1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GÜZELBEY 1 PLATFORM 0
GÜZELBEY 1 PLATFORM 0

GÜZELBEY 1 PLATFORM 0

Aylar önce kurulan ve 27 sivil toplum örgütünü temsil eden Gaziantep Platformu sınıfta kaldı. Dün bir basın toplantısı düzenleyeceğini açıklayan...

A+A-

Aylar önce kurulan ve 27 sivil toplum örgütünü temsil eden Gaziantep Platformu sınıfta kaldı. Dün bir basın toplantısı düzenleyeceğini açıklayan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'in kendilerine yönelik "ŞER ODAKLARI" benzetmesini yaparak ağır ithamlarına yanıt vereceklerini belirten Gaziantep Platformu son anda toplantıyı yapmaktan vazgeçti. Buna gerekçe olarak, dernekler masasının kendilerini engellediğini ileri süren Gaziantep Mimarlar Odası Başkanı Zafer Okuducu, "Evrak üzerinde bazı eksiklerimiz olduğu gerekçesi ile yetkililer tarafından yapılamayacağı belirtilen basın toplantımızı yasal prosüdürü yerine getirdikten sonra yapacağız" dedi. Ancak gelişme platforma katılan bazı örgütlerin tepkisini çekti. Bu arada Tabibler Odası Platformun yapamadığı toplantıyı bugün kendi adreslerinde yapacağını bildirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey'in Tekel'e ait eski fabrika arsasını müze yapma düşüncelerine karşı olanlar olduğu şeklindeki açıklamasına cevap vermek üzere Gaziantep Platformu'nca yapılacağı açıklanan basın toplantısının ertelenmesiyle ilgili bilgi veren Gaziantep Mimarlar Odası Başkanı Zafer Okuducu, "Platformun oluşumuyla ilgili bazı eksiklerimiz olduğu tarafımıza bildirildi ve bu yasal eksiklerin tamamlanmaması durumunda toplantının yapılmasının sakıncalı olacağı belirtildi." dedi.

Güzelbey'in özür borcu var...

Yasalara karşı saygılı oldukları için yapılan uyarıyı dikkate aldıklarını vurgulayan Okuducu gazetemize şu açıklamayı yaptı:

"Gaziantep Platformunda yer alan sivil toplum örgütleri ile yapılan istişare yapılmıştır. Eksik olduğu söz konusu edilen evraklar en kısa zamanda tamamlanacak basın açıklaması yapılacaktır. Mimarlar Odası önderliğindeki Gaziantep Platformu, kentin ve bu kentte yaşayan insanların menfaatleri ile örtüşmeyecek, her türlü yasal dayanaktan yoksun girişimlerin karşısındadır ve bu misyonunu sürdürme kararlılığı içindedir. Maksadını aşan tariflerle Gaziantep Platformunun işlevlerini yerine getirmesini engellemek ve bu da yetmiyormuş gibi olayı başka mecralara çekmek istemek doğru bir davranış biçimi değildir. Belediye Başkanının "Şer odakları" yakıştırmasından ötürü, Gaziantep Platformuna özür borcu vardır. Kendileri gibi düşünmeyenleri "Şer odakları" olarak empoze etseler dahi, hangi ad ve namla olursa olusun, kent ve bu kentte yaşayan insanların menfaatleri, kent bütünlüğüne zarar verici girişimin karşısındayız; halkın menfaatlerini hiçe sayanlarla, yakınlarına rant sağlama düşüncesi taşıyanlar için başlattığımız hukuk savaşımızı sürdüreceğiz." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.