1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kent Konseylerinde gözlemcilik devri
Kent Konseylerinde gözlemcilik devri

Kent Konseylerinde gözlemcilik devri

Türkiye Kent Konseyleri Birliği dönem Başkanı Hasan Soygüzel, kent konseylerinin Belediye İhtisas Komisyonları toplantılarına gözlemci olarak katılmasına...

A+A-

Türkiye Kent Konseyleri Birliği dönem Başkanı Hasan Soygüzel, kent konseylerinin Belediye İhtisas Komisyonları toplantılarına gözlemci olarak katılmasına yönelik bir çalışma başlatacağız. Belediye Kanunu da buna izin veriyor.” dedi.

Yalova'da yapılan Kent Konseyleri Birliği toplantısında, son günlerde ülkemizde yaşanan terör saldırıları kınanırken, koalisyon görüşmelerinin biran önce tamamlanarak hükümetin kurulmasının sağlanması gerektiği vurgulandı. Dönem Başkanı Hasan Soygüzel, Kent konseylerinin, kent yaşamındaki öneminin her geçen gün arttığını ifade ederek, “Kent konseyleri katılımcı demokrasinin en önemli araçlarından biridir. Yerel Yönetimler, özellikle planlama süreçlerine kent konseylerini daha aktif bir biçimde dahil etmelidir. Türkiye Kent Konseyleri Birliği olarak bu çerçevede; kent konseylerinin Belediye İhtisas Komisyonları toplantılarına gözlemci olarak katılmasına yönelik bir çalışma başlatacağız. Belediye Kanunu da buna izin veriyor.” dedi.

TERÖR LANETLENDİ

Türkiye’deki mevcut durum ve gündemdeki diğer konuların görüşüldüğü toplantı sonrası açıklama yapan Soygüzel; “Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu toplantımızı bu kez Yalova’da yaptık. Toplantıda Ülkemizin içerisinde bulunduğu yoğun gündem ve kent konseyleri ile ilgili konular üzerinde duruldu. 

Türkiye Kent Konseyleri Birliği olarak; son günlerde tırmanan terör saldırılarını kınıyor ve lanetliyoruz. Toplantı sonrasında şu değerlendirmeyi yaptık. Kamu güvenliği en üst seviyede korunmalı ve güvenlik ortamının tesis edilmesine yönelik tedbirler hukukun üstünlüğü, demokrasi ve özgürlüklerden taviz verilmeden alınmalıdır. Ayrıca; devam eden koalisyon görüşmeleri tamamlanmalı, ülkemizin içerisinde bulunduğu nazik durum göz önünde bulundurularak bir an önce Hükümetin kurulması sağlanmalıdır.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.