1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kevser şoförleri kara bayram yaptı
Kevser şoförleri kara bayram yaptı

Kevser şoförleri kara bayram yaptı

TümTis Şube Başkanı Kenan Öztürk, ulaşım konusunun eziyet halini almaya başladığını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'in ulaşım...

A+A-

TümTis Şube Başkanı Kenan Öztürk, ulaşım konusunun eziyet halini almaya başladığını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'in ulaşım konusundaki hassasiyeti bildiklerini ifade eden Kenan Öztürk, sorunun uzamasının Kevser Otobüs Şirketi şoförlerinin mağduriyetini artırdığını iddia etti. Öztürk, "Gaziantep halkı kadar Kevser şoförleri de kara bayram yaptı" dedi.

Büyükşehir Belediyesi'nin taahhütlerini yerine getirmeyen Kevser Turizm Şirketi ile ihtilafa düşmesi, şehir içi toplu taşıma hizmetini felç etti. Kevser Turizme anlaşma hükümlerine uyması için noter kanalı ile ihtar çektikten sora yolcu taşıma işini geçici olarak üstlenen belediyenin ücretsiz yolcu taşıması kimseyi memnun etmiyor. Kevser Turizm'in Gaziantep toplu taşıma işinde başından beri yanlışlar yaptığını vurgulayan Öztürk, mahalli yönetimin bu konudaki şikayetlere duyarsız kalmasının kötü sona zemin hazırladığını vurguladı.

BAŞKAN DUYARLI

"Büyükşehir Belediye Başkanı Güzelbey'le yaptığımız görüşmede, Sendika olarak üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu söyledik" diyen Öztürk, "Başkan da, bu konunun acilen çözümlenmesi için elinden gelen gayreti sarfedeceğini söyledi. Aradan geçen bunca zamana rağmen konunun hala çözümlenmemiş olması, sorunun giderek ağırlaşmasına yol açmaktadır. Pek tabii bu durum hem üyelerimiz ve hem de Gaziantep halkı için memnuniyetsizliğe yol açmaktadır" şekinde konuştu.

HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUN

Kevser Turizmin anlaşma hükümlerini defalarca ihlal etmiş olmasına rağmen mahalli yönetimin olaya duyarsız kaldığını yineleyen Tüm-Tis Gaziantep Şube Başkanı Öztürk, "Belediye, bir kaç otobüsle anlaşarak ücretsiz yolcu taşımakla üzerine düşeni yaptığını sanıyor. Halkın memnuniyetsizliğine yol açan bu aksaklığın giderilmesi için herkes elini taşın altına koymalı ve üzerine düşeni yapmalıdır. Gaziantep'e yakışmayan bu olumsuz görüntüyü ortadan kaldırılmak için daha fazla beklenilmemelidir." şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.