1. YAZARLAR

  2. Ali Koç

  3. KENT KONSEYİ VE YAŞANANLAR
Ali Koç

Ali Koç

Yazarın Tüm Yazıları >

KENT KONSEYİ VE YAŞANANLAR

A+A-

Bu haftaya damgasını vuran konu kent konseyinde yaşanan konuşmalar. Gaziantep konusunda hassasiyetlerini dile getiren Gaziantep Kulübü Başkanı Sayın Kamil Gereççinin yaptığı konuşmanın oldukça etkili olması yanında aynı düşünen yüzlerce hatta binlerce vatandaşın olduğu da bilinmelidir.

Ancak Sayın Gereççinin konuşmalarının cevap olarak doyurucu olmadığını da söylemek isterim. Konuşmanın doğru olduğunu söyleyen Sayın Başkan Şahin hemen sonuç verecek çalışma yapmalıdır. Yani Kırkayak Parkında yapılan kaçak inşaat hemen durdurulmalıdır. Batur ailesi oranın bağışını yaparken özellikle tapuda park alanı olarak kalması koşulu ile bağışladıkları Gaziantepli ağabeylerimiz ve büyüklerimiz tarafından ifade edilmektedir.

Yine Kamil Ocak Stadyumu ile ilgili bakanlığı döneminde verdiği sözünden vazgeçmemelidir. Sayın Konukoğlunun cami ısrarı nedendir bilmiyoruz ama oraya yapılacak cami ,trafik konusunda sıkıntıların daha da büyümesine neden olacak. Kaldı ki orası şahıs arazisi iken bağış esnasında spor sahası olarak kullanılmak üzere bağışlanan bir alan.  

Eğer Camiye ihtiyaç var ise, yeri farklı bir noktada olabilmeli.Yer yok deniyor ama şuan İl Müftülüğünün yapıldığı alan ve o bölgede devlete ait arazilerin olduğu bilinmektedir.

  Yani Kamil Ocak stadını ve meydanı bozmadan bu sorun çözülebilir. Müzenin arka kısmı Şehitkamil Belediyesine kadar olan bölge şahıs mı yoksa devlet arazisi mi, yapılacak araştırmayla ortaya çıkar.

Tabi bunların yanında yine tarihi bir alanı yok etmek üzere gündeme getirilen Düztepe çamlık alanı var.Efendim okul yapılacakmış. Düztepenin tek yeşil alanı olan ve binlerce insanın spor ve yürüyüş yaptığı bu alan yıkılırsa yazık olur. Madem okul ihtiyacı vardı bu bölgede alt kısmı yani çamlıca Nuripazarbaşı Mahallesi kentsel dönüşüme girdiğinde ve yıkımdan sonra orada bir okul alanı niye ayrılmadı?! Yer yok diyen belediyelerimiz kentsel dönüşüm yaparken okul ve spor alanları yaratma konusunda çaba sarf etseler Gaziantep için çok iyi olur,bir nebze olsun sıkıntı gider.

Bu arada 1 yılını dolduran Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahineşuana kadar yaptığı iyi  çalışmaları için teşekkür ederken bir yıl olmasına rağmen beklenildiği kadar önemli bir çalışmanın olmadığını da söylemem lazım.Benim ifademden çok kamuoyundaki beklentilere yeteri kadar cevap veremediği konuşulup tartışılıyor.

 Gaziantepin sorunlarını kamuoyuna duyurmak ve dile getirmek adına önemli bir görev yapan gazetemiz ve Sahibi Sayın Ökkeş Özekşi ile birlikte tüm çalışanların yaptıkları hizmetleri kentin birçok noktasında konuşuluyor ve tartışılıyor. Ancak kent yetkilileri ve sorumlulukları olanlar, vatandaş kadar duyarlı davranmıyor . Sanayiciler, Bürokratlar, Siyasiler, Odalar, Sendikalar ve Dernekler Gaziantep sorunlarına sahip çıkmalı ve tepkisini koyabilmeli çünkü yapılan olumsuzluklar sadece bir kesim için değil hepimiz içindir. 

 

 Gaziantep sorunlarını dile getiren Sayın Gereççiyi kutlarken her kesimin sesini, Sayın Gereççi gibi yükseltmesini bekliyor ve destekliyoruz. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.