1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İşadamları rahatladı
İşadamları rahatladı

İşadamları rahatladı

Ticaret Odası Başkanı Mehmet Aslan, Gaziantep iş dünyasının, ara sektörlerde yaşanan kalifiye eleman sıkıntısını aşarak ulusal ve uluslar arası pazarlarda...

A+A-

Ticaret Odası Başkanı Mehmet Aslan, Gaziantep iş dünyasının, ara sektörlerde yaşanan kalifiye eleman sıkıntısını aşarak ulusal ve uluslar arası pazarlarda daha rahat rekabet edebilme imkanı bulduğunu belirtti.

Aslan, Dış Ticaret Eğitim Programları aracılığı ile Gaziantep iş dünyasının ara eleman ihtiyacının giderildiğini belirtti. MEKSA Vakfı işbirliği ile düzenlenen bu eğitimlerin, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu ara eleman açığının giderilmesine önemli katkılar sağlandığına işaret eden Aslan, "Son dönemlerde sektörlerde yaptığımız araştırmalar çerçevesinde eğitim ihtiyaçları belirlendi ve bu yönde eğitimler planlandı. Gaziantep iş dünyası bu kapsamda, özellikle ara sektörlerde yaşanan kalifiye eleman sıkıntısını aşarak ulusal ve uluslararası pazarlarda daha rahat rekabet edebilme imkanı buldu" dedi.

KURSİYER BAŞVURULARI YAPILACAK

GTO'dan yapılan açıklamaya göre, GTO-MEKSA Vakfı işbirliği ile sürdürülen ''Dış Ticaret Eğitimi'' 2006-2007 eğitim dönemi için kursiyer başvuruları 3-28 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Mesleki eğitim programı ile Türkiye'de önemli bir ticaret ve sanayi kenti olan Gaziantep'in dış ticaret elemanı ihtiyacının karşılanmasına destek verilmesi hedefleniyor. Dış ticaret eğitimi programından bugüne kadar mezun edilen 198 kursiyerin yüzde 60'ı işletmelerde çalışıyor.

28 KİŞİ EĞİTİME ALINACAK

Bu yıl da 14'er kişilik 2 grup halinde toplam 28 kişi eğitime alınacak. 1 yıllık eğitime ilave olarak modül eğitim programları da uygulanıyor. Modül eğitimler; ticaret İngilizcesi, temel İngilizce, Rusça, Arapça, pazarlama, yönetim ve organizasyon, İngilizce iş yazışmaları, e-pazarlama, dış ticaret-kambiyo-gümrük işlemleri, etkin internet kullanımı ve e-ticaret, bilgisayarlı muhasebe, reklamcılık ve halkla ilişkiler konularını kapsıyor. Modül eğitimlere, mezun kursiyerlerle birlikte ''Yaşam Boyu Öğrenme'' ilkesiyle sektörde çalışan veya konuya ilgi duyan herkes katılabiliyor. Bugüne kadar geçen sürede eğitimlerimize katılarak başarılı olan toplam 804 kişi belgelendirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.