1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kurdoğlu polemikten şikayetçi
Kurdoğlu polemikten şikayetçi

Kurdoğlu polemikten şikayetçi

CHP Şahinbey eski ilçe başkanı Deniz Kurtoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey'i Tabibler Odası ile giriştiği polemikten dolayı eleştirdi....

A+A-

CHP Şahinbey eski ilçe başkanı Deniz Kurtoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey'i Tabibler Odası ile giriştiği polemikten dolayı eleştirdi. Kurtoğlu, kentin yığınla sorunları varken, lüzumsuz yere sivil toplum örgütleri ile kapışılmasına bir anlam veremediğini vurguladı.

"Başbakanın dediği gibi, ya sevecek ya da terkedeceksin mantığından hareket etmek yanlıştır" diyen Kurtoğlu, "Ortada karşı çıkılan bir durum varsa, bir aykırılık olduğu muhakkak. Bugüne kadar doğru yapılan hangi işe karşı çıkılmıştır. Başkan, sivil toplum örgütleri ile uğraşacağına kentin asli sorunlarıyla uğraşsın. Gücün verdiği sorumlulukla davranmayıp, onu şımarıklığa dönüştürmek kent için iyi sonuç vermez" şeklinde konuştu.

ÇÖZÜM ÜRETECEKLER

Başkan Güzelbey'in sivil toplum örgütleri ile giriştiği polemiği haddi aşmak olarak niteleyen Cengiz Kurtoğlu, "Ülkenin ve kentin sorunları var. Haddinizi bilecek ve onlara çözüm üreteceksiniz. Doğru bir iş yaptığınız için size karşı çıkan yok. Beklendiği gibi hizmet verildiğinde, tüm gücümüzle sizi desteklemeye hazırız. Ancak iktidar olmanın verdiği şımarıklıkla hizmet etmeye devam edilirse, bize düşen asli görev ne ise onu yapmaktan çekinmeyiz" dedi.

HİZMET ÜRETİLMİYOR

Belediyelerin bilinçli bir şekilde hizmet üretmeyip, rant uğruna kayırmacılık yaptığını iddia eden Kurtoğlu, "Bunun son örneği Düztepe'deki park olayında görülmüştür. İnsan sever bir anlayışla çalışılsaydı, kimse boşu boşuna canından olmazdı. Ölümle sonuçlanan olaydan sonra tedbir alıyormuş gibi görünmek için çalışmalara başlamak kamu hizmeti yapmak anlamına gelmez. Düşünüp taşınmadan iyi etüd etmeden hizmet üretmeye çalışılırsa, bu tip üzücü olaylarla karşılaşılmak kaçınılmaz olur." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.