1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KÖŞE YAZISI | ÖKKEŞ ÖZEKŞİ
KÖŞE YAZISI | ÖKKEŞ ÖZEKŞİ

KÖŞE YAZISI | ÖKKEŞ ÖZEKŞİ

ÖKKEŞ ÖZEKŞİ GAZETECİLERİN EV SAHİBİ OLMASINI ENGELLİYORMUŞ..!!! Zeka testine filan gerek duymuyorum.. Bir kere şu çok iyi bilinmeli.. Ben...

A+A-

ÖKKEŞ ÖZEKŞİ GAZETECİLERİN EV 

SAHİBİ OLMASINI ENGELLİYORMUŞ..!!!

 

Zeka testine filan gerek duymuyorum.. Bir kere şu çok iyi bilinmeli.. Ben gazetecilik yapanların çoğunu zeki insanlar olarak bilirim. Muhabirleri  kendilerini geliştirme amacıyla hep iyiye güzele teşvik ederim..Kimsenin kendilerini kullanmasına müsaade etmemelerini söylerim..Ve çalışanlarımıza sadece mesleği öğretmeye çalışır,  iyi ahlaklı olmayı olmasına çabalarım.. Bize ayak uyduran bünyemizde kalır, uyduramayan gider. Daha üst seviyelere ulusala gidenlerden de gurur duyarız..

Pazartesi günü haftaya bakış'ta, özellikle Sayın Fatma Şahin'e basın konutları için yönelttiğim soruların, çalışan gerçek gazetecilerin haklarını yedirmemek amacıyla yazılmış olduğunu anlamaları gerekirdi. Çünkü ortada çok net bir belirsizlik vardı. Kim gazeteci, kim değil, kim ev sahibi olmalı, şartlar nedir, sistem ve kriterler nedir, bunları herkes bilmeliydi.. Buna AK Parti Milletvekilleri Ahmet Uzer ve Mehmet Erdoğan ile CHP Milletvekili Mehmet Gökdağ kısmen de olsa açıklık getirdiler.. Sanırım kıyamet te bundan sonra koptu. Çünkü Sayın Milletvekillerinin açıklamaları, şu ana kadar basın konutlarıyla ilgili bilinmeyenlerin kısmen de olsa ortaya çıkmasını sağladı. Ama özellikle Gökdağ ve Erdoğan'ın aranılıp sanki gazetemizin yalan yazdığını deklere edilmesinin istenmesi, işin düşündürücü yanı.. 

 

BUNLAR AÇIKÇA GAZETECİLERE NİYE SÖYLENMİYOR

İş o kadar basit ki, toplansa tüm gazeteciler, hiç kimse dernek veya cemiyetler ayırt edilmeksizin, kriterler budur denilse kimse birşey demez, bende o soruları yöneltmez olurdum..Yani madem Cemiyet muhatap alındıysa, o da çıkıp bir açıklama yapsa, bilinmeyenleri söylese, kriterleri herkes öğrense, gazeteci olmayanları TOKİ ye verilen listeye koymasa, o listelerde devasa arsaları ve çok sayıda evleri bulunanları yazmasa, evleri olanlardan çok, evleri olmayanlara öncelik verileceğini söylese, çalışan gazetecilere daha iyi şartlarda maaşlarıyla orantılı bir taksitlendirme ile ev sahibi yapacaklarını ifade etse, zaten mesele yoktu.. Herkes de biliyor ki, Gaziantep'te gerçek anlamda çalışan 350 gazeteci yok..Bu açıdan kafalarda takılı olan sorulara açıklık getirilmesini istedim..

 

BU PANİK VE ÖFKE SALDIRI NİYE ?

Biliyorsunuz, bu sorulara Milletvekilleri hemen açıklık getirip, herşeyin gösterildiği ve söylenildiği gibi olmadığı ortaya çıkınca telaş tam da burada başladı. Üstelik Ökkeş Özekşi gazetecilerin ev almasını engellemek istiyor gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldı. Yazdığımda neyi kastettiğimi anlamayan, veya anlayıp da işlerine gelmeyenlerin saldırısı başladı. Hemde her zaman tetikçi olan kişiler sahaya sürülerek.. Bu tetikçiler nedense Gazeteciler Cemiyetinin başkanının gazetesinde oluyor.. Bakın bugün mutlaka bana saldıracaklar. Saldıracak kişilerin isimlerini dahi söyleyebilirim. Örneğin bir zamanlar muhabirim iken, gazetemizi alıcısına götürmeyip, toplu halde çöpe atan ve verdim diye yalan söylediğini yakaladıktan sonra o anda işten kovduğum Aydın Akyürek.. Bu kişinin Şehitkamil Belediyesi’nden de nasıl kovulduğunu tüm Gaziantep medyası çok iyi bilir. Kendi haline bakmadan beni, tahsilimi, babamın berberliğini filan yazacak. Daha sonra hayali olarak benim hakkımda iftiralar atacak. Oysa bunların hepsini ben kendim yazıyorum zaten.. Ama o küçümseyerek, alay ederek, hakaret ederek yazacak. Sanki kendisi İngiltere'de Lordlar kamarasında dünyaya geldi. Biz ise Avam oluyoruz tabii, ona göre.. Ben herzaman avamlığa razıyım.  Öbürleri de gazetemizde barınamayanlardır.. Bunlardan birisi de mutlaka yarın Cemiyet Başkanının gazetesinde şahsıma hakaret edecek ve maltıhalı köfteyi yazacak. Dün yine birisi terbiye sınırlarını aştığı gibi tamamen suç unsuru teşkil eden şahsıma yönelik hakaretlerde bulundu. 

 

BU SORUYU HER GAZETECİ SORMALI

Gaziantep Gazeteciler Cemiyetinin kendi gazetesini çıkarları için kullanan ve bizim gazeteye reklam verenleri tehdit eden başkanın muhabirleri, müdürleri ile yandan tutmalar saldırılarına dün başladı zaten.. Bunlar demokratik ortamda tartışmayı yapacak seviyede olmadıklarından, hep belden aşağı vuran cinsten.. Ne yazık ki, “arkamızda hep FATMA ŞAHİN var” diyenler.. Cesareti Fatma hanımdan alanlar yani.. 

 

Peki ne olmuştu da bu kadar panikleyip saldırıya geçtiler..

Ben aslında onları çok iyi anlıyorum.. Ve bunun için de boşuna uğraşmamalarını, doğru yoldan devam edeceğimi bilmelerinde yarar görüyorum... Otursunlar aynaya baksınlar.. Ökkeş Özekşi ne demek istiyor diye..

 

İsterseniz bir kere daha yazayım ne demek istediğimi..

1-Gaziantep'te özellikle ev sahibi olmada, basın emekçilerine öncelik verilmelidir.

2-Bunların düşük taksitlerle ev sahibi olmaları için çözümler üretmelidir.

3-Evi dairesi ve arsası olanlara ev verilecekse, onlar 2'nci planda tutulmalıdır..  

4-Bıraksınlar gariban gazeteciler uygun fiyata ev sahibi olsunlar.. 

5-Ödemesini yapamayan gazete emekçilerinin konut haklarını patronlar almasın

6- Ökkeş Özekşi asla kayıt yaptırmayacak, çünkü benim evim var..

 

İŞTE HEPSİ BU.. Eğer buna itiraz ediyorlarsa, Gaziantep'teki tüm gerçek basın çalışanlarına buradan uyarıyor, dikkatli olmalarını öneriyorum..

HODRİ MEYDAN.. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum