1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Hedefe ulaşacağız
Hedefe ulaşacağız

Hedefe ulaşacağız

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Abdülkadir Çıkmaz ve diğer başkanlarla birlikte Vali Erdal Ata’yı ziyaret etti. Çıkmaz,...

A+A-

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Abdülkadir Çıkmaz ve diğer başkanlarla birlikte Vali Erdal Ata’yı ziyaret etti. Çıkmaz, bölgede özelikle Gaziantep’in ihracatta her ay çok önemli mesafeler kat ettiğini söyledi. Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya, Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birlikleri Başkan Vekili Mehmet Teymur ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyetle Vali Ata'yı ziyaret eden Çıkmaz, bölgede özelikle Gaziantep’in ihracatta her ay çok önemli mesafeler kat ettiğini söyledi. 

İLK ZİYARET

Geçtiğimiz ay içerinde gerçekleştirilen GAİB Seçimli Olağan Genel Kurulunda, Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanlığına yeniden seçilerek GAİB Koordinatör Başkanlığını görevini sürdüren Abdülkadir Çıkmaz, Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanlığı görevine seçilen Mahsum Altunkaya, yeni yönetim kurulu üyeleri ve GAİB Genel Sekreteri Salim Kocaer'den oluşan  heyet seçimler sonrası ilk ziyaretlerini gerçekleştirdiler. 

İSTİKRAR VE KALKINMA ÖNEMLİ

GAİB heyetini makamında ağırlayan Vali Erdal Ata, bölge ve Gaziantep ihracatını her ay geliştirerek Türkiye ortalamasının üzerinde bir artış elde eden GAİB’in bu başarısından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda GAİB’in önemli bir misyonu üstlendiğini belirten Vali Erdal Ata, ekonomik istikrar ve kalkınmada ihracatın önemine değindi.  

HEDEF İÇİN ÇALIŞIYORUZ 

 GAİB Koordinatör Başkanı Abdülkadir Çıkmaz ise, birlik olarak ileriye dönük tüm plan ve projelerini Türkiye’nin 2023 hedefleri üzerine kurduklarını söyledi. Çıkmaz, "Ülkemizin 2023 ihracat hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Siyasi ve ekonomik istikrar sağlandığı sürece bu hedefe ulaşmamız çok zor olmayacak. Tüm üyelerimizle birlikte bu hedef için çalışıyoruz. İhracatçılarımızın dünya üzerinde ayak basmadıkları, görüşmeler gerçekleştirmedikleri ülke yok gibi. Yeni pazarlar ve yeni bağlantıların yanı sıra birde katma değeri yüksek ürünlere yönelmemiz gerekiyor. Bu şekilde hedeflerimize daha kolay ulaşacağımızı inanıyorum” dedi. 

HUBUBAT SEKTÖRÜ

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanlığı görevine yeni seçilen Mahsum Altunkaya’da, birliğin çalışma alanları hakkında açıklamalarda bulundu. Hububat, bakliyat ve yağlı tohumların dünya pazarlarında daha etkin bir şekilde yer alması için uluslararası fuarlarda yer alarak tanıtım çalışması yaptıklarını belirten Altunkaya, bu faaliyetlerini ilerleyen dönemlerde daha da arttıracaklarını söyledi. 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.