1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kültürel miras korunacak
Kültürel miras korunacak

Kültürel miras korunacak

Tarihe sahip çıkma bilincinin geliştirilmesinde GKV'nin önemli bir misyon yüklendiğini ifade eden Ünlü Alman Arkeolog Prof.Dr. Engelbert Winter Antik Dolichenos...

A+A-

Tarihe sahip çıkma bilincinin geliştirilmesinde GKV'nin önemli bir misyon yüklendiğini ifade eden Ünlü Alman Arkeolog Prof.Dr. Engelbert Winter Antik Dolichenos Kenti kazı çalışmalarına sağladıkları destek için GKV Mütevelli Kurulu Başkanı Nüket Ersoy'a teşekkür etti.

Antik Dolichenos Kentinde bulunan Jupiter Dolicehons Tapınak kazılarını yürüten Prof. Winter Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumları arasında yer alan ve bu yıl 45. kuruluş yılını kutlayan GKV'nin sağladığı destek sayesinde kazıları daha geniş boyutlu yaptıklarını ifade ederek "Gaziantep Kolej Vakfı yaptığımız kazı çalışmalarını desteklemektedir. GKV'nin verdiği bu anlamlı destekle yapılan kazı çalışmalarında alınan yol hayli ilerlemiştir. Gaziantep'in olduğu kadarıyla Anadolu kültür tarihi içinde büyük önem taşına Antik Dolichenos Kent'inin tanıtımıyla ilgili GKV'li öğrencilerin yürüttüğü kampanyayı da ilgiyle izliyoruz. Çocuklara daha küçük yaşlardan itibaren tarih ve kültür bilincinin aşılanması gelecekte bu eserlerin bilinçli korunması açısından büyük önem taşımaktadır. Eğitim alanındaki başarılarını sosyal ve kültürel alanlara da yansıtan GKV Özel Okullarını kutluyorum." dedi.

"Turizmi geliştirmek için kazıları desteklemek zorundayız"

Antik Dolichenos Kentinde yürütülen kazı çalışmalarını desteklemekten büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden GKV Mütevelli Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, "GKV ülkemizin en önemli eğitim kurumlarından birisidir. Geçmişe sahip çıkma, tarihi ve kültürel değerleri tanımak ve tanıtmak okullarımızın önemli misyonlarından birisidir. Ünlü Alman Arkeolog Prof.Dr. Engelbert Winter tarafından sürdürülmekte olan kazı çalışmalarına kısmen katkı sağlamaktayız. Diğer taraftan GKV Özel Okulları tarih kültür araştırma gurubu tarafından Antik Dolichenos Kenti'nin Dünya Kültür Mirasına kazandırılması konulu projeyi öğrencilerimiz büyük bir titizlikle yürütüyor" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.