1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mazıcıoğlu ilaç fabrikalarını gezdi
Mazıcıoğlu ilaç fabrikalarını gezdi

Mazıcıoğlu ilaç fabrikalarını gezdi

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdullah Cantimur, Komisyon Sözcüsü ve Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun,...

A+A-

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdullah Cantimur, Komisyon Sözcüsü ve Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Komisyon Katibi ve Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk ile Komisyon Üyeleri; Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, İstanbul Milletvekili Ünal Kacır ve Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici’den oluşan heyetle, İlaç Endüstrisi ve İşverenleri Sendikası ile sendika bünyesindeki Abdi İbrahim ve Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketlerini ziyaret etti.

İlaç sektöründe faaliyet gösteren yerli firmalar tarafından oluşturulan sendikanın yönetim, denetim ve disiplin kurullarıyla görüşmeler yapan Mazıcıoğlu, sektörün sorunları ve çözüm olanakları hakkında fikir alış verişinde bulundu. Ayrıca Abdi İbrahim ve Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketlerinin üretim ve ar-ge tesisleri hakkında ayrıntılı bilgi alan Mazıcıoğlu, ilaç üretiminin her aşamasını detaylı bir şekilde inceleyerek  çalışan personeli gözlemleme fırsatını buldu. 

Yerli üreticinin üretim ve ar-ge olanaklarının Türkiye için övünç kaynağı olduğunu dile getiren Mazıcıoğlu, ilaç sanayisinin Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşma noktasında stratejik öneme sahip olduğunu vurguladı. İlaç Endüstrisi ve İşverenleri Sendikasından sektörün sorunlarına ilişkin brifing alan Mazıcıoğlu, ilaç sanayisinin Türkiye için vazgeçilmez bir önemde olduğunun altına çizerek sektörün sorunlarının çözülmesi adına her daim hizmete hazır olduklarını ifade etti. 

İlaç sektöründe uygulanan politikalardan kamu, vatandaş ve özel sektör olmak üzere tüm kesimlerin etkilendiğini dile getiren Mazıcıoğlu,”tüm tarafların menfaatlerini ortaklaştıran politikaların uygulanması gerekli. İlaç sanayimizin yurtiçi talebi karşılamanın ötesine geçerek ihracat yapan bir duruma gelmesi gerekli, bu hususta Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı olarak sektöre her türlü desteği vermeye hazırız.”dedi. Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Cantimur da ilaç sanayisinin tesislerini incelemekten ve sektör hakkında detaylı bilgi sahibi olmaktan memnun olduğunu dile getirerek  ilaç sanayisinin stratejik önemine değindi. Cantimur, sektörün karşı karşıya olduğu sorunların çözümü hususunda gerekli desteği vermekten mutluluk duyacağını belirtti. Bülten

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.