1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Güven tazeledi
Güven tazeledi

Güven tazeledi

Türk Eğitim Sen Gaziantep Şubesi'nin olağan genel kurulu yapıldı. Tek listeyle gidilen seçimde mevcut şube başkanı Bekir Avan 4. dönemde başkanlığa seçildi.

A+A-

 

Kongreye, Türkiye Kamu-Sen Genel Dış İlişkiler Sekreteri ve Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci, MHP Gaziantep İl Başkanı Ali Muhittin Taşdoğan, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, MHP Şehitkamil İlçe Başkanı Aziz Yücel, Türkiye Kamu-Sen Gaziantep İl Temsilcisi ve Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal Kazak, Türk Tarım Orman-Sen Hatay Şube Başkanı Teyfik Gülen, Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı Baler Fidan, Türk Haber-Sen Gaziantep Şube Başkanı Sayın Abdulselim Parlak, Türk Büro-Sen Gaziantep Şube Başkanı Fahri Tabur, Türk Tarım Orman-Sen Gaziantep Şube Başkanı Cuma Erol, Türk Enerji-Sen Gaziantep İl Temsilcisi Hasan Aytaç ve çok sayıda eğitimci katıldı. 

EĞİTİM YAZ BOZ TAHTASI HALİNE GETİRİLDİ

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan, ekonomideki ve sosyal hayattaki kötü gidişata değinirken, uygulanan politikalarda tutarlılık ve istikrar olmadığını, eğitimin yaz boz tahtası haline getirildiğini söyledi. Avan, "Son zamanlarda Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı uygulamalar herkesin canını yakar hale gelmiş ve tüm Türkiye tartışmaya devam etmektedir. 2002 yılından bu yana bakanlar aynı siyasi partiye bağlı hükümetlerin bakanları olmasına rağmen, uygulanan politikalarda tutarlılık ve istikrar yoktur. Milli Eğitim Bakanlığı yap boz tahtası haline getirilmiştir. Okul yöneticileri ve şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri, bakanlık müfettişi ve müfettiş atamalarında, bakanlık üst düzey bürokrat atamalarında tarihin en büyük skandalları yaşanmaktadır" dedi. 

ÖĞRETMENLER İTİBARSIZLAŞTIRILMAK İSTENİYOR

Milli Eğitim Bakanlığının 15 Temmuz 2017 hain FETÖ darbesinden sonra Sözleşmeli öğretmenlik ve mülakatla öğretmen ataması yapmaya başladığını dile getiren Avan,"Yapılan bu uygulamayla öğretmenlerin iş güvencesi tehlikeli hale getirilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaöğretime ve yükseköğretime geçiş sistemi tam bir dayatmayla olmuştur. Milli Eğitim’de eğer yeni bir uygulama yapılacaksa öncelikle eğitim çalışanlarına, Üniversitelere sorulması gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlere performans uygulamasında; öğretmenlere, öğrencilerin, velilerin, okul yöneticilerinin ve bizzat öğretmenlerin birbirlerine puan verecek olması kabul edebileceğimiz bir durum değildir. Böyle bir sistem öğretmenlerin denetlenmesinden çok uzak bir sistemdir. Bu yeni sistemle öğretmenler itibarsızlaştırılmak istenmektedir" diye konuştu. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.