1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İNSANLAR NEFES ALACAK
İNSANLAR NEFES ALACAK

İNSANLAR NEFES ALACAK

Büyükşehir Belediyesi, ayakkabı esnafının yoğunlukta bulunduğu Nizip Caddesini, kentsel dönüşümle ticari alanların, dairelerin, iş merkezlerinin yer alacağı modern bir görünüme kavuşturacak.

A+A-

Büyükşehir Belediyesi, ayakkabı esnafının yoğunlukta bulunduğu Nizip Caddesini, kentsel dönüşümle ticari alanların, dairelerin, iş merkezlerinin yer alacağı modern bir görünüme kavuşturacak. Belediyenin dönüşüm projesini memnuniyetle karşılayan ayakkabı esnafı, projeye destek verdi. Esnaf,  alınan bu kararın ayakkabıcı esnafına olumlu yansıyacağını belirtirken, şehir dışından gelen toptancı müşterilerinin karşısına imajı düzeltilmiş bir yapıyla çıkacaklarını söyledi.

Önceki gün gazetemizi ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ayakkabı üreticilerinin bulunduğu Nizip Caddesinin kentsel dönüşüm projesi kapsamında değerlendirileceğini, buradaki ayakkabı üreticilerine şehir dışında site kurulacağını bildirmişti. Başkan Şahin’in ayakkabıcılıkla iştigal olan üretici firmalara, müjde niteliğindeki açıklamasını Nizip Caddesindeki konunun muhattabına sorduk. 

Bu haliyle caddenin Gaziantep’e yakışmadığını aktaran firma yetkilileri, ayakkabıcılara yönelik havalimanı yolu üzerinde kurulması planlanan ayakkabıcılar sitesinin esnafı, derleyip toparlacağını bildirdi.    

ZENGİN: ÇOK İSABETLİ BİR KARAR

DA-YE ayakkabıcılıktan Serdar Zengin, Büyükşehir belediyesinin Nizip Caddesine yönelik aldığı kentsel dönüşüm kararını sonuna kadar desteklediğini kaydederek, “Projeyle daralan cadde genişleyecek, buradan geçen insanlar rahatyacaktır, trafik akışı düzene binecektir. Çok isabetli bir karar, en azından ayakkabı üreticileri daha sağlıklı bir ortamda çalışma imkanına kavuşacaktır. Herkes için iyi olur. Esnafın bir alanda toplanması derli toplu bir yapıda üretmesi çok iyi olur” dedi. 

AYVAZOĞLU: NİZİP CADDESİ YORULMUŞTU

Ayakkabı üreticisi Feyzullah Ayvazoğlu, yıllardır ayakkabı üreticilerinin yükünü çeken Nizip Caddesinin yorulduğunu bildirerek, “Şehir büyüdü, gelişti, burası eskiden şehir merkeziydi, şimdi kıyıda köşede kaldı, kenara itildi. Çok daralan cadde günün belli saatlerinde sıkıştıkça sıkıştı. Toptancılara ayakkabı gönderdiğimiz zaman trafik akışı durma noktasına gelirdi. Şimdi o sıkıntı giderilmiş olacak, şehir nefes alacak” diye konuştu.  

ÇABUK: AYAKKABICILAR SİTESİ ÇOK İYİ OLACAK

Ayakkabı üreticilerinden Erkal Çabuk ise, şunları söyledi: “Çevre düzenlemesiyle birlikte kurulacak Ayakkabıcılar Sitesi, bizim için çok iyi olacak, derli toplu bir site içerisinde, esnaf daha rahat hareket edebilecek. Güzel bir proje destek verilmesi gerek. Böyle projelerin geliştirilmesi için yerel yöneticilerin cesaretlendirilmesi lazım. Başkan Şahin’i destekliyoruz.” 

YILMAZ: İHTİYAÇLARA CEVAP VEREMİYORDU

Yılmaz ayakkabıcılıktan Ercan Yılmaz da “Bu caddenin kentsel dönüşüme alınmasını sonuna kadar destekliyorum. Artık burası miatını tamamladı, esnafın ihtiyacına cevap veremez hale geldi. Büyükşehir belediyesi buraya el atmakla en akıllı işin altına imza atmıştır. Ayakkabıcı esnafının şehir dışına taşınması bir düzen demek, sağlıklı çalışma ortamı demektir” dedi.

CEYLAN: İNSANLAR NEFES ALACAK

Rıdvan ayakkabıcılığın sahibi Rıdvan Ceylan, “Nizip Caddesinin kentsel dönüşüme alınması çok güzel planlanmış, düşünülmüş bir uygulamadır. Böylelikle Nizip Caddesi rahatlayacak, burayı kullanan insanlar nefes alacaktır. Ayakkabıcı esnafı, müşterlerine iş naklettiği sırada yol kapanma noktasına geliyordu, en azından cadde bu sıkıntıdan kurtulmuş olacak” diye konuştu.  Salman Erdine

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.