü Yüksel için ilk tören mecliste yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın da katıldığı TBMM'deki törenin ardından Yüksel'in cenazesi havayoluyla Gaziantep'e, daha sonra ise memleketi  Birecik ilçesine götürüldü.  Gözyaşlarının sel olduğu cenaze töreninde Abdulkadir Yüksel'in eşi Kadriye Yüksel'i Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin teselli etti. Yüksel'i son yolculuğuna binler uğurladı. 

İLK TÖREN TBMM'DE

TBMM'sindeki törene Abdulkadir Yüksel'in eşi Kadriye Yüksel, çocukları Sadettin, Müslüm ve Hayriye Yüksel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu üyeleri, Meclis Başkanvekili Pervin Buldan, siyasi partilerin grup başkanvekilleri eski ve yeni milletvekilleri, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ankara Valisi Ercan Topaca katıldı. Törende Yüksel'in cenazesinin ambulansa konulması sırasında Kadriye Yüksel'in fenalaştığı görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törenin ardından TBMM'den ayrıldı. TBMM Başkanı Kahraman da Başbakan Yıldırım ve bazı AK Partili yöneticilerle makamına geçti. 

CENAZESİ GAZİANTEP'E GETİRİLDİ

TBMM'deki çalışma ofisinde geçirdiği kalp krizinin ardından götürüldüğü hastanede vefat eden AK Parti Gaziantep Milletvekili 55 yaşında Abdulkadir Yüksel'in cenazesi, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım'ı da taşıyan uçakla Gaziantep'e getirildi. TBMM’de düzenlenen törenin ardından özel uçakla seçim bölgesi Gaziantep'e getirilen Milletvekili Abdulkadir Yüksel'in cenazesi, Başbakanlığa ait ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcıları Mehmet Şimşek ve Recep Akdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Yüksel'n eşi Kadriye ve çocuklarının da bulunduğu uçakla Gaziantep Havalimanı'na geldi. Vali Ali Yerlikaya ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Yüksel'in Türk bayrağına sarılı tabutu, tören mangası tarafından cenaze aracın taşınarak toprağa verilmek üzere memleketi Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'ne götürüldü.

AVLUYA SIĞMADILAR

Milletvekili Yüksel için Mecliste yapılan töreninin ardından cenazesi memleketi Şanlıurfa'nın Birecik ilçesine getirildi. Ulucami'de ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı için saf tutan insanlar avluya sığmadı. Cenaze törenine, Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek ve Recep Akdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti Gaziantep milletvekilleri, Ahmet Uzer, Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Canan Candemir Çelik, Şanlıurfa Ak Parti milletvekilleri, CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, CHP Gazinatep milletvekilleri Akif Ekici ve Mehmet Gökdağ, Gaziantep Büyükşehir belediye Başkanı Fatma Şahin, Yüksel'in çocukları, yakınları, sevenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı

GÖZYAŞLARI SEL OLDU 

Cami avlusunda Yüksel'in Türk bayrağıyla örtülü tabutuna sarılan çocukları Müslüm ve Sadettin uzun süre gözyaşı döktü. Yüksel'in eşi Kadriye ile kızı Kayriye Yüksel'i ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin teselli etti. Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık tarafından kıldırılan cenaze namazında; TBMM Başkanı Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım ve CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Yüksel'in oğullarıyla yan yana saf tuttu. Cenaze namazının kılınmasının ardından helallik alındı. Başbakan Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tabuta omuz verip cami çıkışına kadar taşıdı. Cenaze aracına konulan Yüksel'in cenazesi, Birecik Asri Mezarlık'ta toprağa verildi.

YÜKSEL İÇİN NE DEDİLER ?

Geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel, herkesi derin üzüntüye sevketti. Yüksel'in vefatıyla sarsılan ailesi ve TBMM, başsağlığı mesajı yayınladı. 

TAHMAZOĞLU: ÖRNEK BİR ŞAHSİYETTİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, siyaset adamının ötesinde bir ağabeyi kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını belirterek  "Bütün milletimize başsağlığı diliyorum. Allah gani gani rahmet eylesin. Bizim için az bulunur örnek bir kişilikti. Yıllarca belediye başkanlığı yaptı. Çok çalışkan, gayretli, örnek bir şahsiyetti. Kendisiyle aynı partinin çatısı altında yıllardır birlikte omuz omuza görev yaptık. Ancak bir siyaset adamının ötesinde benim için bir ağabey kadar değerli birisiydi. Vefatı bizleri oldukça derinden üzdü. Bugün gönlümüz hüzünlü, gözlerimiz yaşlı Rabbim onu cenneti ile şereflendirsin. Acılı ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum" diye konuştu.

FADILOĞLU: DEĞERLİ BİR İNSANDI 

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, kalp krizi sonucu hayatını kaybeden AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdülkadir Yüksel’in vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı. Fadıloğlu, “Milletvekilimiz, çalışkanlığı ve güler yüzüyle hemşerilerinin gönlüne taht kurmuş çok değerli bir insandı. Merhum Milletvekilimiz Abdülkadir Yüksel’i hep çalışkanlığı ve mütevazi kişiliğiyle tanıdık. Ülkemiz önemli bir değerini daha Hakk’a uğurlamıştır. Her zaman başarılı çalışmaları ve çalışkanlığıyla ile yad edeceğimiz merhum Milletvekilimiz Abdülkadir Yüksel’e Allah’tan rahmet, başta Yüksel ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabırlar dilerim. Ülkemiz ve kentimizin başı sağ olsun" ifadelerine yer verdi.

ÇIKMAZ: BÜYÜK KAYIP

GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, Gaziantep Milletvekili merhum Abdülkadir Yüksel’in vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı. Gaziantep ve Türkiye'nin önemli bir evladını kaybettiğini ifade eden Çıkmaz, bölgenin ve kentin kalkınması yönündeki insan üstü çabalarıyla tanınan Yüksel’i rahmetle andıklarını belirtti. Çıkmaz, "Değerli milletvekilimiz Abdulkadir Yüksel zamansız ölümü hepimizi derinden etkilemiştir. Gaziantep’in ve bölgenin kalkınması yönündeki çabaları ve çalışmalarının yanı sıra seçmenler arasında ayrım gözetmeksizin herkese aynı mesafede ve hizmet odaklı yaklaşımı, saygın ve mütevazi kişiliğiyle Türk siyaset hayatında önemli bir yer edinen merhum milletvekilimize Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına baş sağlığı dileriz" dedi.

KONUKOĞLU: MEKANI CENNET OLSUN

Sanayi Odası Başkanı Adil Sani Konukoğlu, TBMM’de geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdülkadir Yüksel’in tevazu sahibi olduğunu belirterek, “Değerli siyaset adamı, milletvekilimiz Abdulkadir Yüksel’i kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Allah gani gani rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun” dedi. Konukoğlu, yayımladığı başsağlığı mesajında, Abdulkadir Yüksel’in seçildiği günden itibaren Gaziantep’in sorunlarına çözüm bulmak amacıyla çaba gösteren, halkın içerisinden bir milletvekili olduğuna vurgu yaptı.

TİRYAKİOĞLU: GÖNÜL ADAMINI KAYBETTİK

Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama gözlerini yuman AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdülkadir Yüksel’in vefatından duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek,” Türk siyaseti, ülkesine ve milletine gönülden bağlı, vatana hizmet aşkı ile çalışan mümtaz bir şahsiyetini kaybetti “dedi. Tiryakioğlu, Gaziantep Milletvekili Abdülkadir Yüksel’in vefatı dolayısıyla yayımladığı başsağlığı mesajında, merhum Abdülkadir Yüksel’in, kadirşinas kişiliği ile tanınan ve tüm bölge halkı tarafından çok sevilen değerli bir siyasetçi olduğunu vurguladı.

GTO: ÖNEMLİ BİR DEĞERDİ

Ticaret Odası Başkanı Beyhan Hıdıroğlu ve Meclis Başkanı Settar Konukoğlu, "Kıymetli bir siyaset adamı ve önemli bir değeri kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhum milletvekilimiz Gaziantep’in sorunlarına çözüm bulmak için adeta bir nefer gibi çalışırdı. Halk tarafından sevilen ve halkın içerisinde olan merhum milletvekilimizin ülkemize ve şehrimize büyük katkıları oldu. Merhum Milletvekilimiz Abdülkadir Yüksel’i hep çalışkanlığı ve mütevazi kişiliğiyle tanıdık. Ülkemiz önemli bir değerini daha Hakk’a uğurlamıştır" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.