1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hakimlerin yükü ağırlaşıyor
Hakimlerin yükü ağırlaşıyor

Hakimlerin yükü ağırlaşıyor

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen ve 2 gün süren “Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun Güncel Sorunları Sempozyumu”, 24-25 Mayıs...

A+A-

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen ve 2 gün süren “Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun Güncel Sorunları Sempozyumu”, 24-25 Mayıs 2014 tarihlerinde Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Gaziantep Barosu Başkanı Ali Elibol, "ülkemizde giderek ağırlaşan ve hâkimlerin önlerinde duran binlerce aşırı yük nedeniyle, tıkanma noktasına gelen Mahkemelerin sorunlarına yeni açılımlar ve çözümler getirmesini diliyorum” dedi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Tamer İnal ise, “Bu toplantıları artık Hukuk Fakültemizde geleneksel hale getirmeye çalışıyoruz. Geçen yıl “Sağlık Hukuku” ile başladık. Bu yaptığımız bilimsel çalışmaları daha sonra kitap haline getirerek, Türk Bilim Dünyası’na sunmak istiyoruz. Bu arada ilk önce bir teşekkür borçluyum, değerli meslektaşım Murat Yavaş hocamızı buraya davet edebilme imkânına kavuştuğum için, hocamıza ve siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

BİLİMSEL ÇALIŞMA YAPILMALI

"Sayın Baro başkanıyla sohbetimiz esnasında benden 2 yıl önce 2 şey istedi" diyen İnal, "Bunlardan biri; Borçlar Hukuku alanında bir Sempozyum düzenlememiz, bir diğeri ise, Usul Hukuku üzerinde yine bir bilimsel çalışma yapmamızdı. Bugüne nasip oldu. Geçen yıl Sağlık Hukuku ile başladık, bu yıl Usul Hukuku üzerinde bir çalışma yapıyoruz. Verdiğim sözümü yerine getirdiğim çok mutluyum. Çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bu çalışmalarımızı bir anı - bir anma kitabı haline getireceğiz” dedi.

KATILIM YOĞUNDU

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin organize ettiği Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun Güncel Sorunları Sempozyumuna; Prof. Dr. Selçuk Öztek, Prof. Dr. M. Kamil Yıldırım, Prof. Dr. Seyithan Deliduman, Prof. Dr. Adnan Deynekli, Prof. Dr. S. Burak Arzova, Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Üyesi Mustafa Ateş, Gaziantep Barosu Başkanı Av. Ali Elibol, Doç. Dr. Murat Yavaş, Doç.Dr. İbrahim Aşık, Yargıtay 19. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimi Dr. Mustafa Saldırım, Yrd. Doç. Dr. Taylan Özgür Kiraz, Dr. Evren Kılıçoğlu, Dr. Nazlı Gören Ülkü, Gaziantep ve çevre illerden gelen katılımcılar katıldı. BAHRİ GEBEL 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.