1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Halıcılar yine Kaplan dedi
Halıcılar yine Kaplan dedi

Halıcılar yine Kaplan dedi

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Selahattin Kaplan ile yola devam kararı aldı. Kaplan'ın tek aday olduğu seçimde 2 oy geçersiz sayıldı....

A+A-

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Selahattin Kaplan ile yola devam kararı aldı. Kaplan'ın tek aday olduğu seçimde 2 oy geçersiz sayıldı. 254 kayıtlı mevcut üyenin oy kullandığı seçimlerde Kaplan güven tazeledi. Kaplan tüm üyelere teşekkür ederek, " Dünyanın bütün ülkelerine halı ihracatı gerçekleştirebilmek için yürüttüğümüz her türlü çalışmalar, sektörün gelişmesine yönelik uyguladığımız projeler artarak devam edecektir" dedi. 

KONUKOĞLU DİVAN BAŞKANI

Divan Başkanlığını Yalçın Konukoğlu, Divan üyeliklerini ise Hüseyin Ulutaş ve Halil Uğur’un yaptığı olağan genel kurul toplantısıhda yönetim kurulu raporu okundu, bilânço gelir-gider hesaplarının görüşülmesi, denetim kurulu raporunun okunması ve 2014 yılı bütçe iş programlarının görüşülmesinin ardından seçimlere geçildi. İl seçim Kurulu üyelerinin gözetiminde kapalı zarf usulü yapılan seçimlere Selahattin Kaplan başkanlığında oluşturulan tek liste ile gidildi.  

2 OY GEÇERSİZ SAYILDI

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı, yönetim ve denetim kurulu asil ve yedek üyeleri ile birliği TİM genel kurulunda temsil edecek asil ve yedek delegelerin belirlendiği seçimlerde, 2 oy geçersiz sayılırken Selahattin Kaplan 252 üyenin oyunu alarak mevcut başkanlığına devam etti. Yönetim Kurulu Asil Üyeleri, Ahmet Kaplan, Şıh Mehmet Öztürk, Ekrem Algan, Harun Balat, İlyas Öztürkmen, Yusuf Kaplan, Asım Bükücü, Osman Demirci, Suat Gölbaşı ve Bülent Ulutaş'tan oluştu. 

ÇALIŞMALAR SÜRECEK

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahattin Kaplan, teşekkür konuşmasında çalışmaların devam edeceğine vurgu yaptı. Kaplan, "Gaziantep halı sektöründe Türkiye ve Dünyanın en önemli üretim merkezi haline gelmiştir. Dünyanın bütün ülkelerine halı ihracatı gerçekleştirebilmek için yürüttüğümüz her türlü çalışmalar, sektörün gelişmesine yönelik uyguladığımız projeler artarak devam edecektir. Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına ağırlık vererek sektörümüzün bütün alanları ile ilgili kalifiye eleman yetiştirmek için yılın farklı dönemlerde yürüttüğümüz kurs faaliyetlerimiz artarak devam edecektir” dedi. HABER MERKEZİ

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği 2013 Yılı Olağan Genel Kurulu Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeliklerini kazanan liste şu isimlerden oluştu:

“Başkan Adayı: Kaplan Kardeşler Halı San.ve Tic. Ltd. Şti.

Yönetim Kurulu Asil Üyeler: 

Kaplanlar Tekstil Dış Ticaret, Roza Halı San, Algan İç ve Dış Tic, Euro Tapis Tekstil İnşaat San, Güney Teks. San. Tic. A.Ş, Kartal Halı Tekstil San ve Tic A.Ş, Çayırlı İç ve Dış Tic, Öz Midyat, Safyün Halı, Ulutaş İç ve Dış Tic.

Denetim Kurulu
Asil Üyeler: Tat Tekstil San, Soyluser Halı San, Öznur Tekstil Halı San

TİM Delegeleri
Asil Delegeler: Efor Halı Pazarlama, Beğendi Halı, Polat Tekstil, Açıkgöz İplik, Talip Gıda. 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.