1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İLK HİZMET ‘MERHABA BEBEK’
İLK HİZMET ‘MERHABA BEBEK’

İLK HİZMET ‘MERHABA BEBEK’

Şehitkamil Belediyesi bugüne kadar 104 sosyal tesisi tamamlayarak hizmete sundu. Yeni yapılacak 20 sosyal tesisinde proje aşamasında olduğu öğrenildi. Şehitkamil...

A+A-

Şehitkamil Belediyesi bugüne kadar 104 sosyal tesisi tamamlayarak hizmete sundu. Yeni yapılacak 20 sosyal tesisinde proje aşamasında olduğu öğrenildi.

 

Şehitkamil Belediyesi uyguladığı örnek proje, altyapı, üst yapı, yol açma ve genişletme çalışmalarıyla 2015 yılına damga vurdu. Belediye kendi bünyesinde Dülük Tabiat Parkı, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi, Gıda Bankası, Sosyal Tesis, Aile Merkezi, Etüt Merkezi, Gençlik Merkezi, Okuma Merkezi ve Spor Salonu aracılığıyla yüz binlerce kişiye ev sahipliliği yaptı. 

Doğan her bebeğe ‘merhaba bebek’ diyerek ilk hizmetini sunan Şehitkamil Belediyesi, vatandaşa yaşamındaki her dönemde destek oluyor. Özellikle yaşlıların, yetim ve öksüz çocukların geleceğe daha güvenle bakmasına olanak sağlayan Şehitkamil Belediyesi, uyguladığı ‘Vefa Hizmeti’ ve ‘Merhamet Eli’ projeleriyle binlerce kişiyi sevindirdi. Eğitim alanında uyguladığı başarılı projelerle Şehitkamil adını sık sık gündeme taşıyan Şehitkamil Belediyesi, bünyesindeki etüt, gençlik, okuma ve aile merkezleriyle yüz binlerce kişiye ulaştı. Gıda Bankası ile yoksul vatandaşların yanında olan Şehitkamil Belediyesi, toplumun her kesimine hizmet veriyor. İmara yeni açılan İbrahimli 2 ile Karacaahmet bölgesinde örnek altyapı çalışması yürüten Şehitkamil Belediyesi, küçük-orta ölçekli işletmelerin önünü açmak amacıyla KÜSGET bölgesinde önemli altyapı, yol açma ve genişletme çalışmaları gerçekleştirdi.

YENİ YOLLARLA MODERN KENT

Şehitkamil Belediyesi, özellikle küçük ve orta ölçekli sanayicilerin önünü açmak için Gaziantep’in farklı noktalarında altyapı ile yol açma çalışmaları yürütmeye devam ediyor. Bu amaçla KÜSGET bölgesinin devamı olan Çimento Fabrikası arazisindeki yol çalışmaları tamamlandı. Ayrıca bu bölgede bulunan Halıcılar Sitesi ve 25 Aralık Sanayi Sitesi ile otoban arasında kalan bölgede de yol açma ile genişletme çalışmaları devam ediyor. Karacaahmet bölgesinin Beylerbeyi tarafında kalan kısmında da çalışmalar sürüyor. Özellikle imara yeni açılan yerleşim alanlarında örnek altyapı çalışmaları gerçekleştiren Şehitkamil Belediyesi, Beylerbeyi ve Beykent bölgesinde altyapı ile yol açma çalışması başlattı ve tamamladı. Türkiye’ye örnek teşkil edecek İbrahimli 2 bölgesi ve Karacaahmet bölgesindeki altyapı ile yol açma çalışmaları da devam ediyor.

ÖĞRENCİLERE BÜYÜK HİZMET

Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren etüt, gençlik ve okuma merkezlerinden 2015 yılı içerisinde toplam 9 bin 450 öğrenci faydalandı. Şehitkamil Belediyesinin eğitim alanındaki imkanlarından son 5 yıl içinde 46 bin 791 öğrenci faydalandı. Aile merkezlerinde aynı zamanda aile danışmanlığı ve seminerleri periyodik olarak düzenlendi. Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren aile merkezlerinden 2015 yılı içerisinde toplam 26 bin 844 kişi faydalandı.

İLK HİZMET ‘MERHABA BEBEK’

Şehitkamil Belediyesi, 2015 yılı içerisinde toplam bin 739 bebeğe ‘merhaba’ dedi. ‘Merhaba Bebek’ projesi ile bugüne kadar toplam 26 bin 502 bebek ziyaret edildi.

YETİM VE ÖKSÜZLERE MERHAMET ELİ

Şehitkamil Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Merhamet Eli’ projesi kapsamında 2015 yılı içinde toplam 594 ailenin bin 586 yetim ve öksüz çocuğuna ulaşıldı. 

VEFA HİZMETİ

 ‘Vefa Hizmeti’ projesi kapsamında 2015 yılı içinde toplam 3 bin 5 kişiye ulaşan Şehitkamil Belediyesi, mahalle tespitleriyle kimsesiz olan vatandaşlara hizmet verdi. ‘Vefa Hizmeti’ hayata geçirildiği günden bu yana 5 bin 163 vatandaşın yüzünü güldürdü.

BU YILDA YÜZ BİNLERCE KİŞİ AĞIRLANDI

ŞKM, sadece 2015 yılı içinde 206 organizasyona ev sahipliliği yaptı ve toplam 627 bin 85 misafir ağırladı. Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi içerisinde faaliyet yürüten Şehitkamil Belediyesi Evlendirme Memurluğu tarafından 2015 yılı içerisinde toplam 5 bin 849 çiftin nikahı kıyıldı. Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi, kurulduğu günden bu yana toplam 838 organizasyonla 1 milyon 712 bin 625 kişi konuk etti. Dülük Tabiat Parkı, 2015 yılı içerisinde toplam 234 bin 650 kişiyi ağırladı. Şehitkamil Belediyesi Dülük Tabiat Parkı, kurulduğu günden bu yana yaklaşık 1 milyon ziyaretçi ağırladı.

ZABITANIN HUZUR MESAİSİ

Zabıta Müdürlüğünde görevli ekipler, 2015 yılı içerisinde Şehitkamil’de hizmet veren toplam 70 bin 789 işyerini denetledi. Denetimler sonucu kurallara uymayan 53 işyeri kapatıldı. Bazı kuralları ihlal eden toplam 18 bin 133 iş yeri uyarıldı ve 99 iş yerine de tutanak tutuldu. Öğrenci sağlığına ayrı bir önem veren zabıta ekipleri; toplam 147 okul kantinini ve 162 okul çevresindeki gıda işletmesini denetledi. Zabıta ekipleri, diğer devlet kurumları ile ortak yapılan çalışmada da çocuk işçi çalıştıran 41 iş yerini tespit ederek gerekli yasal çalışmayı başlattı.

ATIKLAR GERİ DÖNÜŞÜYOR

MÖP tesisi ile 2015 yılında toplam 3 bin 641 ton katı atık dönüştürüldü ve 43 bin 692 ağaç kesilmekten kurtardı. Havayı, suyu ve toprağı koruma adına uygulanan ve Türkiye’deki diğer belediyelere örnek teşkil eden MÖP Geri Kazanım Projesi, 5 bin metrekare alan üzerine kurulu tesiste hizmet veriyor. Kurulan tesis çok yönlü faydalar sağladı.

SPORCULARIN VAZGEÇİLMEZİ

Şehitkamil Belediyesi, 2015 yılında da elde ettiği sportif başarılarla adından sıkça bahsettirmeyi başardı. Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren bayan spor merkezlerinden 2015 yılı içinde toplam 14 bin 253 hanım faydalandı. Şehitkamil Belediyesi bünyesinde açılan yaz ve kış spor okullarında; basketbol, futbol, yüzme, halk oyunları, satranç, vücut geliştirme, fitness, bilek güreşi, badminton, temel jimnastik ve doğa sporları kurslarından 2015 yılı içerisinde toplam 15 bin 912 sporcu yararlandı. Şehitkamil Belediyesi Spor Kulübü çatısı altında mücadele veren 25 bin 334 lisanslı sporcudan 2 bin 627’si aktif olarak müsabakalara katıldı ve başarı için ter döktü. Şehitkamil Belediyesi tarafından 2015 yılı içinde düzenlenen 33 etkinliğe toplam 11 bin 80 sporcu katıldı. Alleben 1 ve Alleben 2 Yüzme Havuzunda 2015 yılı içerisinde gerçekleştirilen toplam 7 organizasyonda 12 bin 365 kişiye hizmet verildi. Alleben 1 Yüzme Havuzu bünyesinde verilen fitness kursundan bin 263 sporcu faydalandı. Alleben 1 Yüzme Havuzundan 2015 yılı içinde 149 engelli yararlandı.

GIDA BANKASI YARDIMLARI

 

Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren Gıda Bankasından 2015 yılı içinde toplam 8 bin 151 aile yardım aldı. Bülten

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.