1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gülveren'den MAREV'e ziyaret
Gülveren'den MAREV'e ziyaret

Gülveren'den MAREV'e ziyaret

Gaziantep İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren MAREV Başkanı Abdülkerim Aslan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi...

A+A-

Gaziantep İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren MAREV Başkanı Abdülkerim Aslan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Ziyarete İş Adamı Mahsum Altunkaya Marev Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdülkadir Güzel ve üyeleri Mehmet Salih Türk, Nurullah Tosun, Mehmet Bilal Şimşek, M. Ali Durmaz, Seyit Yusuf Akan ve Yılmaz Tural katıldı. Sosyal, kültürel ve sanayi yönünden önemli hamleler gerçekleştirmiş Gaziantep’te görev yapmaktan gurur duyduğunu dile getiren Gülveren, “Bu tür sivil toplum kuruluşlarının amacı şehre yeni gelen kişilere yardımcı olmaktır. Kente gelen kişilerin kötü insanlarla karşılaşıp kötü duruma düşmeleri bu tür vakıflar sayesinde engelleniyor. Bu durum bizim işimizi de kolaylaştırıyor ve kötü olaylar yaşanmıyor. Böyle sosyal birliktelikler ne kadar fazla olursa o kadar birbirimize bağlanıp faydalı insanlar oluruz” dedi.

Gaziantep İl Emniyet Müdürü Gülveren’e MAREV’de ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını eden Aslan ise, MAREV’in faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Aslan MAREV’in sadece Mardinlilerin Vakfı'nın değil aynı zamanda Gazianteplilerin de vakfı olduğunu, vakfın kapılarının herkese açık olduğunu söyleyerek, “Vakfımız, İnsanların en fazla gereksinme duydukları sosyal ve kültürel alanlarda karşılıksız hizmet, toplumda yardımlaşma ve dayanışma gibi üstün ilkeleri benimsemiştir” dedi. 

 

Mardinli İş adamı Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Birlikleri Başkanı Mahsum Altunkaya da MAREV’in önemli bir göreve üstlendiğini, eğitim için çok önemli faaliyetlerde bulunduğunu belirterek, “Vakfımız birçok öğrenciye burs veriyor. Öğrencilere Mardinli öğretmenlerimiz hafta sonu gelip buruda matematik, Türkçe gibi eksik oldukları dersleri veriyorlar. Yılın değişik zamanlarında da maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara periyodik olarak gıda desteği veriyoruz. Mardin’den buraya hastane için gelen insanlara yardımcı oluyoruz. Vakfımız Türkiye genelinde bilinen bir vakıftır. Vakfımız, İnsanların en fazla gereksinme duydukları sosyal ve kültürel alanlarda karşılıksız hizmet, toplumda yardımlaşma ve dayanışma gibi üstün ilkeleri benimsemiştir. MAREV’in öncelikli hedefleri eğitim, dayanışma, ayrıca Mardin’e sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda yeni açılımlar sağlamaktır. Doğdukları topraklara hizmet etmek amacı ile bir araya gelebilmek için, uzun yıllar çaba sarf edilmiştir. Sonunda bütün bu isteklere cevap verebilecek nitelikte bir kuruluş oluşturulmuştur” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.