1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KONSEYLERİN UŞAK ÇIKARTMASI
KONSEYLERİN UŞAK ÇIKARTMASI

KONSEYLERİN UŞAK ÇIKARTMASI

Türkiye Kent Konseyleri Birliği, Uşak Kent Konseyi ile Belediye arasında yaşanan sıkıntıyı yerinde çözmek için Uşak çıkartması yaptı.

A+A-

 Seri ziyaretlerle, yapılan görüşmelerle sorunun çözülmesini isteyen TKKB yöneticileri, önemli mesajlar verdiler.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Gülay Sarışen, iki gün süren görüşmeler sonrası düzenlenen basın toplantısında "15 Temmuz sonrasın oluşan uzlaşma iklimininUşak'ta da yansımalarının görülmesini istiyoruz" dedi.

Geçtiğimiz aylarda Uşak’ta yapılan genel kurul sonrası, kendi adayının seçilmeyişi sonrası, Kent Konseyin bulunduğu binanın tabelası söktüren, daha sonra binadan Konseyi çıkartan Uşak Belediye Başkanının tavrını eleştiren TKKB yönetim kurulu, sorunun çözümü için bir dizi temaslarda bulundu.Uşak Valisi Ahmet Okur ile buluştu. Son derece verimli geçen toplantıda yaşanan gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Daha sonra Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Partisi il başkanları ve son olarak Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik ile buluşuldu. Uşak çıkartmasında, Türkiye Kent Konseyleri Birliği dönem Başkanı Gülay Sarışen, Çanakkale Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz, Gaziantep Kent konseyi Yürütme kurulu üyesi Necati Binici, Yavola Kent konseyi Genel Sekreteri Hasan Soygüzel, Kahramanmaraş K.K. Başkanı Zeynep Arıkan,Gebze Kent Konseyi G. Sekreteri A. Esat Ural ve TKKB Basın danışmanı Ökkeş Özekşi hazır bulundular.

PROBLEMİ ÇÖZMEK İÇİN VARIZ

Birlik Başkanı Gülay Sarışen ve yönetim kurulu üyeleriyle, Uşak Kent konseyi yürütme kurulunun hazır bulunduğu basın toplantısında, yapılan görüşmeler ve gelişmeler hakkında bilgi verildi. Gülay Sarışen yaptığı konuşmasında "Öncelikle 15 Temmuz' da yaşadığımız darbe teşebbüsünde yaşamını yitiren yurttaşlarımız olmak üzere ülkemizin geçirdiği bu zor günlerde hayatını kaybeden bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz”dedi.Sarışen Uşak'a geliş amaçları ve ziyaretleri hakkında konuşurken," Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu olarak Uşak'ta bazı temaslar gerçekleştirdik. Bu çerçevede Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Partisi il başkanlarını, Sayın Valimizi ve Rektörümüzü ziyaret ettik. Ayrıca Uşak Kent Konseyi Yürütme Kurulu ile toplantı gerçekleştirdik. Yürütme kurulu arkadaşlarımla birlikte geçtiğimiz aylarda yapılan ve bizim de temsilcilerimizle izlediğimizUşak Kent Konseyi Genel Kurul sonrası yaşanan süreç ve Belediye- Kent Konseyi ilişkisinde yaşanan problemler ve tıkanıklıkları, bunların nedenlerini inceleme ve değerlendirme fırsatı bulduk."dedi.

14171946_10154398831819259_828988003_n.jpg

UŞAK KENT KONSEYİ KENTİ TEMSİL EDİYOR

Konuşmasında özellikle 15 Temmuz sonrası oluşan uzlaşma ikliminin Uşak'ta da yansımalarının görülmesini istediklerine değinen Sarışen; "Bu nedenle, sebebi ne olursa olsun Belediyemizin Kent Konseyimiz ile ilişkilerinde daha yapıcı ve kucaklayıcı olmasını bekliyoruz.Türkiye Kent Konseyleri Birliği olarak yaptığımız görüşmelerin son derece yapıcı ve olumlu bir atmosferde gerçekleştirdik. Uşak Kent Konseyi, Türkiye Kent Konseyleri Birliği'nin aktif üyelerinden biridir ve ulusal çalışmalarda Uşak'ı en güzel temsil etmektedir. Uşak Kent Konseyi'nin olmadığı bir Türkiye fotoğraf, kişilerin değil Uşak'ın olmadığı bir fotoğraftır.Uşak Ülkemizin kadim şehirlerinden biridir ve bu güzel şehirde yaşayan herkisin bu anlamda sorumlu davranacağını düşünüyoruz. Misafirperverlikleri için Uşak'taki dostlarımıza, yapıcı tavırları nedeniyle görüştüğümüz bütün kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür ediyoruz." ifadelerin kullandı.

14182609_10154398831809259_1670957250_n.jpg

HÜZÜNLÜ AĞIRLAMA

Uşak Kent Konseyi Başkanı Dr. Zafer Aydın ise yaptığı konuşmada, "İki gündür Türkiye Kent Konseyi Birliği yöneticilerini ağırlıyoruz. Bu arkadaşlarımız Kent Konseylerinin alfabesini yazan, öbür taraftan da illerinde en güzel şekilde Kent Konseylerinin gelişimine katkı sağlayan duayen kişiler. Kendilerini Uşak'ta ağırlamaktan keyif duyuyoruz. Ancak Uşak'ta yaşanan sıkıntılardan dolayı ağırlamaktan da açıkçası bir miktar hüzünlüyüz." şeklinde konuştu.15 Temmuz'dan sonra oluşan güçlü birlik ve beraberlik olgusuna katkı sağlamak istediklerini vurgulayan Dr.Aydın konuşmasını şu şeklide bitirdi ;"Biz Uşak'a katkı sağlayan herkesin Hz. Ali'nin"Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" u biz Uşak'a bir çivi çakanın kırk yıl kölesi olmaya razıyız diyerek çeviriyoruz. Dolayısıyla özellikle 15 Temmuz'dan sonra milli birlik duygusu ve bu birlik ve duygusu en çok ihtiyacımız olan şu dönemlerde ayrılıkların değil birlikteliklerin ön palan çıkarılacağı süreçlerde biz de Kent Konseyi olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için elimizden geleni, bu güne kadar yapmaya çalıştığımız gibi bundan sonra da yapmaya gayret edeceğiz.

14182336_10154398831804259_556664742_n.jpg14138527_10154398831814259_1612382641_n.jpg14138384_10154398831799259_1865813632_n.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.