1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kongre için geri sayım !..
Kongre için geri sayım !..

Kongre için geri sayım !..

"11. Tekstil teknolojileri ve tekstil makineleri kongresi"için geri sayım başladı. TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve Tekstil Mühendisleri Odası tarafından...

A+A-

"11. Tekstil teknolojileri ve tekstil makineleri kongresi"için geri sayım başladı. TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve Tekstil Mühendisleri Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen "11. Tekstil Teknolojileri ve Tekstil Makineleri Kongresi"için geri sayım başladı. Gaziantep Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ali Peri, Tekstil sanayinin tüm konularının, özellikle tekstil makinaları üretiminin ve öneminin ele alınacağı, kongrenin, sektörün sorunlarına ve gereksinimlerine yön vermesi ve çözüm yollarının bulunması açısından oldukça başarılı bir organizasyon olacağı inandıklarını belirtti.

37 ÜNİVERSİTE DESTEKLİYOR

Gaziantep Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ali Peri, şubelerinin öncülüğünde ulusal düzeyde gerçekleştirecekleri kongrenin, biri panel olmak üzere toplam 9 oturumda gerçekleşeceğini açıkladı. 37 Üniversite, kurum ve kuruluş tarafından desteklenen "11. Tekstil Teknolojileri ve Tekstil Makineleri Kongresi"nin 19 - 20 Ekim 2007 tarihlerinde Ticaret Odası Konferans Salonu'nda düzenleneceğini söyleyen Peri, kongrenin birinci gününde, tekstil makineleri imalat sektörünün ülke sanayindeki yeri ve önemi konulu panel yapılacağını açıkladı. Ali Peri, panel sonrası Gaziantep - Kahramanmaraş ve Kilis illerinin tekstil sektörüne yönelik yapılan alan çalışmasının değerlendirilmesinin Gazi üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Gülşen Erenler Çakar ve Doç. Dr. Gülen Emas Arlan tarafından yapılacağını açıkladı.

2 GÜN SÜRECEK

İki gün boyunca devam edecek olan kongrede, 6 oturumda 24 adet bilimsel makalenin sunumu değişik üniversite, kurum ve kuruluşlardan gelen akademisyen ve bilim adamı tarafından yapılacağını söyleyen Peri, son oturumda kongrenin değerlendirilmesi yapılacağını vurguladı. Özellikle Adana, Kahramanmaraş başta olmak üzere birçok ilden 300'e yakın akademisyen, mühendis, teknik eleman ve ilgilinin kongreye katılımını beklediklerini söyleyen Peri, tüm üyeleri, sanayicileri, ilgili teknik elemanları, tekstil teknolojileri ve tekstil makineleri ile ilgili araştırma, uygulama ve gelecekteki gelişmeleri paylaşmak isteyen konuya duyarlı herkesi, kongreye davet ettiklerini açıkladı.

ÇOK SAYIDA KATILIMCI VAR

Panele, Makina Mühendisleri Odasından Genel Sekreter Ali Ekber Çakar, Tekstil Mühendisleri Odasından Prof. Dr. Güngör Başer, Başbakanlık Dış Ticaret Müşteşarlığı Orta Anadolu İhracatçı Birliklerinden Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran, Genel Sekreter Mahmut Akıllı, Sanayi Ve Ticaret Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğünden Meral Kabukçuoğlu, Gaziantep Sanayi Odasından Meclis Üyesi Ali Sığındı Ve Tekstil Makina Ve Aksesuar Sanayicileri Derneğinden Yönetim Kurulu Başkanı Adil Nalbant Panelist Olarak Katılacağını belirtildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.