1. YAZARLAR

  2. İsa Altun

  3. MEDYUM VURGUNU
İsa Altun

İsa Altun

Yazarın Tüm Yazıları >

MEDYUM VURGUNU

A+A-

İnternetin hayatımızdaki etkisi her geçen gün arttıkça, yeni ve gün görmemiş suç çeşitleri ortaya çıkıyor. Bizlerin de görevi kamuoyu adına bu vurguncuların yöntemlerini ve ipliklerini pazara çıkartmak boynumuzun borcu. İnternet ortamı suç ve suç unsuru için adeta cehennemi aratmayan versiyonlarla dolu.

Her numara var bu alemde. Saf ve temiz insanları tuzağa düşürmek bazı vicdansızlar için gayet normal bir durum. Çaresiz kişilerin duygularını istismar eden kötü niyetli insanların sayısındaki artış ürkütücü boyutlarda. Gözü dönmüş bu odaklar, internet üzerinden sosyal ağları kullanarak, kimi vakit de internet üzerinden web siteleri kurmak suretiyle gözlerine kestirdikleri insanları tuzaklarına düşürüyorlar.

Bugünkü yazımızın konusu aşk acısı yaşayan ve ruhsal yönden zor bir dönem geçiren ve geçiş dönemini atlatmak için çareyi profesyonel yardım almak yerine, medyum geçinen ve insanların zayıf anlarını iyi kullanan şarlatanda arayan bir tanınmış mağdur bir Ceo. Yurt dışında iyi bir eğitim almış, ünlü bir firmanın Türkiye distribritörü. Yazıya konu olan istismarcı kişi de gözünü insanların helal lokmasına diken şarlatan işe bir web sitesi kurarak başlamış. Tabi kurbanlarını da bu yöntemle ağına düşürmek için akla hayale gelmeyen yollar ve teknikler uygulamış.

Tabi bu kanunsuz işlerde çekirge misali bir zıplarsın, iki zıplarsın, üçüncü de mutlaka bir yere toslarsın. Yazının kahramanı kadın ceo günün birinde bir gence sevdalanır. Bu gözüne kestirdiği genci kendine bağlamak için internet üzerinden tanıdığı bir medyum şarlatana gider. Şarlatanla telefonda önce kısa süren bir görüşme gerçekleştirir. Randevu talep eder. Şarlatan, kadın Ceo’ya ne iş yaptığını, nerede ikamet ettiğini sorduktan sonra bir randevu verir. Anılan gün ve saatte medyumun evinde görüşürler. Medyumla uzun uzadıya sohbete dalarlar. Çocukluğundan başlayarak, yurt dışı eğitiminden, özel hayatına, çocukluğundan, tüm mahrem bilgilerine kadar medyum denen şarlatana anlatır.

Daha ilk görüşmede Kadının tüm özel yaşamına ait sırları edinen bu vicdan yoksunu zat, kadın Ceo’ya aşık olduğu erkeği bağlamak için bazı malzemeleri almak ve uygulamak için 15 bin TL ister. Bir süre sonra Ceo’nun banka hesabına belirtilen miktardaki parayı yatırır. Aradan günler hatta haftalar geçmesine rağmen bir değişikliğin olmadığını gören ve fark eden kadın tekrar medyum denen üç kağıtçıya gider. Büyünün gücünü artırmak bahanesiyle kadının iç çamaşırlarını isteyen şarlatan, evinde kurduğu gizli kamera düzeneği ile kadının çamaşırlarını indirme anını kameraya çeker.

Yine aradan bir süre geçtikten sonra bir şeylerin değişmediğini gören kadın medyumu telefonla arayarak bu kez sesini yükseltmek zorunda kalır. Yine evine davet eden dolandırıcı şahıs bu defa da zorla kadına sahip olur. Kadının bir önceki gelişindeki görüntüleri sevdiği adama göstermekle tehdit eder. Çaresizce boynunu büküp evden çıkan bu durumu onuruna yediremez ve soluğu Cumhuriyet Savcısında alır.

İki gözü iki çeşme ağlayarak ifade verir. Şimdi olayın bu haliyle kadın mağdur bir çok yönden hayal kırıklığı yaşamış bir insan.

Bir kere umutları yıkıldığına mı üzülsün?

Parasını kaptırdığı yetmezmiş gibi, tecavüze uğradığına mı yansın? Her yazımda belirtiyorum. Günümüzde insanların onurunu ayaklar altına almaktan çekinmeyen, yüreğini para hırsı bürümüş, insanlıktan nasibini alamamış yığınla insan var.

Bu karanlık ruhlu odaklar insanların zayıf anlarını kollayarak geliştirdikleri yol ve yöntemlerle sülük gibi masum bireylerin kanını emiyorlar. İnsanların hayatlarında belirli dönemler kırılma anlarıdır. O zorlu ve sıkıntılı anları aşmak adına izlenecek yol ve yöntemler belli aslında. Bilimin ve aydınlığın ışığında hareket eden birey, yaşadığı buhranları profesyonel yardım alarak aşabilir.

Günümüz dünyasında tıbbın yardımı sayesinde bir çok hastalık ve maraz hali çok az hasarla atlatılabiliyor. Günümüzde hala ne olduğu bile belli olmayan bir şahıstan medet bekleyen, şifa arayan, kurtarıcı gözü ile bakılan insancıklar var.İnsancık diyorum.Çünkü bu yaratıklara insan diyebilmek bana çok zor ve ağır geliyor.

Para ve dünyalık hıncı ve hırsı ile hareket ederek asalak gibi masumların kul hakkını iç eden ve piyasada bir çok isim adı altında resmen suç makinesi gibi hareket eden çok odak var.’Kel ilacı bulsa önce merhemi kendi kafasına sürer’ diye bir atasözümüz var.

Medyum kisvesi altında cahil-aydın demeden insanları dolandıranlar ne yazık ki ahlak duygusundan yoksunlar.Bunlara hele ki okumuş ve iyi eğitim almış insanların rağbet etmesini aklım havsalam almıyor.Ve maaleseftir ki bu vurgunculara itibar eden o kadar çok insan var ki anlatamam.

 

Yukarıda da belirttiğim gibi, bilişim sistemlerini kullanarak, oturduğu yerden parmağını dahi oynatmasan milyonlarca liralık haksız kazanç sağlayan insancıklar var bu topraklarda.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.