1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kavaklık Mahallesi sorun yumağı
Kavaklık Mahallesi sorun yumağı

Kavaklık Mahallesi sorun yumağı

Gaziantep'in en eski imarlı mahallelerinde olan Kavaklık, son yıllarda giderek artan sorunlar ile karşı karşıya. Mahallede yaşayanların yüzde 70'i yaşlı...

A+A-

Gaziantep'in en eski imarlı mahallelerinde olan Kavaklık, son yıllarda giderek artan sorunlar ile karşı karşıya. Mahallede yaşayanların yüzde 70'i yaşlı ve emekli kesimden oluşmasına rağmen sağlık hizmeti için en kısa sürede ulaşabilecekleri bir Sağlık Ocağının bulunmaması tepkilere yol açıyor. Aynı zamanda Alleben Deresinde çıkan cardınlar, semt pazarı yokluğu, parkların güvensizliği ve okullarda sınıfların kalabalık oluşu mahalle halkının önde gelen sorunları.

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Kavaklık Mahalle Muhtarı Müjdat Özen, mahallenin en önemli ve ivedi olarak çözümlenmesi gereken sorununu sağlık ocağı olduğunu belirterek, "Mahallemizde oturanların büyük bir kısmı yaşlı emekli kesim. Bunlar rahatsızlandığında veya acil bir sorunları olduğunda uzaklara gidemeyecekleri için yakınlarında bir sağlık ocağı olması zorunludur. Hatta bu mahallemizin de acil ihtiyacıdır. Belediyeye ve sağlık müdürlüğüne başvurup durumu ilettik. Bizden yer göstermemizi istiyorlar. Mahalle eski imarlı bir mahalle buralarda boş yer ne arar. Ama Sağlık müdürlüğü ve belediye burada bir yeri kamulaştırır ve yapar. Örneklerini çevremizde görüyoruz" diye konuştu.

SEMT PAZARI İSTİYORLAR

Aynı zamanda semt pazarının yokluğu yine bu yaşlı insanlarını uzaklara gidip ihtiyaçlarını karşılamak zorunda kaldığı bunu da çoğunun yapamadığını belirten Özcan, bu konuda da yetkililerini gereken gayreti göstermesi gerektiğini vurguladı.

PARKLARDA GÜVENLİK SORUNU VAR

Parklardaki güvenliğinde mutlaka sağlanmasını isteyen muhtar Özcan, özellikle yine yaşlıların ve kadınların çocukların dinlenmeye geldiğini fakat tinerci başta olmak üzere olumsuz kişilerin, insanları rahatsız ettiklerini söyleyen Özcan, polis parkı sürekli dolaşmasını söyledi.

MAHALLEDE FARE VE CARDINLAR CİRİT ATIYOR

Alleben deresine yakın olduklarında mahalledeki çoğu evde cardın ve fare bulunduğunu adeta fare istilası altında bulunduklarını söyleyen Müjdat Özen, belediyenin ilaçlama yapmadığını söyledi. Mahalledeki tüm evlerin aynı zamanda dere kenarındaki tüm mahallelerin mutlaka ilaçlanması gerek öyle 1-2 binayı ilaçlayıp geçmekle sorun bitmez.

SINIFLAR ÇOK KALABALIK

Mahallede bulunana Mehmetçik ve Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okullarının devlet okulları arasında başarı ortalaması yüksek olduğundan çevredeki öğrencilerin hep bu okullara hücum ettiği böyle olunca da sınıfların kalabalıklaştığı ve veriminde azaldığına dikkat çektiler. Kayıt dönemini misafir öğrenci yazmaktan başka iş yapamadıklarını belirtene Özcan buna bir çeki düzen getirilmesi gerektiğini mevcut öğrencilerin 50-60 kişilik sınıflarda ders yapmaya zorlandığını kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.