1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. GURUR DUYDUK
GURUR DUYDUK

GURUR DUYDUK

24 Haziran seçimlerinde 1.sıradan milletvekili adayı olan ve seçilerek meclise giden Abdulhamit Gül, yeni kabinede yeniden Adalet Bakan oldu.

A+A-

Gül'ün milletvekilliği düşünce Gaziantep''in vekil sayısı da 7'ye indi. Abdulhamit Gül, dün milletvekilinden istifa etti ve yemin ederek, resmen göreve başladı. Bakan olan Berat Albayrak, Mevlüt Çavuşoğlu, Süleyman Soylu ve Abdulhamit Gül milletvekilliğinden istifa etmesiyle birlikte AK Parti'nin Meclisteki sandalye sayısı da 290'a düştü. AK Parti Gaziantep Milletvekilleri, yeni kabinede yeniden Adalet Bakanı olan Abdulhamit Gül ile gurur ve onur duyduklarını belirterek, "Abdulhamit Gül bakan olsun varsın sayımız 7 olsun" yorumunu yaptı. 

KOÇER: HAYIRLI OLSUN

AK Parti Milletvekili Nejat Koçer, yeni kabineyi ve Abdulhamit Gül'ün yeniden Adalet Bakanı olmasını değenlerdirdi. Yeni kabinenin daha hızlı, daha reformcu ve çağdaş adımlar atmak için bir fırsat olduğunu belirten Koçer, "Toplumun beklentilerini hızlı karşılacak, çağın gereklerine hızlı ulaşacak ve bürokrasiyi hızlandıracak bir kabine olarak görüyorum. Cumhurbaşkanı hükümet sistemi bunu öngörüyordu. Başından beri bunu söylüyorduk. Çeşitli kesimlerinden könemli isimler önemli görevlere geldi. Şehrimiz açısından da son derece önemli olan Adalet Bakanlığı yeniden Abdulhamit Gül'e verildi. Sayın Gül, gerçekten adalet bakanlığında önemli adımlar attı ve bir çok attığı adımlarda yeni yeni meyvesini veriyor. Reformcu bir kişilik, ekip çalışmasını seven birlikte çalışmaktan büyük onur ve mutluluk duyduğumuz bir insan. Siyasetin merkezi TBMM oldu. Bunu önümüzdeki günlerde daha iyi göreceğiz. Milletvekillerinin görev ve sorumlulukları arttı ve meclis siyasetin daha çok odaklandığı bir merkez haline geldi" dedi. 

UZER: BÜYÜK MUTLULUK DUYDUK

AK Parti Milletvekili Ahmet Uzer ise, Abdulhamit Gül'ün yeniden Adalet Bakanı olmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Uzer, "Şehrimizin kabinede kendi evlatıyla temsil edilmesi gurur verici. Zaten bekliyorduk, kesinlikle biliyorduk. Buradaki hava da böyleydi. Sürpriz olmadı. Kabineye bakınca  çok değerli şahsiyetler var. Süleyman Soylu, Mevlüt Çavuşoğlu, Berat Albayrak. Çok güçlü bir kabine. Beklentilerimize cevap verebilecek bir kabine. Gül'ün Adalet Bakanı olmasıyla birlikte milletvekili sayımız 7'ye düştü. Sağlık olsun, hayırlı olsun. Abdulhamit Gül bakan olsunda varsın vekil sayımız 7 olsun" diye konuştu. 

BAKBAK: DEĞER KATAN BİR İNSAN 

AK Parti Milletvekili Derya Bakbak da Abdulhamit Gül'ün yeniden Bakan olmasına çok sevdiklerini belirterek, "Şehrimize çok değer katan bir insan. Seçim süresinde yakından tanıma fırsatım oldu. Çok başarı ve yönetim kabiliyeti olan bir kişilik. Şehrimize ve ülkemize çok ciddi katkılar sağlayacak. Yeni bir sistem var. Bu sistemin içerisinde çok ciddi rol oynayan ve emek veren kimsenin cesaret edemediği bir süreç yaşadık. Abdulhamit Gül, bu sistemin içerisinde çok ciddi rol oynayan emek veren altyapısını oluşturan isimdir. Çalışmaları sürdürürken, kanuni altyapısını oluşturan bir kişi. Şehrimiz adına çok değerli bir insan. Çok mutlu olduk" şeklinde konuştu. 

ERDOĞAN: ÇOK BÜYÜK KAZANÇ

AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, "Gaziantep için büyük bir kazanç. Biliyorsunuz yeni sistemde seçilmişlerin bakanlığa devam etmeme durumu var. Çok önemli hallerde önemli isimlerle bu yola gidiliyor. Sayın Cumhurbaşkanının Gül'den bu yana tercihi kullanması bakanlıkta çok iyi pozisyonda olduğunu ve bakanlık performansının yüksek olduğunu  gösteriyor. Gaziantep için kazanç. Önemli bir bakanlığın şehrimize verilmesi gurur verici.  Siyaset ötesi bir olay, şehrimiz adına kazanç."

ÖZKEÇECİ: BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLACAĞIZ 

AK Parti Gaziantep İl Başkanı   M. Eyup Özkeçeci, "Kadro tamam, artık daha müreffeh bir Türkiye için tüm teşkilatımızla kol kola çalışacak, milletimizle her zamankinden daha çok birlik beraberlik içinde olacağız. Parlementer sistemin son Adalet Bakanlığı görevini üstlenmiş, yeni sistemin ise ilk Adalet Bakanlığı görevine layık görülmüş olan medar-ı iftiharımız Sayın Abdulhamit GÜL’ü kutluyor, başarılar diliyorum. Gaziantep milletvekilliği yapmış, her zaman Gaziantep’li hemşehrileri için fedakarlıklarda bulunmuş, Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcılığı görevini başarıyla yerine getirmiş olan Mehmet Şimşek’e teşekkürü şahsım, teşkilatım ve halkım adına bir borç bilirim." LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.