1. YAZARLAR

  2. Ebru Kont

  3. HERKESE HERŞEYE İNAT BARIŞ OLSUN...
Ebru Kont

Ebru Kont

Yazarın Tüm Yazıları >

HERKESE HERŞEYE İNAT BARIŞ OLSUN...

A+A-

Son zamanlarda ülkedeki herkes barışın gelmesi için mücadele ederken, CHP ve MHP sanki barışın gelmemesini istiyormuş gibi bir algı oluşuyor..Hatta bu algı, neredeyse ülkede iç savaş çıkaracak beyanatlarmış gibi değerlendiriliyor. Şu bir gerçek ki, dört aydır ülkede hiçbir asker şehit olmadı, hiçbir ailenin evine ateş düşmedi. Çocuğu askerde olan her anne artik gönül rahatlığıyla olmasa da, tedirginliğini üzerinden atarak geceleri başını yastığına koyduğu gibi uyuyabiliyor.. Bundan dolayı CHP ve MHP rahatsız olmamalı. Ateş hep düştüğü yeri yaktı, bugüne kadar da hep gariban annelerin babaların yüreği yandı.  

MHP lideri Devlet Bahçeli Bursa'daki mitinginde toplanan kalabalığın "vur de vuralım, öl de ölelim " sloganından sonra "bunun da zamanı gelecek" demişti. Ama Devlet Bahçeli'nin unuttuğu bir şey vardı ki, her şeye rağmen Türkiye de ki insanlar ve halk artık barış istemektedirler. Yapılan kamuoyu araştırmalarına göre Türkiye de barışı isteyen %75 gibi yüksek bir rakam var bu oran Güneydoğuda %90 civarındadır.Tarih zamanla bu insanların barış karşısındaki acizliğini hep yazacak ve her zaman olduğu gibi hep iyiler kazanacaktır.  

Batman Cumhuriyet meydanın da Atatürk heykelinin bulunduğu duvarda yıllarca yazılı olan  NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE yazısı valilik veya Batman Belediyesi tarafından kaldırıldı. Batman Valiliği de Batman Belediyesi de bu yazıyı biz kaldırdık deme cesaretini gösteremedi. Topu birbirleri ne attılar, Ne Mutlu Türk'üm diye ne yazısının yerine daha barışçıl YURTTA SULH, CİHANDA SULH yazısını koydular bu bile polemik konusu oldu. Kendini bilmez bazı köşe yazarları burada isimlerini veremiyeceğim ama herkesin bildiği bu insanlar hemen başladı barışı sabote etmeye. Efendim ülke elden gidiyor, Atatürk ün yazısı kaldırıldı diye sanki onun yerine asılan Yurtta Sulh Cihanda Sulh yazısının Abdullah Öcalan ın lafıymış gibi lanse etmeye başladılar. YURTTA SULH CİHANDA SULH ulu önder Atatürk'ün vecizesi olduğunu unutmuş gibi...

 Diyarbakır Dicle üniversitesinde son birkaç gündür barış sürecini baltalamaya çalışan bilinçlendirilmiş bir guruba inat,CHP ve MHP'ye  inat, bazı kendini bilmez köşe yazarlarına inat, ülkeme Türkiye'ye barış gelecek ve kaybeden onlar olacak, kazanan hep Türkiye halkı olacaktır. Varmı efendim buna itirazı olan..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.