1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Konukoğlu keyifli
Konukoğlu keyifli

Konukoğlu keyifli

Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, Ekim ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi. Konukoğlu, "İhracatçılarımız tüm fırsatları yakından takip ederek, değerlendiriyor ve çaba gösteriyor.

A+A-

Hedeflerimiz doğrultusunda, sadece işimize odaklanmanın meyvelerini topluyoruz ve bunun haklı gururunu yaşıyoruz" dedi. Konukoğlu, “İhracat artıyor, sanayici moral buluyor. En fazla ihracat yapan 10 il arasında Ekim 2017 rakamlarına göre altıncı sırada yer alan Gaziantep, 2017 Ocak-Ekim döneminde beşinci sıradaki yerini korumaktadır" 

Gaziantep’in 2017 yılı Ocak-Ekim 10 aylık döneminde toplam ihracatının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,7 oranında artışla 5 milyar 739 milyon 815 bin dolar olarak gerçekleştiğini kaydeden Konukoğlu, "İhracatçılarımız tüm fırsatları yakından takip ederek, değerlendiriyor ve çaba gösteriyor. Hedeflerimiz doğrultusunda, sadece işimize odaklanmanın meyvelerini topluyoruz ve bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Bu başarılarda katkısı olan işçilerimizi, sanayicilerimizi ve iş adamlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Türkiye ihracat rakamlarına baktığımızda da moralimiz yükseliyor. 2017 Ekim ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15,6 oranında artan Türkiye ihracatı, son 10 yılın en yüksek rakamına ulaştı. 2017 yılı için öngörülen rakama 10 ayda ulaşılması, bu yılın rekorlar yılı olacağının habercisidir" diye konuştu.

YERİMİZİ KORUDUK

Konukoğlu, “İhracat artıyor, sanayici moral buluyor. En fazla ihracat yapan 10 il arasında Ekim 2017 rakamlarına göre altıncı sırada yer alan Gaziantep, 2017 Ocak-Ekim döneminde beşinci sıradaki yerini korumaktadır" dedi.

ÇIKMAZ: REKORA GİRİYOR

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Başkanı Abdulkadir Çıkmaz Güneydoğu’dan ve Gaziantep’ten 2017 yılının ilk on aylık sürecinde gerçekleştirilen ihracat rakamlarını açıklayarak ekim ayı ihracat rakamlarını da değerlendirdi. Çıkmaz yürütülen çalışmaların sonuçlarının hızla artan ihracat rakamlarıyla elde edildiğini ifade ederek 2017 yılının son iki ayında daha çok çalışacaklarını ifade etti.

GAZİANTEP İYİ YOLDA

Gaziantep’ten ilk on aylık süre içerisinde gerçekleştirilen ihracatla ilgili de bilgiler veren Başkan Çıkmaz “Güneydoğu Anadolu Bölgesinin lokomotif ili olan Gaziantep, 2017 yılı Ocak-Ekim döneminde 5 milyar 379 milyon 816 bin $ ihracat ile Türkiye’nin en çok ihracat yapan beşinci ili konumundaki yerini korumaktadır. Halı, Hububat-bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri, tekstil ve hammaddeleri, kimyevi maddeler ile ağaç ve orman ürünleri ilimizin ihracatında önde gelen sektörlerdir” dedi.

ARAYIŞLAR SÜRECEK

2017 hedeflerinin yakalanması ve 2018 yılıyla ilgili yol haritasının belirlenmesi için yeni pazar arayışlarının süreceğini de ifade eden GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz yurt dışı fuarlar yanında hedef ülkelerde tanıtım çalışmalarının da sürdürüleceğini sözlerine ekledi.

HIDIROĞLU: HEDEFE ULAŞACAĞIZ

Ticaret Odası Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Gaziantep'in Ocak-Ekim döneminde 5 milyar 379 milyon 815 bin dolar ihracat ile en çok ihracat yapan beşinci kent konumundaki yerini koruduğunu söyledi. Gaziantep’in ihracattaki başarısında herkesin büyük katkısı olduğuna dikkat çeken   Hıdıroğlu, “Bizler daha fazla üreterek, daha fazla ihraç ederek, daha fazla istihdam sağlayarak ülkemizin yakaladığı büyüme eğilimini devam ettireceğimizden eminiz. Elbette büyümede ve ihracatta hükümetimizin geçtiğimiz yıldan bu yana ekonomiyi hızlandırmak üzere attığı ve hiçbir zaman unutulmayacak türden adımlar ciddi bir paya sahip. Gaziantep’in ihracattaki başarısında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. BÜLTEN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.