1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kadına şiddete son verecekler
Kadına şiddete son verecekler

Kadına şiddete son verecekler

Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep İş ve Meslek Kadınları Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan Değişim Atölyesi Projesinin tamamlandığını...

A+A-

Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep İş ve Meslek Kadınları Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan Değişim Atölyesi Projesinin tamamlandığını açıklayan Dernek Başkanı Zerrin Kılınç 1 Kasım 2014 Cumartesi düzenlenecek olan bir toplantıyla projenin kamuoyuna tanıtılacağını ifade etti.

Türkiye’de kadına şiddetin önünü geçilmesi ve kadınların bilinçlendirilmesi yönünde ciddi adımlar atılacağını ifade eden Gaziantep İş ve Meslek Kadınları Derneği 2014-2016 yılı dönem Başkanı Zerrin Kılınç Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirilecek olan Değişim Atölyesi Projesinin tamamlandığını ve 1 Kasım 2014 Cumartesi günü düzenlenecek bir toplantıyla projenin kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.

7 KASIM'DA ANKARA'YA GİDİLECEK

Kılınç yaptığı yazılı açıklamada lansman sonrası 7 Kasım 2014’te de kadınlarla birlikte Ankara’ya gidilerek Anıtkabrin ziyaret edileceğini belirterek “Adana-Ankara-Gaziantep-İstanbul-İzmir-Kocaeli ve Mersin illerinde kamu kurumları ile STK'lar arasındaki işbirliğini sağlayarak kadına yönelik şiddet konusunda mağdurlara destek olurken kadına şiddet olaylarının temelinde yatan çatışmanın şiddete dönüşmemesini sağlayacak çatışma yönetimi tekniklerinin, hedeflenen kadın gruplarına yaratıcı drama eğitim modeli ile öğretilerek kadınların bilinçlendirilmesini sağlamayı hedefliyoruz" dedi.

7 İLDE EĞİTİM ÇALIŞMASI

Kılınç, "Projenin uygulanacağı 7 ildeki eğitim çalışmaları ve Türkiye genelinde yapılacak olan görünürlük çalışmaları yanı sıra medya aracılığı ile kadınları, aileleri, çocukları, kadına yönelik şiddet konusunda çalışan kamu personeli, STK gönüllüleri ve çarpan etkisiyle tüm Türkiye'yi etkileyerek kadına yönelik şiddet konusunda toplumsal farkındalığı artırmak ve kadına yönelik şiddetin azalmasını sağlamak için bu yolculuğa çıkıyoruz” dedi. Proje detaylarının 1 Kasım’da gerçekleştirilecek olan lansman programında kamuoyu ile paylaşılacağına dikkat çeken Başkan Kılınç pilot iller olarak belirlenen Adana, Ankara, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Mersin’de çalışmaların lansman sonrası start alacağını ve yoğun bir program uygulanacağını da sözlerine ekledi. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.