1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HÜKÜMETİ AK PARTİ VE CHP KURMALI
HÜKÜMETİ AK PARTİ VE CHP KURMALI

HÜKÜMETİ AK PARTİ VE CHP KURMALI

Esnaf koalisyondan yanaGündemden  düşmeyen koalisyon tartışmalarını esnafa sorduk . Esnaf koalisyon hükümetini Ak parti ve  CHP’nin kurması...

A+A-

Esnaf koalisyondan yana

Gündemden  düşmeyen koalisyon tartışmalarını esnafa sorduk . Esnaf koalisyon hükümetini Ak parti ve  CHP’nin kurması gerektiğini düşünüyor. Bazı esnaflar ise halkın tercihin belli olduğunu söyledi. Erken seçim olacağına ihtimal gözüyle bakan esnaf, hükümetin biran önce kurulmasını ve düzenin gelmesini istiyor.

İŞTE GÖRÜŞLER

Mehmet Çaprak (50)

"Tablo kötü"

"İşler durgun. Hem seçimler, hem de ramazan üst üste gelince işlerimiz durgunlaştı. Genel bir durgunluk var, bütün  sektörlerde. Bence  koalisyon olmaması lazım tablo kötü. Erken seçim olur. Ama kim ne kadar oy alır bilemiyorum. Ak parti millet güven verebilirse oylarını artırır."

Selahattin Ceylan (48)

“Ak parti ve CHP kurar diye düşünüyorum”

"İşler sakin ocak ayından beri bir durgunluk var, para sıkıntısı var. Ramazan'da ilk  bir hafta işlerimiz etkiledi ama dediğim gibi bu durgunluk seçim veya ramazan durgunluğu değil. Piyasalarda 5-6 aydan beri sıkıntı var.  Böyle olmasının bir çok nedeni var  en başta sınırımızda ki savaş… Koalisyon kurulur. Ak parti ve CHP kurar diye düşünüyorum"

Türkeş Karataş (38)

“Hükümetin bir an önce kurulmasını istiyoruz”

"İşler kötü , oturuyoruz. Ramazandan dolayı , seçimlerin de etkisi var. Dolar yüksek olunca mal alamıyoruz mesela karabiber, limon tuzu, hurma gibi ürünler dolarla alıyoruz. Biz hükümetin bir an önce kurulmasını istiyoruz. Erken seçim olmaz koalisyon kurarlar."

Tamer Toker (35)

“Hükümetin kurulamaması işleri etkiledi”

"İşlerimiz normal rutin ramazan durgunluğu var. Piyasada ramazan sakinliği var. Bayrama bir hafta kala işler normale döner. Hükümetin kurulamaması işleri etkiledi. Piyasaların düzelmesi için bütün kesimlerin aklını başına alıp tasaruf tedbirleri alması gerekiyorKoalisyon olacağını düşünmüyorum. Erken seçim olacağını düşünüyorum erken seçimle Ak parti tek başına  iktidar olur."

M. Selçuk Atasay (38)

“Mantıklı bir koalisyon kurulmasını istiyorum.”

"Seçim öncesi ve seçim sonrası dönemde işler durgun ramazanında etkisi var tabi. Şuan şehir boşalmış gibi. Okullar kapandı, herkes bir yerlere gitti. Ramazandan sonra umudumuz gurbetçiler. Erken seçim olmasını istemiyorum. Mantıklı bir koalisyon kurulmasını istiyorum".

Ali Sayım Kıratlı (60)

“Koalisyon olmalı, halkın  tercihi belli”

"Bizim işlerimiz iyi. Elmacı pazarının işi ramazanda iyi olur. Çünkü gıda maddesi satıyoruz. Genel bir değerlendirme yapacak olursak piyasalarda durgunluk var. Seçimlerin etkisi var  ama bu durgunluk büyük  iş yapanları daha  çok etkiliyor. Koalisyon olmalı  halkın  tercihi belli. En geniş tabanlı olan iki parti yani Ak parti ve CHP olmalı, MHP’de dahil olursa iyi olur."

Turan Efendioğlu (67)

“Yeni seçime gidilmemelidir”

"İşlerimiz normal,  bu mevsimde bir durgunluk olur. Ramazandan sonra düzelir. Bizim işlerimizi son iki -üç senedir turlar, turistler   canlandırıyor. Genel olarak işler durgun büyük işyerleri, firmalar hariç  orta düzey esnafın işleri kötü. Yeni seçime gidilmemelidir hem maddi hem de manevi açıdan bizlere yansıya yansıyacak. Taboya göre koalisyon gerekiyor. Siyasilerin son sözlerine baktığımız zaman Ak parti ve CHP olsa daha iyi olur. Diğer üç partinin. Üçlü koalisyon (CHP, MHP HDP) olacağına inanmıyorum" Mansur YALVAÇ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.