Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Yazarın Tüm Yazıları >

KALPAR MUTSUZ MU ?

A+A-

Gaziantepspor için artık fazla bişey yazmaya gerek görmüyorum. Çünkü yuvarlana yuvarlana gidecek bu sezon..  

Kümede kalmaları mucize olur bu görüntüyle.. Bu işin bilincinde olanlar zaten görüyor herşeyi.. Onlar da işin içinde olmadıklarından, bildiklerini, gördüklerini, gelişmeleri, bu anlayışla nasıl bir sona gidildiğini çok net görüyorlar.. Sanırım sonuç olarak da istenilen bu zaten.. 

Gelelim Gazişehir'e..

Bu yazımı da tarihe not düşün lütfen..

Biliyorsunuz taaaa işin başında endişelerimi dile getirmiştim.. Merak eden internetten açar bakar yazılarıma.. 

İlk başlarda yapılması gerekenlerin hep sonraya bırakıldığını..

İdari ve teknik yönde alınan bir takım kararların ve uygulamaların yanlışlığını..

Bunda oyuncu transferi ilk sırada yer alıyor elbette, hepsini de dilimin yettiği kadar dile getirmeye çalıştım..

Tabii bu bir süreç.. O süreci diğer takımlar iyi değerlendirdi, Gazişehir değerlendiremedi..

Defans ve forvetini sezon başında tamamlayan ekiplerin lige daha hazır girmesi gerçekleştirilemedi..

Hatta bazı yazılarımda Hüseyin Hoca bunlara niye ses çıkarmıyor diye eleştirmiştim..

Sayın Adil Konukoğlu'nun da bazı konularda dikkatini çekmeye çalışmıştım.. Gerek idari gerek teknik.. Ama sınırlı şekilde tabii. Ayaküstü sohbetlerde genellikle.. Aslında yapmaya çalıştığı kurumsal bir kulüp yaratmaktı ama bunun alt yapısı, tercih ettiği isimlerin profesyonelce iş yapanlardan oluşması gerekirdi, maalesef olmadı..

En basiti alt yapıyı takımdan ayırmaya çalışması belki tartışılacak ama doğru hamlelerin olması halinde iyi bir karar olabilirdi.. Bana göre olmadı maalesef.. Oysa mevcutta çok profesyonel ve uzun vadeli projelerde bu işi yapabilecek çok değerli bir isim de var Kalpar'ın ekibinde..

ADİL KONUKOĞLU'NA DÜŞEN GÖREV..

Şunu iyi görmek lazım..

Sayın Konukoğlu, geçen sezonun mucizeyle kümede kalmış bir ekibini devraldı.. Sayın Vali Ali Yerlikaya'nın kongrede yaptığı konuşmayla şekillendirilen bir Gazişehir FK ismiyle taçlandırılan bir kulüp kentin önemli isimleriyle oluşturulan bir yönetim ile şekillendirildi. Ama futbolcu kadrosu yönünden, özellikle Sayın Vali'nin istediği hedef için zayıf bırakıldı.. Transferde geç kalınıldı.. Kadro yetersizliği, son Webo, Ermin ve De Valle transferiyle forvet hattında yeterli hale dönüştürüldü ama çok geç kalınılmıştı.. Çünkü bu üç oyuncu doğru dürüst antrenman görmemişti.. Bunun için zaman gerekti. 

Ama burada Hüseyin Hoca, sanırım biraz da baskıdan olsa gerek bu oyuncuları hemen oynatmak zorunda kalarak uyum süreci filan hiçbir şeyi dikkate almadı.. Yine de buna rağmen üç oyuncudan beklemediğimiz performans gördük.. 

Şu ana kadar 6 maç oynayan ekibin uyum süreci atlatılır, futbolcuların birbirlerini daha iyi tanıyabilmesi için sabredilir, futboldan anlamayan saçma sapan sözler söyleyen veya yazanlara itibar edilmez ise, bu kadro cezadan dolayı puanları silinecek dahi olsa, Kalpar ekibiyle ilk 6 takım içerisinde yer alabilir..

Ama mutlu ve huzurlu bir ortamda..

Görebildiğim kadarıyla, Kalpar ve ekibi mutsuzlar.. Tanıdığım ve araştırdığım için biliyorum.. Ben iki soru yöneltirim insanlara, verilen cevaplarda anlarım herşeyi.. Kalpar ve ekibine yönelttiğim sorulara verilen cevaplar mutsuzluk belirtilerini işaret ediyor..

Çok fazla uzatmak istemiyorum..

Çünkü konu derin, yazacak çok şeyler var..

Benim ve bu şehirde süper ligi tekrar görmek isteyenlerin derdi, bunu şimdiki görüntüyle Gazişehir'in gerçekleştirebileceği..

Gaziantepspor'u nasıl olsa el birliği ile yok edecekler.. Hiç değilse Gazişehir'in iyi durumda olmasını sağlayalım.. Bunun için de gittiği birçok takıma süper lig yaşatan, play-off'lar oynatan Hüseyin Kalpar ve ekibine güvence verip, gördüğüm mutsuzlukları gidermeye çalışılmalıdır..

Kalpar ve ekibinden kişisel nefreti olanların, Gaziantepspor'un bu durumlara gelmesinde oynadıkları rolleri bilen birisi olarak, aman dikkat diyor ve bitiriyorum:

"Bu mutsuzluğu giderecek tek kişi Sayın Adil Konukoğlu'dur.." 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
19 Yorum