1. YAZARLAR

  2. İsa Altun

  3. Maddeyle mücadeleye Tepe damgası -1-
İsa Altun

İsa Altun

Yazarın Tüm Yazıları >

Maddeyle mücadeleye Tepe damgası -1-

A+A-

Narkotik şubede görev yaparken ve çokça şahit olduğum bir durumu paylaşmak istiyorum. Eğitimi ve gelir düzeyi ne olursa olsun, nice ebeveynler gördüm ki, evladının ‘bağımlı’ olduğunu ancak yıllar sonra öğreniyor. Bu yüzden belirtmeliyim ki, toplumun bu yönde topyekün bir biçimde bilinçlendirilmesi gerekiyor.

Çocuklarımızın madde bağımlılığından korunması yönünde her kim bir taş üstüne taş koyarsa bu ülkeye en büyük iyiliği yapmıştır. Maddeyle mücadelede her şeyi devletten bekliyoruz. Oysa bu konuda herkese büyük ödevler düşüyor.

Narkotik şubede edindiğimiz tecrübeleri anlatmak adına okullara, Sivil Toplum Kuruluşlarına ve çağrıldığımız her yere gidiyoruz.

Madde bağımlılığı ve suistimalleri sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın ortak sorunu. Bu konuda başta STK’lara, medyaya, ailelere ve diğer kurumlara büyük görevler düşüyor.

Çalışanlarını onore ederek ve sosyal sorumluluk bilinciyle hareketle, bu konuda örnek teşkil eden, narkotik alanına giren tüm unsurlara yönelik mücadeleye destek olan ve konuda kararlı duruş arz eden Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri A.Ş’nin geçtiğimiz günlerde konuğu olduk.

Gebze, Kocaeli, Samsun, Hatay, İzmir ve İstanbul Zincirlikuyu merkezlerinde görevli Özel Güvenlik çalışanlarına yönelik ‘Narkotik maddeler, Kaçakçılık ve Bilişim Suçları’ konulu eğitim çalışmalarımız ile bilgi ve birikimlerimizi paylaştık.

Özel Güvenlik çalışanlarının madde bağımlılığı konusunda oldukça donanımlı ve birikimli olduğunu belirtmeliyim. Bağımlılıkla mücadelede eğitim ve bilinçlenmenin önemi tartışılmaz bir gerçektir. Hangi meslekten olursa olsun, anne ve babaların bu alanda bilgi edinmeleri bu illete karşı mücadelede büyük önem arz ediyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.