1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. HERKES ŞAPKASINI ÖNÜNE KOYDU
HERKES ŞAPKASINI ÖNÜNE KOYDU

HERKES ŞAPKASINI ÖNÜNE KOYDU

İş dünyası ekonomik istikrar için siyasi istikrarın sağlanması ve belirsizliğin ortadan kalkması için hükümetin bir an önce kurulmasını istiyor....

A+A-

İş dünyası ekonomik istikrar için siyasi istikrarın sağlanması ve belirsizliğin ortadan kalkması için hükümetin bir an önce kurulmasını istiyor. Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, belirsizliğin Türkiye'ye zarardan başka bir şey getirmeyeceğini söyledi. Konukoğlu, "Yoksa ekonomi çöker" derken, Köksan A.Ş. Genel Müdürü Murat Kökoğlu, "Hükümetsizlik piyasalara çok büyük zarar verir" dedi. İşadamı Osman Demirci, "Bu seçimin tek kazananı yok. Bir tek HDP kazanmadı Türkiye kazandı" dedi. Aykut Erkent, "Boşluk verilmemesi gerekiyor" derken Reşit Durak, "İstikrarsızlık sektörümüzü tamamen bitirir" dedi. DA-YE Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Argıllı ise, "Belirsizlik ülkeye ve sanayiye çok sıkıntılar doğurur.

KONUKOĞLU: SAĞ PARTİLER OLABİLİR

Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, hükümetin bir an önce kurulması gerektiğini, belirsizliğin Türkiye'ye zarardan başka bir şey getirmeyeceğini söyledi ve "Yoksa ekonomi çöker" dedi.

Türkiye'nin hükümetsiz kalmayacağını, Cumhurbaşkanının birine görev vereceğini belirten Konukoğlu, "Kimle koalisyon olacaksa Sayın Cumhurbaşkanı birine görev verecektir. Bu görevde yerine getirilmelidir. Hangi partiyle koalisyon kurulacağını yukarı bilir. Tabi sağ partiler olabilir, ama öbür partilerden de belki olur" dedi. 

HERKES ŞAPKASINI ÖNÜNE KOYDU

'Belirsizlik Türkiye'ye zarardan başka bir şey getirmez' diyen Konukoğlu, "Yoksa ekonomi çöker. Türkiye, tam yavaş yavaş tüm dünyaya kendini tanıtmaya başlamışken bir tokat yemesi doğru olmaz. Uzadığı zaman ekonomi çözer. Bakın Yunanistan'ın haline. Yunanistan 2000'li yıllarda Türkiye'nin önündeydi şu anda bizden geride kaldı. Onun için bir an önce ne olacaksa olsun" diye konuştu.

Halkın mesajını verdiğini dile getiren Konukoğlu, "Halk sandıkta herkese bir çeki düzen ver dedi. Dedi ki herkes kendine gelsin şapkasını önüne koysun düşünsün. Şu anda herkes şapkasını önüne koydu düşünüyor. Bu düşünceden iyi bir şey çıkacağına inanıyorum. Herkes zaten belirli sayıda reyini aldı. İnşallah memlekete iyi olur" şeklinde konuştu.

KÖKOĞLU:ERKEN SEÇİM TÜRKİYE İÇİN RİSKTİR

Köksan A.Ş. Genel Müdürü Murat Kökoğlu, seçimlerin bittiğini, seçmenin partilere koalisyon yetkisi verdiğini söyledi. Koalisyonun bir an önce kurulması gerektiğini belirten Kökoğlu, "İş dünyası da bunu bekliyor. Daha fazla hükümetsiz bir ortamın olmaması gerekir" dedi.

Ak Parti MHP koalisyonunun kendilerine daha mantıklı geldiğini söyleyen Kökoğlu, "Çünkü tabanlar birbirine çok yakın. Şu anda azınlık hükümeti  veya hükümetsizlik piyasalara çok büyük zarar verir. Gaziantep ekonomisi de bundan etkileniyor. Hükümetin kurulup politikaların belirlenip yapısal reformların yapılması gerekiyor. Türkiye artık geleceğe bakmalı. Erken seçim Türkiye için risktir" diye konuştu.

DEMİRCİ:BU SEÇİMDE SADECE HDP KAZANMADI

HDP Gaziantep Milletvekili Adayı İşadamı Osman Demirci, bu seçimde Türkiye'nin kazandığını, halkların kazandığını söyledi. Demirci, "Bu seçimin tek kazananı yok. Bir tek HDP kazanmadı  Gaziantep kazandı, tüm Türkiye kazandı" dedi.

Halkın mesajını verdiğini ve uzlaşın, birlikte çalışın, ben size hakemlik edeceğim dediğini belirten Demirci, "Halkımız, uzlaşı kültürünü, beraber yaşama kültürünü biz yaşıyoruz aşağıda sorun yok, sizde de sorun olmasın dedi. Halk gözlemleyecek. Artık bence herkes birkaç adım geriye atacak. Mecburlar. Atmayana halk büyük tepki gösterir. Kim olursa olsun bir sonraki seçimde halkın duyarlılığını anlamıyorsa Anap gibi erir giderler. Uzlaşı kültürünü kabul etmeyen bütün partiler bir sonraki seçimlerde erirler" diye konuştu.

ERKENT:BOŞLUK VERİLMEMELİ

Balat Mensucat Yönetim Kurulu Üyesi Aykut Erkent, bir an önce hükümetin kurulması gerektiğini belirterek, "Halkın iradesi karşısında gösterdiği şekilde koalisyon kurulması gerekiyor. Boşluk verilmemesi gerekiyor. Bende Ak Parti MHP tabanlarının birbirine yakın olduğundan ortaklık yapılmasını daha doğru buluyorum" dedi.

DURAK:GÖNLÜMÜZDEN GEÇEN AKP-MHP KOALİSYONU

Trikotajcılar Odası Başkanı Reşit Durak, esnafın ve tüm ülkenin beklentisinin bir an önce bir hükümetin kurulması olduğunu belirtti. Durak, "İstikrarsızlık bizim sektörü iyice bitirir. Zaten esnaf sıkıntıda. Büyüklerin biraraya gelerek ülkenin geleceği açısından birleşmeleri güzel bir oluşum kurmalarını istiyoruz. Bizim gönlümüzden geçen AKP-MHP koalisyonu" dedi. 

ARGILLI:BELİRSİZLİK BÜYÜK SIKINTI YARATIR

DA-YE Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Argıllı, bir an önce hükümetin kurulması gerektiğini belirtirken, "Belirsizlik ülkeye ve sanayiye çok sıkıntılar doğurur. Hükümetin kurulması lazım. Belirsizlik bir sektörü değil Türkiye'deki bütün ekonomiyi etkiler. Dolar Euro yükselişte. Gerçi harareti biraz düştü ama yine de belirsizlik gitmeli" dedi. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.