1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. MAALESEF GAZİANTEPSPOR İYİ DURUMDA DEĞİL
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

MAALESEF GAZİANTEPSPOR İYİ DURUMDA DEĞİL

A+A-

İsterseniz, bugün öncelikli konumuzu Gaziantepspor’a çevirelim Çünkü yine olumsuzluklar
olmaya ve sadece sporseverleri değil, kentte yaşayan herkesi endişe ettirmeye başladı. Sık sık değişime uğratılan teknik adam değişikliklerinin getirmiş olduğu olumsuzlukların yanısıra, doğru adres konusundaki hatalar, özellikle ara transfer politikasındaki yanlışlıklar, yönetim içerisindeki huzursuzluklar, kent yöneticilerinin ve iş dünyasının sözbirliği etmişcesine soğuk baktığı bir başkan ve bu hengame ortasında kalan kaliteli futbolcu kadrosunun beklenilen performansı gösteremeyişi sonrası gelen başarısızlar.. Evet.. Vaziyetin en kısa ve özet tarifi ancak bu kadar yapılır.. Maalesef Gaziantepspor iyi durumda değil.. Marka mücadelesi verilen ve bu uğurda oldukça olumlu işler yapılan Gaziantep’in, gerek ülkede, gereksede dünyada tanınmasında öncü rolü olan profesyonel takımı, son yıllarda iyi yönetilmiyor.. Kulüp başkanıyla kendi yönetimi arasında soğuk rüzgarlar esiyor.. En önemli unsur olan para meselesi, gerek idari anlamda, gereksede sportif yönüyle, bu kulübün her geçen gün çöküşünü beraberinde getiriyor.. Hele maliyeye olan ve uzun süredir ödenmeyen, bu yönde teşebbüse geçilmeyen vergi borcu nedeniyle yönetimde yer alan aklı başında işadamlarına yurt dışı yasağı konulması, şehrimiz adına bir ayıp daha getirmiştir.. Şirket olarak, firma olarak, işveren olarak vergisini ödeyen ve bu yönde pürüzü olmayanların, sadece Gaziantepspor yönetiminde yer alması nedeniyle yurt dışı yasağına uğratılması, bundan sonrası için kulübe inanılmaz bir yara açmıştır.. Çünkü yönetimlere girme yönünde çekimserlikler başlayacaktır..

GAZİANTEPSPOR, BAKLAVADAN DAHA MI ÖNEMSİZ ?

Sevgili okurlar.. Gaziantepspor konusu o kadar geniş boyutlu ki, günlerce haftalarca yazılsa, sayfalara sığmaz.. Biz gazete olarak üstlenmiş olduğumuz sorumluluk çerçevesinde, kent yetkililerini göreve davet etmeyi kendimize görev sayıyoruz.. Bir kere bu ilin valisi ve büyükşehir belediye başkanı, artık ciddi ciddi Gaziantepspor konusunda karar vermek durumundadır.. Bizim kadar onlar da biliyor ki, tehlike çanları çalıyor.. İçerde huzursuzluk var.. Bu olumsuzluk futbolcu kadrosuna yansıyor.. Hatta 3-4 aylık maaşlarını alamadıklarını iddia edilen kulüp personelini bile etkiliyor.. Gerek sayın valinin, gerekse de sayın büyükşehir belediye başkanının, bu düşüşün ve başarısızlığın, sadece parasal nedenlere bağlı olmadığını görmesi gerek.. Nasıl ki bir baklava için Ankara’da el ele veriliyor ise, bu kentin en önemli tanıtım aracı olan bir kurumun göz göre göre başarısızlığa gidişini, hatta çöküşüne seyirci kalınmasını doğru bulmuyoruz.. Unutulmasın ki GAZİANTEPSPOR bir baklavadan daha önemlidir.. Eğer bunlar görülmüyor veya bilinmiyor ise, görülmesi ve bilinmesi konusunda doğru adreslerden bilgi alınması gerek.. Biz, şimdilik bu kadarını söylemekle yetiniyor ve ilin valisinin, belediye başkanlarının, oda ve derneklerin, bu sorunu ciddi boyutlarıyla ele alması gerektiğini hatırlatmayı görev sayıyoruz..

GAZETEMİZİ ÇALANLAR MUTLU OLDU MU ?

Mümkün olduğunca kendimizle ilgili konuları gazete sütunlarına taşımamaya gayret gösteriyoruz.. Ancak öyle durumlar varki, bu sizlerle bütünleşen ve her geçen gün büyüyüp, okuyan herkesin güvenini kazanan gazetenize saldırı niteliğinde bir girişim olursa, bundan sizler de etkilenirseniz; haliyle o zaman bu olayı sizlerle paylaşmak zorundayız.. Bundan önce küçük çapta oluyordu ve sadece 1-2 bölge etkileniyordu. Ama bu kez ciddi bir hırsızlık yapıldı ve Gaziantep’in yarısına gazetemizi dağıtmamız engellendi.. Matbaamızın kapısında dağıtıcılara verilmek üzere hazır vaziyette bekletilen paket paket gazeteler, göz açıp kapayıncaya kadar çalındı.. Sabah 05 sıralarında meydana gelen olay sonrası yaptığımız tüm çalışmalardan sonuç alamadık.. Durumu emniyete intikal ettirdik, umarım bir sonuç çıkar.. Bunu kim veya kimler yaptı bilemem.. Sadece onları vicdanlarıyla başbaşa bırakıyor, bu tür teşebbüslerin bizim yolumuzu kesmeyeceğini bilmelerini istiyorum. Unutmasınlar ki, bu satırların yazarı meslekteki prensipleri ve ilkeleri uğruna saldırıya uğramış, ölümle burun buruna gelmiştir.. Bunu bile bazıları saptırmaya kalkışmış, ama her zaman olduğu gibi oyunları ve ahlaksızlıkları bumerang gibi kendilerine dönmüştür..

ROBOT RESİMLERİ NİYE YAYINLIYORUZ ?

Sevgili okurlarımız, yeri gelmişken bir konuya açıklık getirmek istiyorum.. Bana ve eşime yapılan saldırının üzerinden 20 ay geçti.. Bu konuda çeşitli spekülasyonlar yapıldı. Bunları yapanların başında maalesef bizim meslek grubundan bazıları geliyor.. Birde bu ahlaksızlara inanan kentin bazı üst düzey yöneticileriyle kötü niyetli kişiler.. Hatırlarsanız bu yönde saldırının birinci yıldönümünde bir yazı yazmıştım.. Sizlerden bazen bu robot resimleri niye yayınladığım soruluyor, bazı dostlar ise kaldırmamı istiyor.. Hepinize ilgilendiğiniz için teşekkür ediyoruz, ancak bu konuda bizi anlamanızı ve hoşgörmenizi istiyoruz.. Bu saldırganlar sayesinde bu işin taşeronluğunu yapanlar ile onları azmettirenlerin bulunacağına olan inancımızı yitirmedik.. Bu yönde özellikle emniyet müdürü Sayın Ali Yılmaz’ın sözü var.. Zaten kendisini bize borçlu addediyorum.. Nasıl ki bir çok olayın üzerine cesaretle gidiyor ve kentte vatandaşın polise duymaya başladığı güveni perçinleştiriyor, biz de bu olayı da unutmadığını sanıyor ve bir gün açacağı telefonu bekliyorum.. Nasıl olsa bu saldırıyla ilgili birileri vicdanının sesini dinleyip itiraf edecektir.. Sizlerin robot resimler konusunda eşime ve bana anlayış göstermenizi diliyor, bu yönde aldığınız duyumları mutlaka paylaşmanızı bekliyoruz.. HEPİNİZE İYİ HAFTALAR

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.