1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İnsanlığa yapılan bir katliam
İnsanlığa yapılan bir katliam

İnsanlığa yapılan bir katliam

Ankara’da meydana gelen canlı bombalı saldırı Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri tarafından protesto edildi. GAÜN Rektörü Prof....

A+A-

Ankara’da meydana gelen canlı bombalı saldırı Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri tarafından protesto edildi. GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, "Canlı bomba marifetiyle yapılan bu terörün hiçbir yönünden bakarak kabulü mümkün değildir. Bir insanı öldüren, bütün insanlığı öldürmüş sayılır veciz ifadesinde olduğu üzere, bu insanlığa, insan onuruna yönelmiş bir katliamdır" dedi.

Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Oditoryumu’nda Rektör yardımcıları Prof. Dr. Fahrettin Göğüş, Prof. Dr. Ali Gür, Prof. Dr. Cahit Bağcı, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Metin Kılınç, başhekim yardımcıları ile yaklaşık 150 kadar öğretim üyesinin katıldığı toplantıda konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Türkiye’nin kötü, uğursuz, bedbaht bir günde, menfur, çok kötü bir olay yaşadığını belirtti.

İNADINA HİZMET GÜNÜDÜR

Bazı çalışanlardan terörü lanetlemek üzere iş bırakma eylemi önerisi geldiğini, bunu kabul etmediğini belirten GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, “Onlara bunun doğru olmadığını söyledim. Çünkü, inadına çalışmak, inadına sevgiyi beslemek, inadına farklılıklarımızı bir zenginlik olarak kabul etmek ve inadına birbirimize saygı duymak, inadına insanımıza hizmet götürmek zorundayız” dedi.

SESSİZ KALINMAMASI LAZIM

Ancak, bu düşünceyi taşırken terör olaylarına sessiz kalınmaması gerektiğini de ifade eden Rektör Prof. Dr. Coşkun, konuşmasının son bölümünde şunları söyledi: “Bu saldırılara, kalbimizden, gönlümüzden, aklımızdan ve bütün hissiyatımızla karşı çıkmamız gerektiğinin farkındayız. Ülkemizi tekrar belki de 70’li yıllara, gençlerin birbirini nedensiz öldürdüğü, katlettiği yıllara çekmek için çok çeşitli mahfiller tarafından yürütülen projeler diye düşünmek gerekiyor. Farklılıklar elbette ki olmalıdır. Yaratılış olarak kanun böyle zaten.farklı yaratılacaksınız, farklı düşüneceksiniz. Ama, şiddet, asla öldürmek, asla ne adına olursa olsun bunları hiçbir şekilde tasvip görecek hiçbir şekilde mazeret bulunabilecek şey değildir. O itibarla da bizim zaten hekimler olarak insanı yaşatmak, canı korumak zorundan olanların da bu konudaki hassasiyetinin ne denli önemli olduğunu bugün de bir kere daha altını çizmek gerekir.” HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.