1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. HEP DESTEK TAM DESTEK
HEP DESTEK TAM DESTEK

HEP DESTEK TAM DESTEK

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör örgütü İŞİD'in sınırlarımızdan temizlenmesi için başlatılan Fırat Kalkanı harekâtına siyaset, iş dünyası, STK'lar ve esnaftan tam destek geldi.

A+A-

 

Koçer:Türkiye meşru müdafa hakkını kullanıyor

Erdoğan: DAEŞ'e karşı bizi suçlayanlar şimdi sahiplenmeye başladılar

Gökdağ: Ülkemizin güvenliğini sağlayacak herşey yapılmalı 

Ekici: Ulusumuzu, ülkemizi, toprağımızı savunacağız

Kılıç: Türkiye'nin var olma yok olma mücadelesi

Bartık: Operasyonlar devam etmeli

Çıkmaz: Dimdik durmak milli görevimiz

Tiryakioğlu: İmkanlarımızı seferber etmeye hazırız

Girişken: İç operasyonlarla desteklenmeli

Küsbeoğlu, Refaha kavuşacağımıza inanıyorum

Özyurt: Sınırımıza huzur gelecek

Uğur: Tamamıyla DAEŞ'e yapıldı

NELER SÖYLEDİLER?

ERDOĞAN: DÜŞMAN BİR

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Cerablus'ta 90'a yakın mevzinin imha edildiğini söyledi. Erdoğan, "Silahlı kuvvetlerimiz Karkamış'ın karşısındaki Cerablus beldesine girdi. Hava harekatı var. Stratejik 90'a yakın mevzi imha edilmiş durumda. Özgür Suriye ordusuyla, koalisyon güçleriyle birlikte yürütülüyor. İlk etapta 20 tank girdi. Stratejik mevziler ele geçirildi. Bizim yaptığımız operasyonlar DAEŞ'e karşı. Ancak tepkiler PYD'den, PKK'dan geliyor, Fetö'nün gruplarından karalama bilgileri geliyor. Bugüne kadar DAEŞ'e karşı bizi suçlayanlar şimdi sahiplenmeye başladılar. Ortaya çıkan şu. Demekki düşman bir. Hepsi aynı kesim. 15 Temmuz'da Gaziantep'te 54 kişiyi katledenler kimse bunları savunanlar aynı kişiler" dedi.

ÜNİFORMALI ANARŞİST KALMADI

Tarihin tekerrür ettiğini de söyleyen Erdoğan, "500 yıl önce 24 Ağustos 1516 yılında Yavuz Sultan Selim Mercidabık seferine çıkıyor. Ve şu anki alanlarda savaşıyor. O gün aynı Türk ordusu, aynı bölgede, aynı nedenlerle, sebeplerle oradaydı. Tarih tekerrür ediyor. Hedef kısa sürede bitirmek. Silahlı kuvvetlerimiz başarılı. Bugüne kadar Fetö'cüler gidip dağları bombalayıp geliyordu. Bomba tuzaklı yere 60 askeri sürüp şehit ettiler. Artık üniformalı anarşist kalmadı" dedi.

KOÇER: MEŞRU MÜDAFA HAKKINI KULLANIYORUZ

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Türkiye'nin meşru müdafa hakkını kullandığını belirterek, "Allah ordumuzu muzaffer eylesin" dedi. Sınırdan ülkemize atılan bombaların bir süredir devam ettiğini, ayrıca sınırımıza çok yakın olan Cerablus'a IŞİD'in yerleşmiş olması ve kırmızı çizgimiz olmasına rağmen Fırat'ın batısına YPG'nin geçmiş olması nedeniyle bu operasyonun gerçekleştiğini belirten Koçer, "Silahlı kuvvetlerimize üstün başarılar diliyoruz, Cenab-ı Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Bölgede istikrarı, güvenliği sağlamak zorundayız. Gaziantep'in sınır güvenliğinin sağlanması amacıyla da operasyonlar devam ediyor. Türkiye bölgede güçlü şekilde oyun kurucu ve kendisine yönelen bu sıkıntıların defedilmesi içinde bir operasyon gerçekleştiriyor. Milletçe ordumuzu askerimizi destekliyoruz" diye konuştu.

EKİCİ: TOPRAĞIMIZI SAVUNACAĞIZ

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, "Ülkemizin toprak bütünlüğüne karşı yapılan hadiseye karşı tabiki savunma refleksimizi kullanacağız" dedi. Operasyonları desteklediklerini belirten Ekici, "Suriye'nin toprak bütünlüğü bizim ülkemizin toprak bütünlüğü kadar önemlidir. 5 yıldır söyledik, Suriye'nin iç işlerine karışmak bizi son derece rahatsız eder, bir müddet sonra bize döner diye hep uyarılarda bulunduk. Maalesef üzülerek görüyoruzki bu durum bu safhaya geldi. Savaşın her türlüsüne karşıyız ama olay ülke, toprak bütünlüğüne döndüğü zaman ulusumuzu, ülkemizi, toprağımızı savunacağız" diye konuştu.

GÖKDAĞ: GÜVENLİĞİMİZİ GÖZARDI EDECEK DEĞİLİZ

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, ülkemizin güvenliğini sağlayacak ne varsa yapılması gerektiğini söyledi. Gökdağ, "Yurtta barış dünyada barıştan hareketle başka bir ülkenin topraklarına müdahaleyi çok doğru bulmuyoruz. Genel Bakışımız bu, ancak bizim kendi ülkemizin güvenliği söz konusu olunca her şey uluslararası hukuk çerçevesnide yapılır yapılmalı. Karkamış'a düşen 9 tane roketten bahsediliyor. Böyle bir tehdit varken kendi güvenliğimizi gözardı edecek değiliz. Ülkemizin güvenliğini sağlayacak herşey yapılmalı" dedi.

KILIÇ: GİTTİĞİ YERE KADAR GİDİLMESİ LAZIM

Oğuzeli Belediye Başkanı Sait Kılıç, operasyonları desteklediklerini belirterek, "Türkiye'nin var olma yok olma mücadelesi"dedi. Emperyal ülkelerin yandaşı olan kim varsa o sınır boyundan nereye kadarsa temizlenmesi lazım' diyen Kılıç şunları söyledi:"Toprak bütünlüğünü ve egemenliğimizi tehdit eden bir yapı oluşuyor. Buna devletimizin izin vermesi mümkün değil. Bu harekatı destekliyoruz. Ordumuza başarılar diliyoruz. Gittiği yere kadar gidebilmesi lazım. IŞİD'da olsa, PYD'de olsa, bir başka yapıda olsa, yok edilmesi lazım. Türkiye'yi tehdit eden unsurlar temizlenene kadar üzerine gidilmesi lazım. Bizi kimsenin ne kökeni, ne dini, ne mezhebi, ne felsefesi ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren Türkiye Cumpuriyeti'nin toprak bütünlüğü egemenliği. Buna saygı duymayan tüm yapılara karşıyız." 

UĞUR: BAŞARILI ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Halil Uğur, Karkamış'a yapılan roketli saldırıların olduğunu, buna istinaden sınırın ihlaline yönelik can mal güvenliğinden dolayı yapılmış bir operasyon olduğunu söyledi. Uğur, "Operasyon tamamen DAEŞ'e karşı yapılmış bir operasyon. Yapmış oldukları hamleden sonra misliyle karşılık verildi,  operasyonu başarılı bir şekilde devam ediyor. Allah ordumuzu muzaffer etsin" dedi.

BARTIK: OPERASYONLAR DEVAM ETMELİ

Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık,  Türkiye’nin sınır güvenliği için Carablus’a düzenlenen operasyonu desteklediklerini ve devam etmesi gerektiğini söyledi. Bartık, Türk Silahlı Kuvvetlerinin önderliğinde sürdürülen “Fırat Kalkanı Harekatı”nın bölgenin terör örgütlerinden temizlenmesi açısından son derece önemli olduğunu söyledi. Karkamış ilçesinde sabaha karşı başlatılan operasyonun ülke bütünlüğü açısından da önemli olduğuna dikkati çeken Bartık, şöyle devam etti:“Hükümetin aldığı bu kararı yerinde buluyorum. Türkiye Cumhuriyetini hedef alan saldırılar karşısında sessiz kalınamazdı. Ülkemizin terör örgütlerinden temizlenmesi için bu operasyonların devam etmesi gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle TSK’nın başlattığı operasyonun bir başlangıç olduğunu düşünüyorum” 

ÇIKMAZ: DİMDİK DURMAK MİLLİ GÖREVİMİZ

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, Türkiye’nin vatan bütünlüğüne yönelik her türlü girişimin, terörün ve teröristin karşısında dimdik durmanın milli görevimiz olduğunu söyledi. Çıkmaz, "Fırat Kalkanı harekâtına katılan ordumuzun sınır güvenliğimizi arttıracağına inanıyoruz” dedi.  Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör örgütü İŞİD in sınırlarımızdan temizlenmesi için başlatılan Fırat Kalkanı harekâtının önemli bir karar olduğunu açıklayan Çıkmaz, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne kasteden her türlü oluşumun ve terör gruplarının bertaraf edilmesi gerektiği, bunun için milletçe TBMM’nin, hükümetin,  Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Mensuplarının yanında yer alacaklarını ifade etti. 

TİRYAKİOĞLU: İMKANLARIMIZI SEFERBER ETMEYE HAZIRIZ

 Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinde terör örgütü DAEŞ’i temizlemek amacıyla başlattığı askeri harekâtı desteklediklerini, bu yolda tüm imkânlarını seferber etmeye de her zaman hazır olduklarını ifade etti. GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, TSK önderliğinde sürdürülen Fırat Kalkanı harekâtının bölgenin terör örgütlerinden temizlenmesi ve Ortadoğu Coğrafyasında barışın yeniden tesis edilmesi adına büyük önem arz ettiğini söyledi. Tiryakioğlu, “Ülkemizin ulusal güvenliğinin korunması ve dünyanın terör belasından arındırılması için Suriye topraklarında yuvalanan tüm terör örgütlerinin tek tek temizlenmesi gerekiyor. Bu bağlamda TSK’nın Cerablus’a yönelik başlattığı temizlik harekâtı bu sürecin en önemli ayağını oluşturmaktadır” diye konuştu.

ÖZYURT: SINIRIMIZA HUZUR GELECEK

 Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt gerçekleştirilmekte olan operasyonu sonuna kadar desteklediklerini ifade ederek, "Fırat Kalkanı Harekâtı sınırımıza huzur getirecektir" dedi.

Özyurt Ortadoğu’da büyük ve güçlü bir Türkiye’nin birçok gücü tedirgin ettiğini bunu önlemek için terör yoluyla gelişmelerin önlenmeye çalışıldığını ifade ederek Gaziantep’te DAEŞ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen ve 29’u çocuk olmak üzere 54 vatandaşın şehit olduğu saldırının Türkiye’nin vatan topraklarına ve huzuruna yönelik yapılan bir saldırı olduğuna dikkat çekti. 

GİRİŞKEN:İÇ OPERASYONLARLA DESTEKLENMELİ

Mimarlar Odası Gaziantep Şube Başkanı Özgür Girişken, operasyonların iç operasyonla da desteklenmesi gerektiğini söyledi. Girişken, "Normalda savaş karşıtıyız, militarist hareketlere karşıyız ancak olay öyle bir noktaya geldiki operasyon kaçınılmaz hale geldi. O nedenle operasyonu destekliyoruz. Terör yapılanmalarının bu şekilde durdurulacağı ve rahat edebileceğimize inanıyoruz. Bunun iç operasyonlarla da desteklenmesi gerekiyor" dedi.

KÜSBEOĞLU:ESNAFIMIZ DA TEDİRGİN

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, sınırımızı korumak zorunda olduğumuzu belirterek ordumuza başarı diledi. Küsbeoğlu, "Gereken neyse ordumuz devletimiz yapıyor. Türk ordusuna başarılar diliyoruz. Aldığımız haberlerden başarılı vaziyette devam ediyor. Kırmızı çizgimizi korumak bize düşer, başka ülkelere değil. Oyuna gelmeden kendi sınırımızı korumak zorundayız. Terör belasının bir an önce temizlenmesini istiyoruz. Herkes gibi esnafımız da tedirgin. Temennimiz terörün bitmesi. Ordumuzun bu güne kadar olduğu gibi bu operasyonda da başarılı olacağına inanıyoruz. Halkımızla, esnafımızla devletimizin, ordumuzun yanındayız. İnşallah aydınlık olacaktır, refaha kavuşacağımıza inanıyoruz" dedi. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.