1. YAZARLAR

  2. Ali Koç

  3. HOŞGELDİN 2015
Ali Koç

Ali Koç

Yazarın Tüm Yazıları >

HOŞGELDİN 2015

A+A-

Yeniyılınbaşlangıcıileyoğunbiryıla girdiğimiz görülmekte olup İlimizde 2014 yılının son günle- rinde Siyaset

sahnesinde önemli değişiklikler yaşandı. Siyasi partilerin aldıkları karar doğrultusunda, Yapılacak seçimlerde aday koşulu olan, Aday olacak kişilerin yönetim kademesinden olmayacak kararı,

Başta İktidar partisi( Ak Parti)yeni dönem ve Mayıs 2015 de gerçekleşecek olan genel seçim hazırlığıiçinİl veİlçeyönetimleriniyenilerken, Ana muhalefet (CHP) de ise Başta İl

Başkanı olmak üzere istifalar gerçekleşti. yeni dö- nemeyeni yapılanmalarlagirensiyasipartilerde hazırlıklardabuşekilde başlamışoldu.AkParti Milletvekili aday adayları konuşulurken birçok isim telaffuz ediliyor talip çok, mevcut Millet- vekillerininbir kısmınındaadayolamayacak olması alanı genişletiyor.

CHP de ise birçok kişi önseçim çığlığı atarken partinin tüzüğünü bilmediği ortaya çıkıyor. Geçen dönem yapılan yanlış uygulamalarla sadece 2 vekillik elde eden Ana muhalefet iç çekişmelerini bir türlü yenememiş gözüküyor. Parti içindeki çekişmelerinde yıllardır partiyi kendi istek ve yapılardoğrultusunda tutmakisteyenbirkısım kişilerolduğusürecebuçekişmelerinde bitme- yeceği gözüküyor.

 

Milliyetçi Hareket partisi ise 1
Milletvekili ile beklemede, tabi bu arada yeni döneminsürprizlerinin deolacağıkamuoyunun gündeminde her seçim dönemi baraja takılan HDP ninbukez1Milletvekilliğininkazanacağı yönünde.
Geçtiğimiz yılın İlimizde en önemli sorunlarına baktığımızda Gazetemiz Sahibi Sayın Ökkeş Özekşi ninde
Haftaya bakış köşesinde ısrarla belirttiği Trafik, Elektrik,Eğitim, YapılaşmaveSanayinindurumu, Havaalanıgibikonularyenidönemdede ençok konuşulacak konulardır. ÖzelliklebelirttiğimizTrafikkonusunda bazı projelerin yapıldığı uygulamalarında başlayacağı yönünde,umarım yapılanprojelerTrafiksorun- larınıileriyedönükçözernitelikte olması,ama öğrendiğim bazı projelere baktığımızda uzman değilim,ama kısavadeliolupuzunvadedeso- runun artacağı projeler olduğunu da söylemem gerekli.
Elektrik kesintilerinin yeni dönemde
nasıl bir uygulamayla karşılaşılacağı bilinmemek- te, ancak sorunun acil
çözümü gerekmektedir. Havaalanı konusunda sı- kıntılar hala devam ediyor umarım çalışmalar bir an önce biter ve sağlıklı hava ulaşımları sağlanır. Bu arada geçtiğimiz yıllarda ortak bölge havaa- lanı fikri her türlü çalışması son aşamaya geldiği halde neden vazgeçildi bununda kamuoyuilepaylaşılmasıgereklidir. Yenidönem de 1 yılını dolduracak olan Belediye Başkanları- mızınönemli çalışmalarınıbeklemekleberaber Özellikle Büyükşehir Belediyesinin ileriye dönük ne gibi çalışmaları var kamuoyu merak ediyor. Yani 2015 şe sorun yumakları ile girdiğimiz gibi acil çözüm isteyen
sorunlarımızın da olduğu gerçektir.
O nedenle yetkililerin sorunları rafa kaldırma ya da kısa vadeli çözüm üretmemeleri gerektiği gibi Seçimlerinbahaneedilereksorunlarında ötelen- memesi önemlidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.