1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Karakan’a güven
Karakan’a güven

Karakan’a güven

Türkiye Hokey Federasyonu 4. mali kongresini gerçekleştirdi. Bütçesi oylanan ve katılan üyelerin oybirliği ile onayladığı  Sadık Karakan, kongrede...

A+A-

Türkiye Hokey Federasyonu 4. mali kongresini gerçekleştirdi. Bütçesi oylanan ve katılan üyelerin oybirliği ile onayladığı  Sadık Karakan, kongrede yaptığı konuşmada üyelere kendilerine güvendikleri için teşekkür ederken, Türkiye'nin hokeyde çağ atladığını söyledi.

Türkiye Hokey Federasyonu tarafından 4’üncüsü düzenlenen Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı sonucunda yönetim kurulu tarafından sunulan raporlar oy birliği ile ibra edildi.

Ankara Angora Hotel’de düzenlenen 4.Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Hokey Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulunda Fahrettin Eserdi divan başkanlığını yaparken, Abdulkadir Gözegir, Hasan Umur ve Ferhat Lale ise katip üyeliklerini yaptılar.

4.Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı açılışında konuşma yapan Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan; göreve geldikleri günden itibaren Hokey Federasyonu olarak mütevazı bütçelerle ciddi çalışmalar ve atılımlar yaptıklarını söyledi.

Karakan; “ iki yıllık süreç içerisinde Süper lig, Birinci Lig faaliyetlerimizin yanında şu an 3.ligimiz kuruluş aşamasında. Bunun yanında çok sayıda seminer, kurs ve faaliyetlerimiz oldu. İki yıl içerisinde 63 yurt içi 13 yurt dışı olmak üzere toplam 76 adet faaliyet yaptık. Bu faaliyetlerimiz de 1500 civarında maç oynattık. Katıldığımız bütün uluslar arası müsabakalardan alnımızın akıyla çıktık. Şanlı bayrağımızı aziz milletimizi, güzel ülkemizi layıkıyla temsil ettik. Biz göreve geldiğimizde Hokey’le ilgili hayallerimiz vardı. Göreve geldiğimiz andan itibaren benim ve arkadaşlarımın üzerinde durduğumuz en önemli konu federasyonda sistematik bir yapı, kurumsal bir kimlik ve kalıcı eserler oluşturmaktı.

HOKEY ANA BRANŞ OLDU

Hokey’in geleceğini garanti altına alabilmesi için okul sporlarına girmesi gerekiyordu. Çok şükür Hokey iki senedir Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretim, Ortaöğretim müfredatına girmiş durumda. Okullar tarafından yüzde 300–500 oranında katılımlar olduğunu görüyoruz. Türkiye’de önümüzdeki yıllarda tüm il ve ilçelerde okullarımızda inşallah Hokey oynanacak. Hokey’in üniversitelerde olması gerekiyordu çok şükür Hokey şu anda üniversitelerde ana branşlardan bir tanesi oldu.

ANTRENÖRLERİMİZ İSTİHDAM EDİLİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Genel Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz sıkı görüşmeler neticesinde Hokey, Halk Eğitimin modül sisteminde kayıtlı ve tekrar müracaata gerek kalmadan bir çok il ve ilçemizde Hokey antrenörlerimiz istihdam ediliyor. Halk Eğitimlerde Hokey kursları verilmeye devam ediyor. Hokey Milli Sporcularımızın ve Süper Liglerimizde aktif oynayan sporcularımız MSB Asker Alma Daire Başkanlığı ile yapmış olduğumuz girişimler neticesinde resmi kaydı yapılarak bu sporcularımızın askerliklerini tecil imkânına kavuşması sağlanmıştır.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE OLDUK

Bizim amacımız Hokey Federasyonu olarak bir sistem oluşturmak ve bundan sonraki süreçte bu sistemin üzerine bir şeyler konmasını sağlamaktı. Yapmış olduğumuz birçok faaliyet Hokey alanında devrim niteliğinde olup, Hokey’in yapısal taşları niteliğindedir. Bundan sonra yapılacak olan şeyler aspirin tedavisi şeklinde tedavi amaçlı hususlar olacaktır. Şunu özellikle belirtmek isterim ki bunları Hokey Federasyon Başkanı Sadık Karakan tek başına yapmamıştır. Yönetim Kurulu, Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Kulüpler hep birlikte Türkiye’de Hokey’in güçlenmesi anlamında birlik ve beraberlik içerisinde olmuş ve Hokey’i bu seviyelere getirmiştir. Ben önümüzdeki dönemde de hep birlikte çok başarılı çalışmalara imza atacağımızı düşünüyorum.

HEDEF BİR NUMARA OLMAK

Hokey branşı Türkiye’de ve dünyada hiç yer almazken bugün dünya sıralamasında Türkiye 29.sırada yer alıyor. Buna seviniyor musun derseniz tabii ki hayır, ama henüz daha 10-12 yıllık bir geçmişi olan taze bir federasyonun, 100-200 yıllık geçmişi olan ülkelerin bir kısmını sollayıp geçmişse bundan mutluluk duyuyorum. Ancak tabii ki de hedefimiz, ülkemize Türkiye’mize yakışan birinciliktir. Bunun için bundan sonraki süreçte de şu ana kadar ki hassasiyetimizle, şerefimizle ve namusumuzla gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.

OLİMPİYATLARDA YER ALMAK İSTİYORUZ

Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya; Hokey’in olimpiyatlarda olması gereken bir spor dalı olduğunu belirterek çalışmaların bu şekilde devam etmesi halinde 2020 yılından itibaren Hokey sporunun olimpiyatlarda olabileceğini söyledi. Kocakaya; Hokey Türkiye’de yeni gelişen ancak bizim çok önem verdiğimiz branşlardan bir tanesi. Biz Hokey Federasyonumuza bütçe imkânlarımız çerçevesinde her yıl artırmak suretiyle destek olmaya devam edeceğiz. Hokey Türkiye’de yeni gelişiyor ve özellikle tesisleşme anlamında ciddi yatırımlar yapıyoruz. Eğer gerekli gayreti gösterirsek inşallah 2020 yılından itibaren olimpiyatlarda da yer alırız” dedi. 

 

MHARREM TÜRKOĞLU

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.