1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hedefi şampiyonluk
Hedefi şampiyonluk

Hedefi şampiyonluk

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, mavi-beyazlı yeni yönetime yemek verirken Gaziantepspor gibi olmayacaklarını belirterek “ Biz bu yarışı...

A+A-

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, mavi-beyazlı yeni yönetime yemek verirken Gaziantepspor gibi olmayacaklarını belirterek “ Biz bu yarışı birinci olarak tamamlamak istiyoruz”diyerek hedefi şampiyonluk olarak gösterdi.

Fatma Şahin, Gaziantepspor’da bir türlü böyle bir toplantı ve buluşma gerçekleştiremediklerini ifade ederek, şunları söyledi: “Biz Gaziantepspor’da bu güzelliği bu kaliteyi oluşturamadık. Şehirle takım arasında hep bir kopukluk oldu. Şu güzelliği, şu kaliteyi tutturamadık. Ara sıra yaptığımız müdahaleler rağmen olmadı. Düğme baştan düzgün düğmelenmediği için tutmadı. Şimdi biz bu oluşumu sağlarken, düğmeyi baştan düzgün düğmeleyelim dedik" ifadesini kullandı. 

İDDİALI ŞEKİLDE YOLA DEVAM

Gaziantepspor’daki gibi olmayacaklarını söyleyen Şahin, "Listeye bakan herkes, buradaki iddiamızı, vizyonumuzu ve stratejimizi çok net görecektir. Zamanınızı ve gayretinizi bize ayırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bizlerde bütün gücümüzle, Büyükşehir Belediyesi olarak bu takımın iddialı bir şekilde yoluna devam etmesini sağlayacağız. Ama rekabet kolay değil. Yeni döneme baktığımızda, rakiplerimizde kendi içlerinde bu iddiayla yola çıkacak. Biz bu yarışı birinci olarak tamamlamak istiyoruz. Bu işin idari ve teknik boyutu çok önemli. İyi bir başkan, iyi bir teknik adam ve iyi bir idari yapı başarıyı getiren unsurlardır. Biz iyi bir strateji izlemek istiyoruz" diye konuştu. 

EN ÜST SEVİYEYE ULAŞMALIYIZ

Sporun evrensel bir dil olduğunu vurgulayan Şahin, “Evrensel değerlere baktığımız zaman, dünyanın konuştuğu dile baktığımız zaman toplumu birleştiren, bir arada tutan en önemli alanlardan biri de spordur. O bakımdan Gaziantep’in kalkınmasında bu hedefe giderken, eğer sporu bunun dışında bırakırsak; sporu da at başı koymazsak, bir şeyler eksik, yalnız ve zayıf kalabilir. Ne kadar büyük bir fedakârlık yaptığınızın farkındayım. Bu şehrin ulaşım, trafik, yeşil alan ve konut ihtiyacı gibi sorunları çözmek ne kadar önemliyse; bu şehri sporda da en üst seviyeye taşımamız o derece önemli. Bu yüzden Büyükşehir Belediyesi’nin koyduğu vizyon ve stratejisinin en büyük göstergesi, işte bu salondur. Bu masadakilerdir.” şeklinde konuştu.

GAZİANTEP ORTAK SEVDAMIZ 

Daha önce ki eski yönetime teşekkür eden Başkan Şahin, “Bu takımı oluştururken hedefimiz, nüfusu 1 milyon 800 bin olan Gaziantep’in değerlerinin temsil edilmesiydi. Gaziantep’in o büyük fotoğrafını temsil etmek için yola çıktık. Herkesin şahsında çok önemli bir çalışma yaptık. Ben biliyorum ki; hepiniz çok yoğunsunuz. Kendi alanında uzman olan ve hakikaten şehrin kalkınmasında çok önemli işler yapan kişiler ve kurumlarsınız. Bu bakımdan yapılan çalışmalarda ne kadar büyük bir fedakârlık üstlendiğinizi biliyoruz. Gaziantep bizim ortak sevdamız. Gaziantep bizim ortak kimliğimiz, ortak geçmişimiz ve ortak geleceğimizdir. Gaziantep, çok güçlü bir şehirdir. Bu şehirde olmaktan, bu şehirde yaşamaktan onur ve gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

SÜPER OLMALIYIZ 

 

Abdulkadir Gözegir’i başkan seçmesindeki nedenleri de birer birer sıralayan Onursal Başkan Fatma Şahin, “Abdulkadir başkanın, uzun yıllardır amatörlükten dolayı büyük bir altyapısı var. İstedik ki; işi bu olsun. Çünkü hepimizin farklı farklı işleri var. Ama onun işi bu olsun. Sabahleyin evden çıktığı zaman işi bu olsun. Bu işe hakikaten zaman ayırsın. Güçlü bir ekiple de bu yolculuk başladı. Bana düşen kısımda da Büyükşehir Belediyesi’nin imkânlarını sizlerin huzuruna sunacağım. Çünkü en önemli şey Gaziantep. Belediyesi, sporu, bütün sistem Gaziantep için. Her alanda süper olmalıyız. Onun için ne gerekiyorsa, en iyi şartlarda bu yolculuğa devam etmemiz, birlikte başarmamız gerekiyor. Bu konuda ben çok ümitli ve heyecanlıyım. Allah’ın izniyle bu başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. Bu iş inanmakla olur. Başarmak için inanmak gerek. İnanmak başarmanın yarısıdır. Bu yönetime bütün yüreğimle inanıyorum. Bu işi başardığımız zaman, kadın onursal başkanın Türkiye’de önemli bir işi başardığını da göstermiş olacağız. Bu daha da çok önemli. Niyetimiz hayırlı, inşallah akıbetimiz de hayırlı olur.” temennisinde bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum