1. YAZARLAR

  2. Ali Koç

  3. GÜLE GÜLE SAYIN ATA
Ali Koç

Ali Koç

Yazarın Tüm Yazıları >

GÜLE GÜLE SAYIN ATA

A+A-

Gaziantep Valimiz Sayın Erdal ATA görevinden alınarak merkez valiliğine getirildi.

 Gaziantepe geldiği günden bu yana devlet ciddiyetini her alanda gösteren mütevazi, kibar, eğitim gönüllüsü Sayın ATAnın gidişi Gaziantep için kanımca hayırlı olmadı, valiyi görevden alıp merkez valisi olmasını isteyen siyasi iradenin bir bildiği vardır umarım. Görevden alınması hakkında çıkan ve özellikle eğitim sendikasının yaklaşımı etkili oldu mu acaba düşünmek lazım. Geçmişte aynı sendikanın Milli Eğitim Müdürü Abdullah Şenyüzün de görevden alınması konusunda etkili olduğu söyleniyordu.

Burada şu önemli: Gaziantep talihsizlik mi yaşıyor yoksa Gaziantepe sahip çıkacak kimse mi yok,ya da biz bazı konularda yanılıyor muyuz?Bürokrasimize baktığımızda istikrarlı bir süreç yaşamıyoruz.Son 5 yılda 5 il emniyet müdürü tanıdık ilimizde ,yine son 5 yılda 3 il milli eğitim müdürü, son 4 yılda 3 spor il müdürü geldi.Bu değişiklikler içinde diğer il müdürlükleri de sayılabilir.

Görevde süreklilik nedense yok. Birçok kişi daha Gaziantepi tanımadan, görevden alınıyor. Bu da Gaziantep için ne derece faydalı düşünmek lazım. Eğitim konusunda ülke düzeyinde bu durumda iken istikrarlı bir durum neden yaratılmaz anlamak mümkün değil. Hem de ‘Eğitim Gönüllüsü bir vali bulmuşken. Demek ki bazı siyasiler ve yöneticiler eğitimin bu durumundan rahatsız değiller.

Kentimizde yaşanan bu durumları sorgulayan kimse yok mu? Özellikle bu şehrin büyükleri, siyasileri, odalar, dernekler (STK) kentin sorunlarını çözümsüz hale gelmeden bazı konulara bir an önce parmak basmalılar. Yoksa yarın, sorun yumağıyla boğuşuruz ve çözüm bulamayız. Kentimizin trafik ve ulaşım sorunu, eğitim sorunu, işsizlik, madde bağımlılığı, güvenlik, sanayicinin sıkıntıları artarak devam ediyor. Bu nedenle ‘bane nedeme şansları yok.

Siyasi atmosfere girdiğimiz şu süreçte parası olan değil aklını kullanabilecek, sorunları görerek, araştırarak çözüm getirebilecek fikirlere sahip, etkili milletvekillerine ihtiyaç var. Tabii ki çözüm için iktidar olmak önemli ama iktidar, muhalefet –hepsinin- kentimiz için düşünceleri olabilmeli. Bu çabaları sarf edebilecek insanların milletvekili adayları olmasını bütün siyasi partilerden beklemekteyiz.

Yeni atanan Valimiz Sayın Ali Yerlikaya bürokrasiden gelen ve çeşitli ilçe kaymakamlıkların yanında 4 ayrı ilde valilik yapmış deneyimli bir vali. Büyükşehir olarak ilk görev yeri sayılır. Kendisinin bir büyükşehir olan Konya ilinden olması önemli, Bizde kendisine hayırlı olsun diyor Gaziantepe hoş geldiniz diyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.