Av. Metin Kınacılar

Av. Metin Kınacılar

Yazarın Tüm Yazıları >

GÜNAH ÇIKARMA

A+A-

Kutsal kitaba sahip dinler arasında olan İslamiyette “Allah ile Kulu arasına kimsenin girmesinin dinen caiz olmaması nedeniyle Günah çıkarma İslam inancı dışında diğer dinlerde belirli günlerde kendini günahkar sayan inanmışlar,papaz,… gibi din bilginleri huzurunda itiraf ederek günahlarından arındıklarına dair eylemler olduğu gibi kitapta da kaynakları vardır.

Bu dinlerde adı ve günah çıkarma günü farklı da olsa     

1-YAHUDİLİK; 

Kefaret Günü Yahudiler için bir dua, oruç ve günahları itiraf günü olma özelliğini korudu.

2- HIRİSTİYANLIK;

Günahın yüklediği suçluluktan arınabilmek için içtenlikle pişmanlık duymak, günahları bir din adamına itiraf etmek ve kefaret gereklerini yerine getireceğine söz vermek zorunludur. 

Papazın tövbekarın günahlarını dinlemek için oturduğu hücre genellikle kilisenin mimari planının bir parçasıdır. Günah çıkarma hücresi çoğunlukla ahşaptan yapılır; papazın oturduğu bölmenin bir ya da iki yanında tövbekar için bir bölme ya da bölmeler vardır. Tövbekarın bölmesi papazın bölmesinden ahşap bir perdeyla ayrılır; bu perdenin üzerinde tövbekarın konuşacağı kafesli bir aralık vardır. Bölmenin içinde diz çökmek için de bir basamak bulunur. Bu düzenleme, günah çıkaranın papazı görememesini sağlar.

Şimdi durduğumuz yerde bu günah çıkarma nereden çıktı dersik;

Televizyonlarda özellikle 15 Temmuz sonrası, televizyonlara kurulan,röportajlarda şu TV senin bu TV benim diyerek , 30 lu 40 lı yıllarını  FETÖ örgütünün baş aktörlüğünü, imamlığını, ağabeyliğini yapmış namı müstear kişilikler, yanlışı anladık,doğruya döndük iddiaları ile yaşamışlıklarını anlatmakta,Bu örgütün ve örgüt başının,imamının nasıl çalışma sistemi içinde olduklarını ,Biatın ve itaatın nasıl olduğunu bir bir anlatmaktadırlar.Bu yetmez miş gibi birde bu konuda yazdıkları kitapları,överek reklamını yapmaktadırlar. Yuf demem gerek ama Acaba yazdıkları kitabı satmak içinmi bu yoldalar,yoksa röportaj başı para mı alıyorlar,yada maaşlı elamanlar mı?

Hukukta Gizli tanık ve itirafçılık müessesi vardır.Bu müesseslerin farkı ; “Gizli tanığın kimliği açıklanmaz, itirafçının kimliği ise açıktır. Gizli tanık olayın içinde değildir, itirafçı ise bizzat olayın içindedir. İtirafçılık, kişinin ifade vermesi karşısında işlediği suçlardan alacağı cezanın azaltılması sistemi üzerine kuruludur.” Günümüz de TV leri işgal eden bu zatı muhteremler,Adalet Bakanlığının da hazırladığı “İTİRAFÇI” YASASINDAN FAYDALANABİLMEK İÇİN bu yola tevessül ettikleri açıktır. 

Ey Muhteremler;

-ÖRGÜTÜN BİR KURUMUNDA MAAŞLI GENEL MÜDÜR OLSANIZ İTİRAFÇI OLURMUSUNUZ,

-30/40 YIL NEDEN BİAT EÜÜİNİZ

-SAMİMİ İSENİZ KİTABINIZ REKLAMINI YAPMAYINIZ,

-ÖRGÜT SÖZCÜLÜĞÜ YAPMADINIZ MI?

-……

Bunları Allahımız biliyor,inşallah halisane olarak vatandaşlarda görür bilir.

Bildiklerini reklam için değil,bayrağı toprağı,vatanı için canını veren,şehit gazi olan millet için Adliye ve emniyet Müdürlüklerine ver ki,” keşki daha önce vermiş olsaydın bu kadar Şehidimiz olmazdı,”    ülkenin selamete çıkması için çorbada tuzunuz olsun.

ARTIK REKLAM YAPMAK,KİTAP SATMAK,HALKIN BEYNİNİ DOLDURMAK DEĞİL, GELECEĞİMİZİ YAPILANDIRMAK ZAMANI. 

BENCE GÜNAH ÇIKARAN PAPAZLAR LAZIM KİMİLERİNE.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.