1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hollywood'un yeni gözdesi olabiliriz
Hollywood'un yeni gözdesi olabiliriz

Hollywood'un yeni gözdesi olabiliriz

*Gaziantep limana kavuşacak*Tek çıkışımız tasarım ve inovasyon*Oğuzeli Unesco Kültür Mirası listesine girmeliHollywood'un yeni gözdesi olabilirizAk...

A+A-

*Gaziantep limana kavuşacak

*Tek çıkışımız tasarım ve inovasyon

*Oğuzeli Unesco Kültür Mirası listesine girmeli

Hollywood'un yeni gözdesi olabiliriz

Ak Parti Gaziantep 12. Sıra Milletvekili Adayı Muhammed Hakan Tanrıöver, Amanos Tüneli'nin gerçekten çılgın bir proje olduğunu, bu projeyle bir nevi Gaziantep'in limana kavuşacağını dile getirdi. Gaziantep'te son 10 yılda turizm gelirlerinde yüzde 500 artış olduğunu dile getiren Tanrıöver, Hollywood'un yeni gözdesinin Güneydoğu, Güneydoğu'da da Gaziantep olabileceğini söyledi. Tanrıöver, "Yesemek, başlı başına bir şey. Batılıların çok ilgisini çekiyor. Tek çıkışımız tasarım ve inovasyon" dedi.

Muhammed Hakan Tanrıöver, Gazetemizi ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Özekşi'yle seçim çalışmalarıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

İŞÇİLERLE BULUŞUYORUZ

Muhammed Hakan Tanrıöver, fabrika ziyaretleri yaptıklarını, öğle saatlerinde işçilerle buluşarak sorunlarını, taleplerini dinlediklerini söyledi. Tanrıöver, "İşçiler muhalefetin vaatlerini inandırıcı bulmadıklarını dile getiriyor. Bayanlar eşlerine iş istiyor" dedi.

VATANDAŞ TRAFİKTEN ŞİKAYETÇİ

Sahadaki çalışmaların iyi gittiğini anlatan Tanrıöver, vatandaşların öncelikli talepleriyle ilgili de şunları söyledi:"İş talepleri oluyor. Tabi çoğu vatandaşımız da iş beğenmiyor. Daha çok kamu ve belediyede çalışmak istiyorlar. Bir diğer önemli konu trafik. Kentin trafiğinin bir an önce çözülmesini istiyorlar. TEDAŞ'la ilgili talepler oluyor. 100 Milyon TL'nin üzerinde yatırım yapılacak. Kırsalda köylerin büyük meseleleri çözülmüş. Büyükşehir yasası iyi oldu. Eksik olan park, taziye evi, halı saha istiyorlar. Kaçak yapı yapan vatandaşlar, elektrik, su abonesi istiyor."

MUHALEFET ÇÖZÜM ÜRETMİYOR

Halk istikrar istediğini, siyasette seviyeyi, standardı da Ak Parti'nin belirlediğini dile getiren Tanrıöver, muhalefetin çözüm üretmediğini, sadece verme üzerine politika izlediğini söyledi. Tanrıöver, "Çözüm şu diyen yok. Doğru şu diyen yok. Bu ülkede teröre 1.3 trilyon dolar gitti. 50 binin üzerinde cana mal oldu. Çözüm ne, yok. Bunlar verme üzerine yapma üzerine konuşuyorlar. Çözüm önerileri neyse onu dinleyelim" diye konuştu.

GAZİANTEP'İN LİMANI OLACAK

Amanos Tüneli'nin gerçekten çılgın bir proje olduğunu, bu projeyle bir nevi Gaziantep'in limana kavuşacağını dile getiren Tanrıöver, "Siyasi gelişmelerden dolayı Akdeniz'deki limanlarda Tunus, Libya, Suriye sıkıntı var. Kulis turistini Gaziantep'e getirmeliyiz. İskenderun limanına gelen kulist turisti Gaziantep'e getirebilmemiz lazım. Bu tüneller vasıtasıyla bunu başarabiliriz. Gaziantep'in limanı olacak" dedi.Gaziantep'te son 10 yılda turizm gelirlerinde yüzde 500 artış olduğunu dile getiren Tanrıöver, "Gaziantep GAP turlarının başladığı yer. Biz artık burayı bir tasarım, inovasyon merkezi yapmalıyız. Örneğin gemiyle İskenderun limanına gelecek turistleri Gaziantep'e getirerek buraya özgü tiyatro oyunu sergileyebiliriz, Çeled Uşagları izlettirebiliriz. Gaziantep'te şehir tiyatrolarını yeniden kurmak lazım. Bunun için altyapımız var" dedi.

HOLLYWOOD'UN YENİ GÖZDESİ ANADOLU

 

Hollywood yeni gözdesinin Anadolu coğafyası olacağını, bu bölge hariç her yeri işlediklerini dile getiren Tanrıöver, "En son Balkanlara geldiler. Hollywood yeni gözdesi Güneydoğu, Güneydoğu'da da Gaziantep olabilir. Yesemek, başlı başına bir şey. Batılıların çok ilgisini çekiyor. Tek çıkışımız tasarım ve inovasyon" dedi.

OĞUZELİ UNESCO'YA GİRMELİ

 Oğuzeli'nin turizm alanında müthiş olduğunu dile getiren Tanrıöver, "Oğuzeli Unesco Somutu Olmayan Kültür Mirası listesine girmeli. Oğuzeli'nde kırsal peyzaj alanları var. Örneğin üzüm bağlarınde, şire, sucuk yapılıyor. İtalya'daki bağ bozulması gibi. Oğuzeli'nde de böyle bir kapasite var. Zeugma, Yesemek, Unesco Dünya Kültür Mirası Geçici listesinde. Bunlardan birinin de asıl listeye girmesi gerek" dedi. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.