1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kadına şiddeti önlemek için yeni eylem planı
Kadına şiddeti önlemek için yeni eylem planı

Kadına şiddeti önlemek için yeni eylem planı

Gaziantep'te kadına yönelik şiddetin önlenebilmesi amacıyla Valilik oluru ile yerel eylem planı hazırlandı. Plan kapsamında çeşitli kurum yetkilileri ile sivil toplum örgütü temsilcileri bir araya geldi.

A+A-

 

Gaziantep'te son dönemlerde artan kadına şiddet olaylarının engellenmesi ve bu olayların önüne geçilebilmesi amacıyla Gaziantep Valiliği oluru ile yeni yerel eylem planı hazırlandı. Eylem planı kapsamında üçüncü teknik toplantı yapıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Gaziantep İl Müdürlüğü öncülüğünde Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü'nün de desteği ile hazırlanan yeni plan kapsamındaki üçüncü toplantıda kentteki kurumların yetkilileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri bir araya geldi. 

Kadına şiddetin nedenleri araştırılacak

Kadına yönelik şiddet ile mücadele, koruyucu ve önleyici hizmet sunumlarının yapıldığı toplantıda şiddetin nedenlerinin araştırılması kararlaştırıldı. Toplantı hakkında bilgi veren Aile ve Sosyal Politikalar Gaziantep İl Müdürü Mustafa Yıldırım, kadının korunması için tüm kurum ve sivil toplum kuruluşları ile koordineli hareket edileceğini ifade etti. İnsanlığı korumak adına da eylem planı ve gerçekleşen toplantıların önemli olduğunu anlatan Yıldırım, "25 Kasım kadına yönelik şiddet ile mücadele günü nedeniyle 2017 yılında yerel eylem planı hazırladık. Yerel eylem planında kadına yönelik şiddet ile mücadele eden yöneticilerle üç teknik toplantı yapıldı. Bu toplantı üçüncüsü idi. Eylem planında kadına dönük şiddeti esas alan İl koordinasyon kurulu oluşturduk. Bu koordinasyon kurulu yılda iki defa bir araya gelerek çalışmalarını il düzeyinde ve kurumlar arası koordine ile yapmış olacak. Bugün yapmış olduğumuz toplantı kadına yönelik şiddet ile mücadele eden kurumların yöneticileri ile bir araya gelerek, şiddeti oluşturan nedenlerle nasıl mücadele edilir ve kadını koruyan insanı koruyan mücadeleyi nasıl toplumun geneline nasıl yayılır konusunda bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantının paydaşları, kamu kurum kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve bireysel anlamda da bize katkı sağlayacak bütün kişilerdir. Hedefimiz, büyük ölçüde kadına dönük şiddetin engellenmesi ve bu konuda bir farkındalık oluşturup bir insana asla şiddet gösterilmeyeceği hissini topluma yaymaktır. Çünkü kadın özelinde insanı korumak insanı koruduğumuz zaman kadını, çocuğu, engelliyi ve bütünüyle toplumu korumuş olduğumuzu düşünüyoruz" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.