Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Yazarın Tüm Yazıları >

HAYALİ HABER SEVDASI

A+A-

Transfer mevsimi gelince yalan ağırlıklı, hayali alım satımlar başlar.. Her gün gazete ve televizyonlarda gelenler, alınanlar, satılanlar diye bir sürü uydurma haberler okur dinlersiniz..

Sürekli okurlarımız çok iyi bilirler ki; bu gazetede hayali haberler olmaz.. Hayali isimler sayfalara konulmaz..

Ayakları yere basan, sağlam ve garanti haberler okuturuz sizlere yıllardan beri.. 19 yılı geride bırakmaya birkaç ay kalan şu günlerde, yine aynı çizgideyiz.. Yanlışımız olabilir ama yalanımız asla.. O yanlışlarda da gerekiyorsa özür dilemesini biliriz..

Biliyorsunuz, Gaziantepspor için gelişmeleri tüm kısıtlı olanaklarımıza karşın, görüşme halinde iken veya sonrasında anlaşmaya karar verildiğinde yaparız.. Görüşme yapılan futbolcu veya menejerler sürekli kaynaklarımız olur..Duyarız araştırırız, doğruluğuna kanaat getirince yazarız..

Nitekim Bülent Uygun gelişmesi bunun son örneğidir.. Anlaşma sağlanamadığını yazan da, tekrar görüşüldüğünü haber yapan da biz olduk.. Bundan sonrası için de, yani teknik adam konusunda da, futbolcu alma veya satmada da en farklı haberleri bizden alabilirsiniz..

Bu yayın anlayışı belki bazı okurlarımızı tatmin etmeyebilir.. Yani heyecan arayanlar, yalan da yazılsa mutlu olanlar vardır. Özellikle sosyal medyada ve internet dünyasında.. Bazen yapılan veya gazetemize gelen yorumlara bakıyorum, yazan kişilerin bazıları"yalan da olsa yazın, hoşumuza gidiyor önemli futbolcuların isimlerini duymak"diyor.. Bunu yapan bazı gazetelerin de isimlerini vererek "onlar gibi olmalısınız" diye ekliyor..

Gülüyoruz böyle şeyleri duyduğumuz ve okuduğumuzda.. Onların da var olduğunu biliyoruz ama onlara, bu gazeteden böyle bir yayın anlayışı beklememelerini tekrar hatırlatmak istiyoruz..

MUSTAFA KIZIL

Kızıl kardeşler içerisinde kendini çabucak yetiştiren ve iyi bağlantılar kurarak transfer hamlesinde hatalar yapmasına rağmen, yine de isabetli isimler bulan ve Gaziantepspor'un o futbolculardan yararlanmasını sağlayan bir isimdir Mustafa Kızıl..

Abilerinden farkı, futbolun içindekilerle bağlantılar kurmasıdır..  Yaşantı veya kişilik bakımından belki de hiç uyuşmayız ama bir ara kendisine söylediğim gibi sabaha kadar futbol diliyle konuşabiliriz..

Çünkü işi kovalıyor, araştırıyor, menejer arkadaşlarıyla mesai sarfediyor.. Bu da Gaziantepspor'un özelikle yabancılarda iyi isimler bulmasını sağlıyor. Yurt dışı performansı, yurt içi performansına oranla çok çok yükseklerde Mustafa Kızıl'ın..

Şunu herkes iyi bilsin ki, Gaziantepspor'un futbolcu alım ve satımlarında bir numarası Mustafa Kızıl'dır.. Hataları kadar başarılarıda olan Mustafa Kızıl'ın özellikle bu sezon yapılacak transferlerde nasıl bir yol izleyeceğini merak ediyorum.. Parasal konularda ciddi sıkıntı yaşayan Gaziantepspor için para getirecek oyuncu satışları umarım iyi değerlendirilecektir..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.