1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Hiç mi Allah'tan korkmuyorlar"
"Hiç mi Allah'tan korkmuyorlar"

"Hiç mi Allah'tan korkmuyorlar"

* Uyuştucu kullanım yaşı 8-9'a kadar düştü

A+A-

* Gastronomi ödülü bize faydalı mı oldu zararlı mı oldu ?

*  Vatandaşın aklıyla oynamaktan vazgeçin

* Vatandaş ne yiyeceğini bıraktı, nasıl yiyeceğine şaşırdı

* Özdağ'a hakkımız haram olsun 

"Hiç mi Allah'tan korkmuyorlar"

MHP İl Başkanı Yrd. Dç. Dr. A. Muhittin Taşdoğan, düzenlediği basın toplantısında yine kentin önemli sorunlarını gündeme getirdi. Taşdoğan, Gaziantep'teki fiyat başıboşluğuna ve yiyecek sektöründeki keyfi zamları dikkat çekerek  "Gastronomi ödülünden önce kilosu 45-50 TL arasında seyreden baklavamız olmuş 70-90 TL. Lahmacunun tanesi 4 TL, nohut dürümü 4 - 4,5 TL arasında satılıyor. Hayırdır ne oluyoruz. Gaziantep’in başına devlet kuşu kondu da bizim mi haberimiz yok? Kim denetliyor bu rakamlar nasıl ortaya çıkıyor? Boğazda balık ile Gaziantep'te kebap aynı fiyata, hiç mi Allah'tan korkulmuyor?" dedi.Kullanım yaşının 8-9'a kadar düştüğü uyuşturucunun artık internet üzerinden satışının yapıldığı yönünde duyumlar aldıklarını belirten Taşdoğan,yetkilileri bu konuda tedbir almaya davet etti. 

*Taşdoğan, Meral Akşener'le birlikte kuracakları partinin çalışmaları için Gaziantep'te toplantı düzenleyen Gaziantep bağımsız milletvekili Ümit Özdağ'la ilgili de, "MHP'lilerin oyuyla milletvekili olmuştur. Milletvekilliğinde de hak ve hukuk gözetiyorsa ayrılması gerekiyor. Zira biz hakkımızı haram ediyoruz" dedi. 

HERKESİN TEDBİR ALMASI GEREKİR

2017-2018 yılı eğitim-öğretim döneminin başlayacağını, şehir olarak hatta ülke olarak hepimizin tedbirler alması gereken bazı konular olduğunu belirten Taşdoğan, "Bunların en başında kullanım yaşının 8-9’a kadar düştüğü uyuşturucu bulunmaktadır.  Emniyet güçlerimizin bu konudaki hassasiyetinden oldukça memnunuz. Okulların açılmasıyla birlikte çeşitli önlemler alacaklarını da temenni ediyoruz. Fakat en önemli husus internet üzerinden yapılmaya başlanan uyuşturucu ticaretine engel olmaya çalışmaktır. İnternetin yaygınlaştığı bir ortamda uyuşturucunun internet üzerinden satışının yapıldığı bile aldığımız duyumlar arasındadır. Okul önlerinde alınacak tedbirlerin yanı sıra, sosyal ortamda da bu illeti evlatlarımıza bulaştırmaya çalışan kalleşlere gerekli dersler verilmelidir. Bu illetle mücadelede gereken işbirliği sağlayamaya hazırız" dedi.

SERVİSLERE DİKKAT ÇEKTİ

Servislere de dikkat çeken Taşdoğan, "Servis işletmesi yapan kişilerin ve araçlarının belirlenen bazı kriterlere uygun olması gerekmektedir. Özellikle bu konuda yapılan çalışmalara uyulması ve gerekli mercilerin bu denetimleri sıklıkla yapması gerekmektedir. Ayrıca taşıma işini yapacak olan servis şoförü kardeşlerimizin de bu konularda hassas davranmaları, ayrıca bazı durumlarda psikolojik destek alması gerekmektedir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı okullara taşıyan okul servis aracı şoförlerinde trafik kültürü oluşturmak ve güvenli sürücülük farkındalığının artırılması için de bu çalışmaların yapılması kesinlikle şarttır" dedi.

ÖDÜL FAYDALI MI OLDU ?

Gaziantep’te özellikle gıda sektöründeki pahalılığa dikkat çeken Taşdoğan şunları söyledi: "Gastronomi ödülü bize faydalı mı oldu zararlı mı oldu anlayamadık. Gastronomi ödülünden önce kilosu 45-50 TL arasında seyreden baklavamız olmuş 70-90 TL. Eskiden bir restaurantta oturup 4 kişi yemek yediğiniz de verdiğiniz hesap 100 TL’yi geçmezken şimdi aynı restauranttan 200 TL’den aşağıya kalkamıyorsunuz. Lahmacunun tanesi 4 TL olmuş, şehrimizde tüketimi çok fazla olan nohut dürümü 4 - 4,5 TL arasında satılıyor. Hayırdır ne oluyoruz. Gaziantep’in başına devlet kuşu kondu da bizim mi haberimiz yok? Hayırdır ne oluyoruz. Gaziantep’in başına devlet kuşu kondu da bizim mi haberimiz yok? Bu fiyatlar neye göre tesbit ediliyor. Kim denetliyor bu rakamlar nasıl ortaya çıkıyor. Boğazda balık ile Gazişehirde kebap aynı fiyata hiç mi Allah tan korkulmuyor? Yetkilileri bir an önce rakibimiz gibi siyaset yapmayı bırakıp işlerini yapmaya davet ediyoruz. Yok yapamıyorlarsa, pahalılıkla   yoksullukla ve yolsuzlukla mücadele edecek program MHP'dedir. İlk seçimde milletimizden bizi oylarıyla görevlendirmesini istiyoruz ve nasıl yapacağımızı göstereceğiz." 

HİZMETLERİ GÖREMİYORUZ AMA…

Belediye başkanlarının ödül almasını da değerlendiren Taşdoğan, "Başkanlarımızın da maşallahı var. Baksanıza her gittikleri yerden, ne hikmetse, biz göremiyoruz bu hizmetleri ama ödüllerle dönüyorlar. Lütfen vatandaşın aklıyla oynamaktan vazgeçin. Vatandaş ne yiyeceğini bıraktı, nasıl yiyeceğine şaşırdı. Gaziantep bugün Türkiye’nin en pahalı illeri arasında en üst sıralarda. Belediye başkanlarınızı ödüllendirirken, vatandaşa sorun, ödül verdiğiniz alanda gerçekten ne yaptığını. Körler sağırlar birbirini ağırlar hesabı ödül dağıtmayın hak edene hakettiğini verin. Hani bu belediyelerimiz yüksek yüksek binalar dikiyordu. Bu dikilen binalar arttıkça her ne hikmetse düşmesi gereken kiralarda yükseliyor. Anlam veremedik. Bu konuya biran önce çözüm bulunmalı gerekli adımlar atılmalıdır. Hayat pahası bu kadar yüksekten gitmeye devam ederse yakında ne esnaf kalır ne de vatandaş yiyecek ekmek bulabilir" dedi.

SAĞLIK MODELİ DUVARA TOSLADI

Kamu hastaneler birliğinin son KHK ile kapatılmasına ve sağlık hizmetlerinin yeniden Sağlık Müdürlüğü bünyesinde toplanmasına karar verildiğini hatırlatan Taşdoğan, "Duvara toslayan bu sağlık modellerinde ki dönüşümün revizyonu, düzenlenmesi ve kaliteli bir şekilde çalışabilmesi için adil, liyakatlı ve tecrübeli kadrolar lazımdır.Bu kadrolar fazlasıyla MHP de vardır. Tavsiyemiz ülkücü kadrolar iş başına gelene kadar enkaz haline getirdikleri sağlık sektörününde ki bu enkazı harabeye çevirmemeleridir. 2019 da Ülkücü Cumhurbaşkanı seçecek kadromuz Dr.Devlet Bahçeli nin liderliğinde hazırdır.Sadece milletimizin oy desteği kalmıştır. İlk seçimde bize bu yetkiyi vereceğine şüphemiz yoktur" şeklinde konuştu.

HAKKIMIZI HARAM EDİYORUZ

MHP İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, Meral Akşener'le birlikte kuracakları partinin çalışmaları için Gaziantep'te toplantı düzenleyen Gaziantep bağımsız milletvekili Ümit Özdağ ile ilgili soruları yanıtladı. Taşdoğan, "Kendisi partimizden ihraç edilmiştir, nerede ne toplantı yaptığı bizi ilgilendirmemektedir. Ama hak ve hukuk üzerine söylenecek bir söz var ise MHP'lilerin oyuyla milletvekili olmuştur. Milletvekilliğindede hak ve hukuk gözetiyorsa ayrılması gerekiyor. Zira biz hakkımızı haram ediyoruz" dedi. Meral Akşener'in kuracağı partiyle ilgili konuşmanın zaman kaybı olacağını belirten Taşdoğan, "Tabelası dahi olmayan, adı dahi olmayan tabela partisi olacak bir oluşumu değerlendirmek. iktidara yürüyen bir parti için zaman kaybıdır. Anketler yapılıyor. Anketi kimin yaptığı önemli. MHP il binasında anket yaparsanız MHP,  Ak Parti'de binasında yaparsanız  AKP, CHP binasında yaparsanız CHP birinci parti çıkar. Aç tavuk kendini buğday ambarında görürmüş" dedi. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.