1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Konukoğlu kalite kongresinde konuştu
Konukoğlu kalite kongresinde konuştu

Konukoğlu kalite kongresinde konuştu

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, SANKO ve Gaziantepliler olarak, kendi şehirleri ile birlikte büyüme anlayışını benimsediklerini söyledi....

A+A-

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, SANKO ve Gaziantepliler olarak, kendi şehirleri ile birlikte büyüme anlayışını benimsediklerini söyledi. İşine hakim olanların başarıya daha yakın olduğunu söyleyen Konukoğlu, dürüst olanın daima kazanacağını   belirtti.

KONUKOĞLU KALİTE KONGRESİNDE KONUŞTU

Konukoğlu, KalDer ve TÜSİAD tarafından İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen 23. Kalite Kongresi’nde, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak ile birlikte, Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Vahap Munyar’ın moderatörlüğünü yaptığı “Dünya Çapına Türk Markaları Yaratmak” konulu özel oturuma katıldı. 

DÜNYA MARKASI HALİNE GELDİK

Marka oluşturmak konusuna görüşlerini paylaşan Konukoğlu, denimde (kot kumaşı) dünya markası haline geldiklerini belirterek, “Yıllık 250 milyon metre denim üretim kapasitesine sahip olan İSKO tesislerimiz, dünyadaki en büyük kapasitelerden birisi haline gelmekle kalmayıp, üretimindeki kalite ve moda boyutu ile de farklılığını göstermektedir” diye konuştu.

ÖNCE İSKO'NUN KOLEKSİYONUNA BAKIYORLAR

Dünyanın en büyük kot markalarının, İSKO’nun koleksiyonunu görmeden kendi koleksiyonunu hazırlamamasının, kalite ve modada gelinen nokta açısından önemli bir fikir verdiğine dikkati çeken Konukoğlu, bazı kot konfeksiyon üreticilerinin ise beğendikleri koleksiyonun yalnız kendileri için üretilmesini istediklerini kaydetti.

Başarının tesadüf olmadığını söyleyen Konukoğlu, "İşine içerik ve yönetim anlamında hakim olanlar ile odaklananlar başarıya daha yakındır”  dedi.

MARKALAŞMA KOLAY DEĞİL

Markalaşmanın kolay bir süreç olmadığını, ancak istikralı büyüme için “olmazsa olmaz” olduğunu vurgulayan Konukoğlu, “Markalaşmak için kurumsallaşmak, toplam kalite anlayışını benimsemek ve hedef belirlemek gerekir. Şehirler şirketleri, şirketler şehirleri büyütür. İşte örneği SANKO, işte örneği Gaziantep. Bu sonuç ‘Dünyada Türkiye, Türkiye’de Gaziantep’ yaklaşımımızın ifadesidir" dedi.

DÜRÜST OLAN KAZANIR

Markalaşmanın olmazsa olmazlarının başında dürüstlüğün geldiğini anlatan Konukoğlu, "Rahmetli babamın bir ilkesi vardı; ‘İşin Hilesi Dürüstlük’ diye. İnsanlar daha fazla kazanmak için hileye başvururlar. Babam, ‘dürüst olan kazanır, hile yapmasına gerek yok’ derdi. Markalaşmanın olmazsa olmazlarının başında dürüstlük gelir. Dürüst olan, güvenirliğini kabul ettiren, ürettiği malın arkasında duran, müşterisine değer veren, işinin başında bulunan ve kaliteyi benimseyenler, markalaşma yolunda en güçlü adımı atmışlardır. Markalanın kalıcı olması, markalaşmaktan daha önemlidir.” şeklinde konuştu.

SENDİKALAR EĞİTİM VERMELİ

Konukoğlu, bir soru üzerine iş güvenliğini sağlama konusunda işçi sendikalarının da işverenlerin yanında yer almasını ve sürece katılarak üyelerini bilgilendirme anlamında eğitimler vermeleri gerektiğine vurgu yaptı.

MÜŞTERİLERİMİZE RAKİP OLMUYORUZ

Başka bir soru üzerine, SANKO’nun ara mamul ürettiği alanlarda müşterilerine rakip olmamak için nihai üretici konumunu öngörmediğine dikkati çeken Konukoğlu, buna örnek olarak da konfeksiyon sektöründe yer almamalarını gösterdi.

Konuşmaların ardından KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Doğan, SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak ve Moderatör Vahap Munyar’a plaket takdim etti. Bülten

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.