1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GTO'DA KAZANAN KİM, KAYBEDEN KİM ?
GTO'DA KAZANAN KİM, KAYBEDEN KİM ?

GTO'DA KAZANAN KİM, KAYBEDEN KİM ?

Gaziantep Ticaret Odası meclis üyeleri dün yeni meclis başkanını seçmek için sandık başına gitti.

A+A-

Son anda İbrahim Aksu'nun çekildiği seçimlerde mevcut meclis başkan vekili Settar Konukoğlu, 85 meclis üyesinin oyunu alarak GTO'nun yeni meclis başkanı oldu. Seçimlerde asıl sürpriz başkan vekilliğinde yaşandı. Hüseyin Gezinmez'in meclis başkan vekili adayı olarak girdiği seçimde, meclis üyeleri Gezinmez'in üzerini çizerek İbrahim Aksu'nun ismini yazdı. Gezinmez 40, Aksu 44 oy alınca GTO'nun meclis başkan vekili de İbrahim Aksu oldu.  Öte yandan basın mensupları seçimlere alınmadı. GTO girişinde güvenlik elemanları gelen gazetecileri basına yasak diyerek geri çevirdi.

EYÜP BARTIK İSTEDİ

Seçimde Gazeteciler GTO binasına alınmadı. Ali Yener'in komite ve meclis başkanlığından düşürülmesinin ardından seçim kararı alınan GTO'da meclis başkanlığı için dün meclis üyeleri sandık başına gitti.  GTO meclis toplantı salonunda yapılan seçime, meclis başkanvekili Settar Konukoğlu bu görevinden istifa ederek meclis başkanlığına aday oldu. Aday olması beklenen meclis üyesi İbrahim Aksu ise GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık'ın isteği üzerine adaylıktan çekildiğini açıkladı.

AKSU SÜRPRİZİ

Asıl sürpriz 91 meclis üyesi bulunan GTO'da yapılan meclis başkanlığı seçiminde yaşandı. İbrahim Aksu yarıştan çekilince, Settar Konukoğlu tek aday olarak seçime girdi. Tek pusulada meclis başkanı olarak Settar Konukoğlu, başkan vekili olarak Hüseyin Gezinmez'in ismi yer aldı. Ancak meclis üyeleri, Gezinmez'in üzerini çizerek meclis başkan vekilliği için İbrahim Aksu'nun ismini yazdı. İbrahim Aksu meclis üyelerinin 44, Hüseyin Gezinmez ise 40'ının oyunu aldı, iki oy da geçersiz sayıldı. Böylece GTO'nun meclis başkan vekili İbrahim Aksu oldu. 

HAYALLERİ SUYA DÜŞTÜ

Seçimlerin ardından konuşan GTO Başkanı Eyüp Bartık, köklü bir geçmişe sahip olan GTO'ya yakışır bir seçim gerçekleştirmenin mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi. Bartık, meclis başkanlığı seçimlerine fitne ve fesat sokmak isteyenlerin de hayallerinin suya düştüğünü vurguladı. GTO meclis üyelerinin bütün gayret ve çabalarının daha güçlü Gaziantep ve Türkiye olduğuna dikkati çeken Bartık, bunun aksini düşünenlerin GTO çatısı altında olamayacağını sözlerine ekledi.

AKSU'YU TAKDİR EDİYORUM

Meclis Başkanı Konukoğlu'na yeni görevinde başarılar dileyen Bartık, Oda'nın birlik ve beraberliğinden yana karar alarak adaylıktan çekilen Aksu'yu da bu duruşu karşısında takdir ettiğini belirtti. Bartık, "Yapılan seçimle bir kez daha gördük ki birlik ve beraberlikle aşılamayacak hiçbir sorun yoktur" dedi.

BAŞARILI OLACAKLAR

Türkiye'nin büyük hedeflerine katkı sunmak amacıyla sürdürdükleri çalışmaların bu seçimden sonra artarak devam edeceğini vurgulayan Bartık, şöyle devam etti:"Türkiye'nin gelecek hedeflerine daha hızlı ulaşabilmesi için herkesin daha fazla çalışması gerekmektedir. Ülkemizin refahı ve huzuru her şeyin üzerindedir. Birey ve kurumlar, şahsi çıkarlarını bir kenara atarak ülkesi için daha çok çalışmalıdır. Seçimle bir kez daha gördük ki birlik ve beraberlikle aşılamayacak hiçbir sorun yoktur. Seçim gününe kadar aday olması beklenen İbrahim Aksu, isteğimiz üzerine adaylıktan çekilme karar aldı. Bu karar aynı zamanda Oda'daki birlik ve beraberliğin ne kadar güçlü olduğunun da göstergesidir. Konukoğlu ve Aksu'yu tebrik ediyor, başarılı çalışmalara imza atacaklarına yürekten inanıyorum."

KONUKOĞLU: LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM 

Seçim sonunda konuşan Meclis Başkanı Settar Konukoğlu, GTO meclis üyelerine teşekkür ederek, "Odamızda bütün arkadaşlarımız bu görevi en iyi şekilde yapabilir, bizi bu göreve getiren meclis üyelerimizin güvenlerine layık olmaya çalışacağız. Kazanan GTO olmuştur" dedi. 

BASINA YASAK

Ticaret odası seçimlerinde bir ilk yaşandı. Basın mensupları seçimlere alınmadı. GTO girişinde güvenlik elemanları gelen gazetecileri basına yasak diyerek geri çevirdi. Bir süre Atatürk Kültür Parkı'nda bekleyen gazeteciler, yasaktan dönülmeyince gazetelerine dönmek zorunda kaldı. HABER MERKEZİ - MERAL KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.