1. YAZARLAR

  2. Ebru Kont

  3. HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ “DOSTLUĞUMUZ HANGİ GRUP” DİYE..
Ebru Kont

Ebru Kont

Yazarın Tüm Yazıları >

HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ “DOSTLUĞUMUZ HANGİ GRUP” DİYE..

A+A-

Hayatımızda önemli bir yere sahiptir dostluklar. Dostlarımızın olduğunu bilmek bize mutluluk verir. Dostlarımızla zaman geçirmek ve onlarla bir şeyler paylaşmak bizleri rahatlatır. Dostlarımızla paylaştığımız değiştiği gibi değişik dostluklarda vardır.

Yüz yüze dostluklar vardır;
Güneşle ayçiçeğinin dostluğu, böyle bir dostluktur mesela. Ayçiçeği sabahtan akşama kadar hiç ayıramaz yüzünü güneşten... Hep dostunla olmak istersin. Dostunu göremeyince üzülür merak edersin.

 Uzak dostluklar vardır;

Denizlerin ortasındaki bir adayla, dağların arasındaki bir göl, birbirlerinin uzak dostlarıdır. Dostluklarını gündüz kuşlarla, gece yıldızlarla iletirler birbirlerine... Uzakta olsa, birlikte olamasalarda dostturlar ve birbirlerinden haber almak dostları sevindirir.

 Sessiz dostluklar vardır;

Dilsiz bir adamla, duymayan bir başka adamın elleri arasında sessiz bir dostluk oluşur. Her şeyden konuşur sessizce bu eller...

 Zorunlu dostluklar vardır;

Pazar ile Pazartesinin dostluğu gibi. Pazar ağır bir gündür, Pazartesi hızlı bir gün... Ayak uyduramazlar birbirlerine. Ama dost olmak, yan yana durmak zorundadırlar... Zorunlu dostluklar sıkıntı verir insana, beraberken zaman geçmek bilmez. İçten içe sizi bir araya getiren zorunluluğa kızarsınız.

Uzun dostluklar vardır;

İkindi güneşinin altında uzayan gölgeler birbirlerine kavuşurlar ve uzun boylu bir dostluk oluşur aralarında... Zamanla daha da derinleşen ve bütünleşen dostluklardır. Uzun dostluklar birbirlerinden güç alırlar.

Günün birinde ölen dostluklar vardır;

Bir bahçe içindeki ahşap ev ile yanı başında duran ceviz ağacının dostluğu gibi... Bir gün kocaman elli adamlar ve kocaman gövdeli makineler o bahçeye girip de, bir süre sonra evin ve ceviz ağacının yerinde asık suratlı binalar yükseldiği zaman ölen dostluklar...

 Vakitsiz dostluklar vardır;

Bir peçete, bir kâğıt mendil vakitsizce dostu oluverir gözlerimizin...
Ya da ayrılırken verilen bir dal karanfil ellerimize o anda gelen dostluktur...

 Bakımsız dostluklar vardır bir de...
Zaten var, zaten dostuz deyip yıllarca bir telefonun, bir kaç cümlelik mektubun bile çok görüldüğü dostluklar... 

HİÇ BİR DOSTLUĞUN BAKIMSIZ KALMAMASI DİLEĞİYLE.. HEPİNİZE MUTLU BİR HAFTA DİLİYORUM..

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.